Tyrkys – kámen bohů

Tyrkys je díky své barvě velmi populární minerál. Těžili ho a zpracovávali již staří Egypťané, Aztékové i Tibeťané. Obyvatelé Orientu věřili, že tyrkys přivolává štěstí a má moc chránit před uštknutím jedovatých hadů. V Evropě 15. a 16. století se o něm zase hovořilo jako o „kameni mužů“.

Účel, síla a podpora tyrkysu

Zbavuje nervozitystresu a přináší rovnováhu. Je skvělý při stavech vyčerpání a depresí. Je silný ochranný a očistný kámen. Pomáhá objevovat krásu v nás i v ostatních. Dodává sílu, odvahu, rozhodnost a přitahuje úspěch a štěstí. Usnadňuje meditace.

KOUPIT TYRKYS ZDE

Tyrkys a jeho působení na nemoci a zdraví

Tyrkys se používá při mnoha zdravotních potížích. Kladně působí nejvíce na migrény, revmatismus a poruchy trávení. Regeneruje vazivo, svalstvo a ohebnost a pohyblivost. Zmírňuje bolesti hlavy, uší a zubů. Pomáhá s problémy se zrakem. Pomáhá tělo zásobovat výživnými látkami a minerály. Odstraňuje z těla přebytek kyselin. Je vhodný při potížích v oblasti krku a dýchacích cest, průdušek, srdce i problémy s pokožkou. Pomáhá při revmatismu a blahodárně působí na dnu. V reakci na přicházející nemoc může začít blednout a tím upozornit na to, že v organismu není něco v pořádku.

Znamení zvěrokruhu

Tyrkys je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým úžasně zvýší silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

Tyrkys a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čakerale pro tyrkys jsou přiřazeny tyto čakry:

Tvary a podoby tyrkysu

Tento velmi krásný minerál u nás můžete zakoupit v mnoha tvarech a podobách. Mezi nejoblíbenější patří náramky a přívěsky na krk, které dodávají potřebou energii po celý den.  

KOUPIT TYRKYS ZDE

Související články, které by Vás mohly o kalcitu také zajímat:


Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva