5 minerálů, které zaručeně pomohou s jarní depresí

S příchodem jara by každý očekával, že se mu po dlouhé zimě bude zlepšovat nálada, sluneční aktivita je přeci jen o poznání větší než v zimě, příroda se začíná probouzet, dny se prodlužují a venkovní teploty šplhají k příjemným teplotám. Jarní deprese jsou však častokrát horší než ty podzimní, jelikož množství serotoninu, které si tělo během léta střádá, je již na nule. Představujeme Vám proto pět kamenů, které Vám v boji s depresí pomohou.

 1. Citrín - jarní regenerátor 

Citrín funguje jako účinný čistič a regenerátor. Je to kámen, který obsahuje sluneční energii. Majiteli tohoto kamene zvyšuje jeho tvůrčí schopnost, předává mu teplo a energii. Citrín dále pomáhá zbavovat se všeho škodlivého - příznivě se projevuje při zácpě a pomáhá v boji s celulitidou. Působí blahodárně při problémech s menstruací a některých symptomech spojených s menopauzou, kdy uvádí do rovnováhy jednotlivé hormony.

CELÁ NABÍDKA CITRÍNU ZDE

2. záhněda - štít proti depresím

Záhněda je kámen patřící k první čakře jako nejmocnější kámen křišťálové léčebné soustavy. Má silné detoxikační účinky a pomáhá tělu se zbavit škodlivých látek. Uvolňuje také i citové blokády, které ženám brání v početí.
 

kyvadlo

CELÁ NABÍDKA ZÁHNĚDY ZDE

3. Achát - dobrá nálada

Pestrý achát dodává harmonii, podporuje koncentraci a logiku, činorodost a vytrvalost. Chrání nás před letargií a depresemi a napomáhá k naší dobré náladě. Reguluje hormonální činnost žláz. Posiluje krevní oběh, látkovou výměnu a trávicí trakt. Pomáhá při chudokrevnosti a menstruační nepravidelnosti.

achát náramek


CELÁ NABÍDKA ACHÁTU ZDE

4. Opál - životní radost

Opál je kámen spirituality, kámen očisty ohněm. Proto je nevhodný pro ty, kdo mají sklony potlačovat hněv, dusí se jím, hromadí ho v sobě a nakonec neovladatelně vzplanou. Vyvádí lenivé lidi z letargie a vrací je zpět k životu. Tento dynamický kámen vnitřního žáru v nás probouzí životní radost, nadšení, iniciativu a potřebu neustále v sobě objevovat nové ideje.CELÁ NABÍDKA OPÁLU ZDE

5. Avanturín - rovnováha energií

Avanturín, znám jako kámen štěstí, působí kladně na vše, co má spojitost s prosperitou a majetkem. Posiluje řídící a rozhodovací schopnosti, zvyšuje vnímavost a vytrvalost, povzbuzuje kreativitu a pozvedává inteligenci. Udržuje rovnováhu mezi ženskou a mužskou energií. Modrý avanturín navíc funguje jako účinný. Mírní migrénu a potlačuje stres.


CELÁ NABÍDKA AVANTURÍNU ZDE

 

Související články

Jak zvládnout jarní únavu? Vsaďte na minerály

5 minerálů s vysokými vibracemi. Máte takový doma?

Vrstvy aury. Udržujte své energetické pole čisté

Posilte svou sebedůvěru a dosáhněte větších věcí než ostatní

Autor článku: Svět minerálů
Autor hlavního obrázku: Canva