Krystaly vhodné pro školáky

Nový školní rok už klepe na dveře. Nejvyšší čas pořídit svým dětem minerály, které jim mohou výrazně ulehčit studium. Jaké to jsou?

Krystalů, které lze doporučit všem novopečeným i ostříleným školákům, existuje celá řada. Za jeden z nejmocnějších je pokládán kalcit, který nejen zlepšuje paměť a schopnost učit se, ale také zvyšuje motivaci a „drajv“.

Karneol náramek střapatý

Tygří oko podporuje koncentraci a současně uzemňuje a uklidňuje. Ocení ho především děti, které kupříkladu nastupují do nové školy a jsou z toho nervózní.

Špatnou volbou nemusí být ani karneol – potlačuje „toulavé myšlenky“, čímž svému nositeli umožňuje plně se soustředit na učení. Je mimořádně vhodný pro jedince, kteří potřebují vylepšit své analytické schopnosti.

Za pozornost stojí rovněž fluorit, známý jako „kámen soudnosti a aptitudy“. Kromě paměti a koncentrace posiluje i imunitní systém a pomáhá organismu bojovat s nachlazením či různými virózami.

Fluorit placička

Závěrem zmiňme ještě apatit – stimuluje intelekt a může otevřít a aktivovat šestou čakru (tzv. „třetí oko“). Navíc usnadňuje zvládání zátěžových situací typu psaní náročné písemky.