Akvamarín – kámen měsíce března

Naše mysl dostává vzhledem k okolnostem v poslední době pořádně zabrat. Vsaďte na sílu minerálů. Potřebujete zklidnit mysl a zahnat strach? Rozhodně sáhněte po akvamarínu. Akvamarín dostal svůj název podle barvy mořské vody (aqua marina). Patří k vůbec nejpopulárnějším drahým kamenům, který byl osazován do klenotů určených pro krále či královny.

Odvaha

Akvamarínu byla ve středověku přisuzována moc utišit rozbouřené moře. Nyní je považován za kámen odvahy, spravedlnosti a přátelství.
 
 

Mládí a láska

Akvamarín vnáší do naší mysli pocit spokojenosti a pomáhá vysvětlit účel života. Doporučuje se jako symbol milenců, protože udržuje věrnost a blaženost.


Nemoce a čakra

Akvamarín má blahodárný vliv na svaly a hrdelní čakru. Používá se při krátkozrakosti a dalekozrakosti, kožních alergií či nemocí štítné žlázy a dýchacích cest.

Znamení zvěrokruhu

Tento příjemný kámen je velmi vhodný pro lidi narozené ve znamení Ryb, Vodnáře, Blíženců a Vah. Kámen podpoří silné stránky a pomůže potlačit stránky slabé.

Tento krásný minerál se vyskytuje v mnoha zemích světa. Známá jsou především ložiska v Brazílii (Rio Doce, Sapucai, Teófilo Otoni atd.) a na Madagaskaru (Bevoni, Andotra…). V Evropě můžete akvamaríny nalézt například v Irsku nebo Norsku.

Autor článku: Svět Minerálů