Křemen - kámen harmonie a klidu

Křemen je považován za nejdůležitější minerál na naší planetě. Odhaduje se, že tvoří asi 12% zemské kůry.

Účel, síla a podpora křemene

Je to nejúčinnější krystal a nejsilnější zesilovač energie na této planetě. Pohlcuje, ukládá a reguluje energii. Je vhodný pro meditace, jelikož nás naplňuje klidem a mírem. Zvyšuje koncentraci a posiluje paměťOčišťuje tělo i duši. Podporuje štěstí a tvorbu endorfínů (hormonů štěstí) a uvádí nás do stavu rovnováhy.

KOUPIT KŘEMEN ZDE

Křemen a jeho působení na zdraví a nemoce

Posiluje imunitní systém a činnost srdce. Podporuje krevní oběh, činnost žaludku, jater, plic, střev a má velmi příjemný vliv na správnou činnost ledvin.

Znamení zvěrokruhu

Křemen je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

  • Lvům podporuje dokonalé partnerství
  • Beranům uklidní hádavost

Křemen a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čakerale pro křemen je přiřazena tato čakra:

KOUPIT KŘEMEN ZDE

Tvary a barvy křemene

Tento nádherný minerál u nás můžete zakoupit v mnoha tvarech a podobách. Mezi nejoblíbenější patří náramky, kyvadla a kameny do ruky, které jsou velmi vhodné pro každodenní podporu. Korál se však vyskytuje v mnoha různých odstínech a barvách dle příměsi kovu.

Související články, které by Vás mohly také zajímat:

Upozornění: Mějte prosím na paměti, že my ze Světa minerálů nejsme lékaři a neposkytujeme lékařskou pomoc. Účinky minerálů nenahrazují pokyny lékaře. Pokud máte zdravotní potíže, navštivte odborníka. Naším cílem je být vám nápomocni především na spirituální rovině a rozvíjet vnitřní sílu a energii, kterou máme každý v nás.
Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva