Ohnivá znamení: Beran, Lev, Střelec - cílevědomá a energická znamení

Vášnivá, dynamická a akční. A také cílevědomá, plná energie, ale bohužel i vznětlivá a divoká. Taková jsou ohnivá znamení – Beran, Lev a Střelec. Nudit se s nimi nebudete, někdy jich však je „až moc“.

Říká se, že lidé narození v ohnivém znamení nikdy nesedí v koutě. Jsou zrychlení, neposedí, pořád něco podnikají a překypují životní energií. Jejich aktivita je až nakažlivá a dovede ostatní strhnout. Působí jako lídři, přirozeně vůdčí osobnosti. A to ve všech oblastech života – v mezilidských vztazích, v práci i v rodině.

Okouzlující i sobečtí

Zní to téměř dokonale, má to však svá ale! Berani, Lvi a Střelci jsou někdy až moc urputní, zahledění do sebe a chtějí být středem pozornosti za každou cenu. A stejně jako dovedou být okouzlující a strhávat svojí akčností všechny kolem, jako by sem tam na své okolí zapomínali a mysleli jen na sebe.

Každé znamení zvěrokruhu připadá na některý ze čtyř živlů – oheň, zem, vzduch a vodu. Přelétavá a zvědavá jsou vzdušná znamení, mezi která se řadí Blíženci, Váhy a Vodnář, vodní znamení, což jsou Ryby, Rak a Štír, jsou naopak citlivá a hluboká. Zemská znamení Býk, Kozoroh a Panna potom mají dáno být opojná a vášnivá.

Beran (21. března - 19. dubna)

Beran je ovládán Marsem, je doslova nabitý energií a má touhu ostatní vést, organizovat je a vyčnívat nad ostatními. Také má rád kolem sebe vzruch a akci. Beran se ničeho nebojí, s nadsázkou se dokáže postavit do čela každé bitvy. Umí být veselý, extrovertní a bezprostřední. A jak už jméno znamení napovídá, Beran je neústupný a potřebuje velkou dávku svobody.

Hodí se pro něj třeba ametyst, což je velmi silně ochranný kámen, který dovede zahnat stres a nespavost a potlačit negativní emoce. Pomáhá se soustředěním a rozhodováním.

KOUPIT MINERÁLY PRO BERANA ZDE

Které minerály se hodí pro Berana

Lev (23. července - 22. srpna)

 

Dalším ohnivým znamením je Lev. Lidé, kteří se v tomto znamení narodili, oplývají velkou energií a elánem, jsou sebejistí a vůdčí. Dovedou být extrémně loajální a kreativní, ale také mívají sklon k tomu být poněkud dramatičtí, divocí a mají tvrdou hlavu! Občas podléhají pocitu, že jim patří svět, koneckonců v přírodě jde přece o krále zvířat!

Lvi by měli sáhnout například po citrínu, tenhle minerál v sobě uchovává sluneční energii a tu dovede předat svému nositeli. Pohlcuje, rozptyluje a odpuzuje negativní energii. Dodá vám sílu a sebedůvěru, zbaví vás stresu a špatných myšlenek.

KOUPIT MINERÁLY PRO LVA ZDE

Které minerály se hodí pro Lva

Střelec (22. listopadu - 21. prosince)

Mezi ohnivá znamení, jak už bylo řečeno, se řadí i Střelec. Tohle znamení je proměnlivé, vládne mu Jupiter. Má dobrodružnou povahu, rád poznává nová místa a má duši objevitele. Vlastně neustále sní o novém dobrodružství, a proto mu velmi silně záleží na osobní svobodě. Střelci umějí být idealističtí a optimističtí, ale také občas rychleji mluví, než myslí. Chopí se každé příležitosti a sem tam sklouzává k autoritářství.

Vhodný je pro Střelce třeba sodalit, minerál, který spojuje logiku s intuicí a fandí naší představivosti. Pro Střelce se hodí mimo jiné proto, že podporuje nezávislost, která je pro tohle znamení důležitá.

KOUPIT MINERÁLY PRO STŘELCE ZDE

Které minerály se hodí pro Střelce

Související články

Vzdušná znamení: Po čem touží Blíženci, Váhy a Vodnář?

Vodní znamení: Pozor, tyto znamení jsou citlivá!

Rok dřevěného draka: Využijte příležitosti, které nám přináší!

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva