Vyzbrojte se na zimu vhodnými kameny. Tyto 4 minerály vám pomohou překonat chladné měsíce

Zima je tady, ať se nám to líbí nebo ne. A místo triček, šatů a kraťasů musíme obléknout teplé bundy a kabáty, a nakonec dojde i na rukavice a šály. Vyladit svůj outfit a navíc se spolehnout na velmi silné pomocníky, můžete výběrem správných minerálů.

Sáhněte po těch, které jsou na zimu ideální. Ostatně každé roční období má předurčené ty pravé kameny. V zimě vám pomohou překonat dlouhé chladné měsíce.

1. Křemen

Křemen je pro zimu jako dělaný. Už jen tím, že sám připomíná kus zmrzlé vody! Jde dokonce o nejúčinnější krystal a nejsilnější zesilovač energie na naší planetě. Jde o kámen velmi silný, je schopný pohltit a uložit, ale i regulovat energii. Kromě toho, že zvyšuje koncentraci a posiluje paměť, má také vliv na očistu těla i duše. A podporuje štěstí, a to se hodí, ať je zima nebo jaro.

KOUPIT KŘEMEN ZDE 

2. Topaz

Topaz  je vnímán jako posel slunce, který dovede podpořit lásku, radost a umí pomoci najít nové cesty. Ale také se hodí, pokud toužíme po opuštění starých návyků. Je to kámen, který umí inspirovat, posilovat vnitřní mysl a uvést nás do rovnováhy. Vyskytuje se v různých barvách, dvě z něj však dělají ideální zimní krystal. Čirý bílý topaz má krásný třpyt jako sněhová vločka, zářivě modrý připomíná chladnou zimní oblohu.

KOUPIT TOPAZ ZDE

3. Tyrkys

Tyrkys také v mnohých z nás může evokovat zimní oblohu, čistě modrou až tyrkysovou. Může nám pomoci, pokud se nám často mění nálady, což není zrovna příjemné. Skvělý je při stavech vyčerpání a depresi, jde o krystal velmi silně ochranný a očistný. A jedna důležitá zajímavost – tyrkys se velmi přizpůsobuje svému majiteli, proto byste měli být vždy jeho první majitelé.

KOUPIT TYRKYS ZDE 

4. Lapis lazuli

Lapis lazuli vypadá trochu jako zimní obloha v noci – průzračná tmavě modrá posetá hvězdami. Zároveň jde však o neuvěřitelně silně ochranný kámen, který posiluje imunitní systém, který je v zimě zranitelný. Lapis lazuli také navozuje vnitřní klid a mír, zlepšuje sebevědomí, sebevyjádření a naslouchání druhým.

KOUPIT LAPIS LAZULI ZDE

  • Související články

Listopad: Jak přežít střídání počasí? Máme řešení přesně pro vaše znamení zvěrokruhu

8 skvělých tipů na vánoční dárky

Citrín - kámen štěstí a prosperity

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva