Nejlepší krystaly pro školáky

 
Zdroj: Pixabay.com
 
 
Nový školní rok už je zde. Nejvyšší čas pořídit dětem minerály, které jim výrazně ulehčí studium. Jaké to jsou?

Za jeden z nejmocnějších je pokládán kalcit, který zlepšuje paměť, podporuje schopnost se učit a zvyšuje motivaci a "drajv".
 

PROHLÉDNOUT VARIANTY KALCITU

 

Tygří oko podporuje koncentraci a současně uzemňuje a uklidňuje. Ocení ho především děti, které kupříkladu nastupují do nové školy a jsou z toho nervózní. Náramky od 39 Kč!

tygří oko

PROHLÉDNOUT VARIANTY TYGŘÍHO OKA

Úžasnou volbou je také karneol – potlačuje „toulavé myšlenky“, čímž svému nositeli umožňuje plně se soustředit na učení. Je mimořádně vhodný pro jedince, kteří potřebují vylepšit své analytické schopnosti.

PROHLÉDNOUT VARIANTY KARNEOLU

Za pozornost stojí rovněž fluorit, známý jako „kámen soudnosti a aptitudy“. Kromě paměti a koncentrace posiluje i imunitní systém a pomáhá organismu bojovat s nachlazením či různými virózami.

PROHLÉDNOUT VARIANTY FLUORITU

 

Závěrem zmiňme ještě apatit – stimuluje intelekt a může otevřít a aktivovat šestou čakru (tzv. „třetí oko“). Navíc usnadňuje zvládání zátěžových situací typu psaní náročné písemky.

PROHLÉDNOUT VARIANTY APATITU

Novopečenému školákovi dejte kamínek do batůžku, penálu, nebo kupte náramek. Nezapomínejte, že pokud si vybere minerál sám podle intuice, je to ta správná volba. Děti podvědomě vědí co je pro ně dobré.

Autor článku: Svět Minerálů