Udržujte vztahy s pomocí minerálů. Vyzkoušejte tyto tipy!

Udržovat zdravé vztahy, to je v podstatě základ spokojeného a šťastného života. Protože kdo by nestál o to mít správně nastavené vztahy doma, v rodině, s přáteli a v zaměstnání. Každý z nás však pro to musí něco udělat.

Zjednodušeně by se dalo říct, že kdo udržuje zdravé vztahy, žije zdravý život. Protože v opačném případě setrváváme v prostředí stresovém, nepříjemném, konfliktním, a to vše se na nás podepisuje. Zdravě nastavené vztahy nás naopak obohacují a naplňují.

Na tom, abychom měli vztahy správně nastavené, je třeba pracovat. Je nutné je budovat, opečovávat, pracovat na nich tu s láskou, tu s respektem, tu s porozuměním. Když navíc vztahy podpoříte správně vybranými minerály, jste na dobré cestě.

A nezapomeňte, že základní lidskou emocí jsou city, láska, porozumění. Když vás budou ovládat blokády a trápení, na vztazích se to zásadně projeví.

KOUPIT MINERÁLY PRO CITOVÉ TRÁPENÍ ZDE 

Které minerály se hodí na citové trápení

Komunikujte

Aby vztah fungoval tak, jak má, je třeba komunikovat, to je snad naprosto jasné. Mluvte s partnerem, členy rodiny, kolegy, říkejte jim, co vám nevyhovuje, co vám vadí, vyjadřujte své myšlenky, názory a pocity. Sdílejte je společně a zbavte se obav z nepochopení. Nastavte si takto všechny vztahy, na kterých vám záleží.

Není to ale nic jednoduchého, protože umění komunikace rozhodně ne každý z nás ovládá na jedničku. Ale nezapomeňte, že součástí komunikace je nejen vyjadřování vlastních pocitů, ale také naslouchání svému protějšku. Díky tomu můžete správně reagovat a pochopit, o co druhému jde. K naslouchání je dobrý třeba chalcedon, který navíc pomáhá i s vyjadřováním, nebo magnezit.

KOUPIT CHALCEDON ZDE 

Buďte empatičtí

Projevit empatii, to je pro vztah velmi důležité. Dáte tím najevo druhému, že vás zajímá, co ho trápí, že vám stojí za to pomoci mu s jeho problémy, že vám jednoduše není lhostejný. Můžete být tomu, kdo na tom není dobře, oporou a parťákem do nepohody.

Ale pozor, i dávka empatie má své hranice. Nakládejte s ní rozumně a neplýtvejte v situacích, kdy není třeba. Jinak se vám může stát, že budete do sebe neustále vstřebávat negativní energie ostatních a sami se dostanete do nepohody – může vás ovládnout stres, obavy, strach. V tom případě sáhněte po ochranných kamenech, třeba ametystu, který disponuje skvělými ochrannými a léčebnými vlastnostmi a s empatií pomáhá lépe pracovat.

KOUPIT MINERÁLY KTERÉ CHRÁNÍ PŘED NEGATIVNÍ ENERGIÍ ZDE 

Důvěřujte si

Stejně jako komunikace je ve vztahu důležitá i důvěra. Bez ní to prostě nepůjde. Hoďte za hlavu podezřívavost, žárlivost a obviňování. Pracujte na tom, abyste si vzájemně mohli věřit a měli zdravé vztahy. Nevymýšlejte si situace, které nenastaly, nehledejte za každým slovíčkem něco, co za ním není, nechte si to, co vás trápí pořádně vysvětlit.

Nenechte to vyhnít

Asi každý z nás k tomu má občas tendenci – dostaneme se do sporu, do nepříjemné situace, do konfliktu. A místo abychom věc vyřešili, vyčistili vzduch a šli dál, strčíme hlavu do písku a necháme to vyhnít. Jenže trpkost tak nikdy nezmizí a vztah, ať už osobní nebo pracovní, může tohle neřešení navždy narušit.

Neshody jsou ve vztazích pochopitelně samozřejmé, nežijeme na obláčku ani v pohádce, kde se nic špatného neděje. Tak s tím ale pracujte. Naslouchejte si, snažte se porozumět si navzájem, hledejte příčinu konfliktu a pro příště se jí snažte vyvarovat. Zároveň ale okamžitě neustupujte a pokuste se obhájit i svůj názor a pohled na svět, ale nechoďte jak se říká přes mrtvoly.

Pokud řešíte vztahový konflikty, spolehněte se například na růženín který má moc učit nás sebelásce, podporuje něžnost, přátelství a lásku k sobě i k ostatním.

Bojujte o rovnováhu

Rovnováha, ta je důležitá ve všech aspektech našich životů, vztahy nevyjímaje. Protože abychom byli spokojení, jen zdravý vztah nám k tomu prostě stačit nebude. Je třeba si uchovat dostatečnou dávku identity. Jedině je-li naše duše a mysl v rovnováze, může být v rovnováze celý náš život, vztahy nevyjímaje.

KOUPIT MINERÁLY PRO ROVNOVÁHU ZDE 

Které minerály pomáhají s rovnováhou

Hlavně pozitivní

No řekněte, bavilo by vás být pořád naštvaní? Negativní? Protivní sobě i ostatním? Určitě ne, i když sem tam prostě máme špatnou náladu všichni a můžeme jí otrávit celé okolí. Představte si ale, že byste na své okolí působili pozitivně, vesele, jako člověk, který je v pohodě a připraven pomoci a podpořit. Koneckonců dobrá nálada přece může být i nakažlivá, no ne? Zkuste vše negativní nechat za sebou, vyžeňte to z mysli i těla. Sáhněte po kamenech, které podporují zdravý proud energie v celém těle a ve vašem prostoru.

KOUPIT OCHRANNÉ MINERÁLY ZDE 

Které minerály chrání před negativní energií

Související články

Motivace: Zvyšte ji a dosáhněte svých snů!

Nechte pracovat svoji představivost. Může vám pomoci s budoucností

Spokojený spánek: Díky těmto minerálům se vám nevyspání vyhne obloukem

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva