Stereotyp zabíjí vaši duši, ale dá se proti němu bojovat

Právě takový stereotyp je nutno přerušit nějakou zajímavou a neobvyklou činností, která nás z něj vytrhne. Nabízíme vám tipy na několik kamenů, které vám pomůžou najít cestu do vašeho nitra a nastartovat proces "probuzení".

Ametyst je kromě jiného kamenem sebepoznání. Mnoho z nás se celý život skrývá sama před sebou a odmítá se soudit stejně, jako to rádi dělají ostatním. Může za tím být strach, že nejsme dost dobří pro svoje vlastní vysoké standardy a nebo nám jednoduše vyhovuje pohodlný život v bezpečné ulitě. Někdo si třeba jen odmítá přiznat určité povahové vlastnosti a nebo má strach, co by na jeho pravé já řekli ostatní. Ametyst vám pomůže najít rovnováhu a posílí vás na cestě za vaším pravým já.

Pazourek se používal na výrobu nástrojů, ale kromě toho je i žádaným společníkem při řešení problémů v mezilidských vztazích. Umí totiž pomoci v nalezení sebevědomí, které si mnoho lidí nejradši sráží samo tím, že neustále uvažují, zda jsou dost dobří pro ostatní. Jakmile se vyrovnáte sami s sebou, budete lépe vycházet i s ostatními, častěji se dostanete do společnosti a vymaníte se z bludného kruhu stereotypu.

Chalcedon je posledním a velmi důležitým kamenem. Umí totiž svému majiteli projasnit smysly, což je naprostou nutností k tomu, abyste opět začali vnímat svět kolem sebe a dovedli se z něj radovat. Sami víte, že ve vašem okolí se dá najít tolik krásných věcí, ze kterých se člověk může těšit, jen je potřeba mít tu správnou náladu a naladit se na ně.