Porazte jarní únavu. S těmito minerály nemá šanci!

Ranní zvonění budíku je pro vás noční můrou, dali byste cokoliv za to, zůstat ještě hodinku v posteli. Přes den se horko těžko držíte a abyste neusnuli přímo u pracovního stolu nebo v tramvaji cestou domů, lijete do sebe kávu. Seznamte se s jarní únavou!

Jaro, tedy to opravdové, sice začne až za pár týdnů, už je ale cítit ve vzduchu. Přestože se už všichni nemůžeme dočkat sluníčka, oživlé přírody, procházek a dalších radostí, které nám jarní měsíce přinášejí, s touhle fází roku se pojí i nepříjemnost – vyčerpání, ospalost, bolest hlavy, podrážděnost a celková slabost organismu i duše.

Máme pro Vás několik tipů, jak předejít jarní únavě

Očistěte své tělo

Může se to zdát jako velká výzva, ale zkoušeli jste někdy půst? Není o hladovění, dopřát si bez výčitek můžete ovocné či zeleninové šťávy a nezapomenout na dostatek tekutin. Zamyslete se, vydržíte jeden den bez jídla? Odměnou za statečnost vám bude odplavení látek, které tělu vážně neprospívají.

Pomoci vám mohou s jarním detoxem i minerály. Například říční perla je symbolem proměny a očisty, duchovní kámen lapis lazuli je vhodný pro meditace, působí proti depresi a stresu, ale pomáhá třeba i pro bolestech hlavy nebo právě při detoxikaci organismu.

KOUPIT LAPIS LAZULI  

Minerály, které vám pomohou vyčistit tělo:

Nezapomínejte na pitný režim

Necítíte se v pohodě, bolí vás hlava, oči, únava je zničující. Jenže k tomu musíte zvládat běžné pracovní a rodinné povinnosti. Zamyslete se večer nad tím, kolik jste toho za den vypili. Protože i nedostatečný příjem tekutin může jarnímu vyčerpání nahrávat.

Nejlepší je pochopitelně doplňovat tekutiny vodou, i tu si však můžete díky minerálům vylepšit. Nic nezkazíte ani šálkem nebo konvicí čaje. Svůj oblíbený druh jako je černý, zelený, bílý či bylinkový můžete podpořit i minerály nebo si rovnou dopřát harmonizující vody.

Například díky účinkům křišťálu můžete i z obyčejné vody z vodovodu učinit úžasný nápoj mimořádně lahodné chuti. Křišťál se považuje za jeden z nejúčinnějších a nejuniverzálnějších krystalů na světě., mimo jiné i proto, že nabíjí pozitivní energií a dodává sílu.

KOUPIT HARMONIZUJÍCÍ VODU

Tyhle kameny musíte mít k výrobě harmonizujících vody:

Hlídejte si spánek

Možná si myslíte, že kdo trpí jarní únavou, padne večer do postele a spí jako zabitý. Opak je pravdou. Právě velké vyčerpání totiž může způsobit pravý opak, tedy že sice ulehnete včas, ale nemůžete zabrat.

 

Důležité je myslet také na stravu. To, že si k večeři v devět večer nedáte knedlo – vepřo – zelo, je samozřejmostí. Snažte se v průběhu dne jíst pravidelně, nezapomínejte na vitamíny, večeři si dejte lehkou a pomozte si třeba dobrým čajem. Meduňkový příznivě působí na psychiku a duši člověka. Příjemně podporuje spánek a zlepšuje trávení. Šalvějový také uklidňuje a báječně působí na nervy a pomáhá při nespavosti.

KOUPIT MINERÁLY, KTERÉ POMOHOU SE SPÁNKEM  

Kameny, které vám pomohou s koncentrací a harmonií:

KOUPIT MINERÁLY, KTERÉ POMOHOU S KONCENTRACÍ A HARMONIÍ  

Dobijte baterky!

Vezměte na pomoc minerály a využijte jejich energii ve svůj prospěch. Přispívají k načerpání nových sil. Doporučujeme je mít ve své blízkosti. Můžete je nosit po kapsách, nebo mít na pracovním stole. 

Které minerály pomohou zvýšit a dobít energii?

KOUPIT MINERÁLY, KTERÉ POMOHOU S ÚNAVOU  

Kdy zpozornět?

Jarní únava, jakkoliv je nepříjemná a otravná, sama odezní a když jí pomůžete předcházejícími triky, vzpomenete si na ní zase až za rok. Pokud je však vaše vyčerpání nekončící, únavou už „sotva lezete“ a připojují se i další zdravotní obtíže, je na čase zpozornět. Tady už asi nepůjde o „pouhé“ jarní vyčerpání, ale o něco vážnějšího.

Přečtěte si také:

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva