Osobní hodnoty vám pomohou najít cíl. Sestavte si je a usnadněte si život

Napadlo vás někdy sestavit si něco jako seznam osobních hodnot? Ne? Možná to není špatný nápad. Napoví vám totiž, co v životě hledáte, kam směřujete a jaké jsou vaše cíle.

Co jsou ale vlastně hodnoty? Jsou v podstatě tím, co nás motivuje, co utváří naše postoje, jsou to zásady, kterými se řídí náš život. Osobní hodnoty ovlivňují naše jednání, komunikaci s ostatními lidmi i vnímání světa. Pomáhají nám ale i s rozhodováním, protože proti svým hodnotám jednoduše nepůjdeme. Stojí také v pozadí cílů, které máme.

Rodina i svoboda

I když se vám může zdát být zvláštní, možná i trochu směšné, sepisovat si seznam svých hodnot, odborníci na osobní rozvoj to za špatný nápad rozhodně nepovažují. Hoďte na papír ty důležité i nepodstatné, může vám to opravdu usnadnit život. Říká se totiž, že ten, kdo má hodnoty pěkně seřazené a po kupě, dosáhne svých cílů snadněji.

Při sepisování seznamu hodnot se nedržte zpátky, poznamenejte si vše, co vás napadne, moc nepřemýšlejte a prostě pište. Pro inspiraci, zamýšlejte se nad tématy jako je láska, rodina, ambice, štěstí, ale i svoboda. Potom se zaměřte na to, co je pro vás naprosto zásadní, to, co vy považujete za nejdůležitější.

Zkuste se sami sebe zeptat, podle které jediné hodnoty byste rozhodně žít nemohli. Proveďte také v životě změny – zamyslete se, co ve vašem životě není v souladu s hodnotami, které jste si vytyčili, a změňte to. Potom si můžete zkusit stanovit životní cíle. Podpořte vybranými minerály své sebevědomí a koncentraci a zažeňte strach a obavy, aby se vám se seznamem hodnot lépe pracovalo.

Pro sebevědomí

Seznam hodnot máte hotov, teď už se jím jen začít řídit a plnit své cíle jeden po druhém. Potřebovat k tomu určitě budete i pořádnou dávku sebevědomí. Chybí vám? Dodejte si ho díky minerálům.

Pomohou vám vaše sebevědomí pořádně nakopnout. Protože když získáte důvěru v sebe samé, máte šanci dosáhnout svého plného potenciálu a být svojí nejlepší verzí.  Opatrujte zejména svoji sakrální čakru, která pracuje ve váš prospěch.

KOUPIT MINERÁLY PRO SEBEVĚDOMÍ ZDE 

Pro rovnováhu

Koncentrace a rovnováha je pro důležité životní kroky nezbytná. Usnadní vám rozhodování v náročných okamžicích, pomůže při podávání pracovních výkonů, jednoduše mít v pohodě duši znamená mít v pohodě život. Jedině jsme-li v rovnováze, můžeme žít v pohodě a v klidu.

KOUPIT MINERÁLY PRO ROVNOVÁHU ZDE 

Proti strachu

Kdo se bojí, nesmí do lesa! Tohle přísloví všichni dobře známe. A pokud hodláme žít podle osobních hodnot, bát se nesmíme. Ne každý z nás je ale přirozeně odvážný, proto je třeba odvahu podpořit. I k tomu najdete ideální krystaly.

KOUPIT MINERÁLY PROTI STRACHU ZDE 

  • Související články

Nechte pracovat svoji představivost. Může vám pomoci s budoucností

Spolehni se na svou intuici! Podpoř svá rozhodnutí pomocí minerálů

Udržujte vztahy s pomocí minerálů. Vyzkoušejte tyto tipy!

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva