Nechte pracovat svoji představivost. Může vám pomoci s budoucností

 

Možná vám někdy někdo říkal, že jste naivní snílek. Že si stavíte vzdušné zámky, které nemají nic společného se skutečností. Možná od vás dokonce někdo chtěl, abyste byli více realistou než fantastou. Nenechte si nic z toho namluvit. Mít představivost je totiž hrozně důležité.

Dokonce se říká, že představivost není místem, kam se vydáváme, abychom unikli realitě, ale kam se vydáváme, abychom si ji zapamatovali. A pokud k představivosti přidáte dostatek cílevědomosti, odvahy a kreativity, proč by vaše sny neměly vyjít?

Sněte, aby se sny plnily

Je to v podstatě naprosto logické – přece cokoliv chcete dokázat, uvést do života, to si nejprve musíte představit, bez toho nelze věci plánovat a realizovat. A pamatujte si, že pokud o ničem nesníte, nemůžete očekávat, že se vám nějaké sny splní! Představivost navíc přináší elán, zažehává motivaci a utváří budoucnost.

Jak ale představivost podpořit, pokud patříte spíše k realistům než ke snílkům? Snažte se do sebe informace nasávat jako houba, zkoušejte svoji fantazii podpořit čímkoliv, co vás napadne, čtete, vzdělávejte se, zkoušejte vše nové, třeba najdete právě to „vaše.“ Nebojte se jen tak ležet a snít!

Buďte cílevědomí

Cílevědomost je hnací motor, ne každému byla však přirozeně dána do vínku. Podpořte ji správně vybranými minerály. Protože inteligence, vědomosti a chuť nestačí. Toužíte-li mít jasno, jaký je váš cíl a jít si za ním, chcete-li dosáhnout úspěchu, je pro vás vhodný třeba křemenkřišťálcitrín nebo granát.

KOUPIT KAMENY PRO CÍLEVĚDOMOST ZDE

Kreativita nesmí chybět

Pokud jste sebrali všechnu sebedůvěru, dopřáli si dostatek představivosti a jdete do všeho po hlavě, budete potřebovat pořádnou dávku kreativity. Probudí ve vás to, o čem jste možná ani netušili, že v sobě máte, pomůže vám o sobě nepochybovat a otevře vám úplně nové životní cesty. Ideální je pro větší kreativitu například lapis lazuliavanturínkarneoltygří oko či achát.

KOUPIT KAMENY PRO KREATIVITU ZDE

 

Sebevědomí je základ

Postavit se sám za sebe, věřit si, být klidně proti všem, to chce sebevědomí. I tím je třeba představivost doplnit, aby nezůstalo jen u myšlenek ve vaší hlavě. A i sebedůvěru lze posílit díky krystalům. Nejlepší je opáltopaz, rubelitrůženín, ale i tyrkys, rodochrozit či malachit.

KOUPIT KAMENY PRO SEBEVĚDOMÍ ZDE

  • Související články

3 silné kameny pro úspěch

Spokojený spánek: Díky těmto minerálům se vám nevyspání vyhne obloukem

Změňte své stravovací návyky pomocí krystalů a zhubněte!

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva