Tyrkys – kámen bohů

Tyrkys je díky své barvě velmi populární minerál. Těžili ho a zpracovávali již staří Egypťané, Aztékové i Tibeťané. Obyvatelé Orientu věřili, že tyrkys přivolává štěstí a má moc chránit před uštknutím jedovatých hadů. V Evropě 15. a 16. století se o něm zase hovořilo jako o „kameni mužů“.

Účel, síla a podpora tyrkysu

Zbavuje nervozitystresu a přináší rovnováhu. Je skvělý při stavech vyčerpání a depresí. Je silný ochranný a očistný kámen. Pomáhá objevovat krásu v nás i v ostatních. Dodává sílu, odvahu, rozhodnost a přitahuje úspěch a štěstí. Usnadňuje meditace.

KOUPIT TYRKYS ZDE

Tyrkys a jeho působení na nemoce a zdraví

Tyrkys se používá při mnoha zdravotních potížích. Kladně působí nejvíce na migrény, revmatismus a poruchy trávení. Regeneruje vazivo, svalstvo a ohebnost a pohyblivost. Zmírňuje bolesti hlavy, uší a zubů. Pomáhá s problémy se zrakem. Pomáhá tělo zásobovat výživnými látkami a minerály. Odstraňuje z těla přebytek kyselin. Je vhodný při potížích v oblasti krku a dýchacích cest, průdušek, srdce i problémy s pokožkou. Pomáhá při revmatismu a blahodárně působí na dnu. V reakci na přicházející nemoc může začít blednout a tím upozornit na to, že v organismu není něco v pořádku.

Znamení zvěrokruhu

Tyrkys je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým úžasně zvýší silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

Tyrkys a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čakerale pro tyrkys jsou přiřazeny tyto čakry:

Tvary a podoby tyrkysu

Tento velmi krásný minerál u nás můžete zakoupit v mnoha tvarech a podobách. Mezi nejoblíbenější patří náramky a přívěsky na krk, které dodávají potřebou energii po celý den.  

KOUPIT TYRKYS ZDE

Související články, které by Vás mohly o kalcitu také zajímat:

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení