Zemská znamení: Jemnost a síla zároveň!

Býk, Panna a Kozoroh – znamení zvěrokruhu, která patří mezi znamení zemská. Je jim dáno být praktická a spolehlivá, mají silný smysl pro povinnost a dbají na fakta. Lidé narození ve znamení spojeném s živlem země dbají však nejen na potřeby své, ale i svých blízkých.

Živly určují vlastnosti

Mají totiž velmi silně vyvinutou pečovatelskou stránku. Možná je to tím, že zemská znamení bývají vedena ženskou energií. Mísí se tak v nich síla i jemnost. Možná někdy až příliš visí na materiálnu, hmotné statky pro ně totiž hodně znamenají.

Jak je známo, každé ze znamení zvěrokruhu náleží k jednomu z hlavních živlů. Ty jsou v astrologii velmi zásadní, určují totiž charaktery a vlastnosti spojené s energií tohoto živlu. Vzdušná znamení jsou Blíženci, Váhy a Vodnář, vodní Ryby, Rak a Štír a ohnivá Lev, Střelec a Beran.

Býk (20. dubna - 20. května)

Býkům vládne Venuše. Povahu mají stálou a jsou pracovití a pilní. Zakládají si na tom, že jsou pevně zakořeněni a usazeni, což se ale občas může změnit v tvrdohlavost. Než Býk něco udělá, dobře si to promyslí a pak dovede být vytrvalý a houževnatý. Být má však i svoji horší stránku, velmi mu záleží na penězích a miluje pohodlí a luxus.

KOUPIT KAMENY PRO BÝKY ZDE

Které minerály jsou vhodné pro Býka

Panna (23. srpna - 22. září)

Pannám vládne Merkur. Mají celou řadu dobrých vlastností, jsou důsledné, vyrovnané, organizované a velmi pracovité. Diskutabilní může být jejich obrovský smysl pro pořádek, pečlivost a neustálou potřebou mít vše dokonalé. Sem tam se totiž Panny snižují k tvrdé kritice. Jejich touha po dokonalosti může vést až k určité posedlosti. A když vše nevyjde tak, jak měla Panna naplánováno, může být zle.

KOUPIT KAMENY PRO PANNY ZDE

Které minerály jsou vhodné pro Panny

Kozoroh (22. prosince - 19. ledna)

Kozoroh bojuje s tím, že se občas nedokáže rychle rozhodnout, není impulzivní, naopak potřebuje věci promýšlet a připravovat. Znamení vládne Saturn, lidé v něm narození dostali do vínku být ambiciózní, disciplinovaní a pragmatičtí. Nemají problém přijmout zodpovědnost a být přirozenými vůdci. Kozorozi mohou působit vážně, nepřístupně, ale přitom jsou to lidé přátelští.

KOUPIT KAMENY PRO KOZOROHY ZDE

Které minerály jsou vhodné pro Kozoroha

Související články

Vzdušná znamení: Po čem touží Blíženci, Váhy a Vodnář?

Ohnivá znamení: Beran, Lev, Střelec - cílevědomá a energická znamení

Vodní znamení: Pozor, tyto znamení jsou citlivá!

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Svět minerálů