Velký úplněk v září přinese silné vibrace a hojnost. Nenechte si ho utéct!

úplněk v září

Úplněk nastává jednou za měsíc, když sluneční paprsky plně osvětlují viditelný povrch Měsíce. Při vstupu Měsíce do Úplňku se dostáváme do silných emocí, využíváme energie zářící romantické Luny k nabíjení těla, duše a všech kamenů z minerálů, které běžně používáme. 

Úplněk v září bude v postavení Ryb, které jsou klidné, přizpůsobivé, ale zároveň velmi nevypočitatelné. Právě toto spojení nás donutí ostřeji sledovat naše přátelství, rodinu, pracovní kolektiv a intimní vztahy. Budeme se muset připravit na protikladné síly jako je domov versus práce či partner versus společnost. Bude velmi důležité si udržet vnitřní balanc.

  • Kdy je úplněk v září?
  • Jak se říká úplňku v září?

Pojďme si o tom společně přečíst v tomto článku.

Úplněk v září je z 20. září na 21. září (v 1:54 hodin SEČ). Jedná se o půlnoční a velmi ranní úplněk dle vaší pozice na Zemi, proto se na něj nezapomeňte připravit. 

Zářijový úplněk je známý svou svítivostí, proto ho některé indiánské kmeny pojmenovaly Velký Měsíc. V dnešní době a našich končinách se nazývá nejčastěji Sklizňový úplněk, protože je nejblíže podzimní rovnodennosti a silnému období sklizně.

Úplňkový rituál s kameny

Využijte silné energie Mesíce k hluboké meditaci, očistě a nabíjení. Během úplňku se kouzlí, plní přání, čistí tělo, relaxuje a nebo sbírají bylinky. K rituálům a meditacím během úplňku mějte u sebe základní set kamenů, které jsou během úplňku nejvhodnější.

Se kterými kameny pracovat při úplňku ve svůj prospěch?

Selenit navozuje hluboký klid a mír. Pomáhá proniknout do jádra věci a vložením do dlaně dosáhnout klidu a harmonie. Během očisty odstraňuje stagnujicí energie.

kámen selenit úplněk

 KOUPIT SELENIT ZDE

Během úplňku se věnujeme sobě a kamenům, se kterými nejčastěji pracujeme. Naše tělo i kameny potřebují očistit a nabít novou energií. 

Silné kameny pro úplněk v září

Během dvou následujících týdnů budeme potřebovat udržet emoce v klidném a rozumném stavu, abychom snadněji dosáhli nestranného a vyváženého pohledu na aktuální komplikované situace. Tento vnitřní boj nám pomůže překonat nádherný shattuckit, který podporuje komunikaci správným směrem.

kámen shattuckit úplněk

KOUPIT SHATTUCKIT ZDE

K udržení zdravé intuice neodmyslitelně patří sodalit, který připravuje mysl na přijetí intuitivního poznání a otvírá bránu vnímavosti. Využijte jeho sílu k udržení hladiny nejistoty a zmatků. Svícen ze sodalitu přinese do vaší domácnosti také příjemné světlo.

sodalit svícen

KOUPIT SODALIT VE VŠECH JEHO PODOBÁCH ZDE

Úplněk Měsíce je krásný okamžik, proto se nezapomeňte podívat na Měsic přes pravé rameno. Říká se, že to přináší štěstí a toho není nikdy dost.

Související články, které by vás mohly také zajímat:

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva