Najděte svému krystalu doma to nejlepší místo

Pořídili jste si domů krystal a hledáte mu to nejlepší místo nebo se teprve na nákup chystáte, ale netušíte, který zvolit tak, aby pracoval nejlépe, jak může?

Věděli jste, že pro každou část domova se hodí jiný krystal? Některý bude nejlépe fungovat v koupelně, jinému se bude nejlépe dařit v obýváku a dalšímu v kuchyni. Pokud najdete to nejlepší místo, můžete se spolehnout na to, že kameny vám to oplatí tím, že budete moci čerpat z jejich neuvěřitelně silných účinků.

To, kam je nejlepší minerál umístit, je důležité i s ohledem na vibrace, které kameny vydávají. Jen díky tomu je tak možné ji „dostat“ do svého domova.

Do kuchyně

Kuchyni se říká srdce domova. A i když máme pohodlný obývák a děti krásné pokojíčky, neskončíte nakonec všichni v kuchyni u jídelního stolu? Dají se tady hrát hry, malovat, dělat úkoly, pracovat. Tak si pojistěte, že vám v kuchyni bude fajn. Do kuchyně se hodí třeba kalcit. Tenhle kámen kámen pomůže s intuicí a rozhodováním, ale i rovnováhou. Pomáhá však také utišit vnitřní neklid a zklidnit vztek. Do kuchyně se obecně hodí minerály ve světlých odstínech, může být ale i veselý. Kalcit může najít domov třeba na parapetu na okně nebo přímo na linku. A jeden by mohl být i na stole, kde při posedávání trávíte času nejvíc.

KOUPIT KALCIT ZDE  

Ložnice

Do místa, kde by vám mělo být fajn a kde byste měli čerpat nové a nové síly, se hodí nejlépe křemen v růžovém odstínu. Křemen je obecně nejúčinnější krystal a nejsilnější zesilovač energie na této planetě. Pohlcuje, ukládá a reguluje energii. A to se v místnosti, kde spíte, hodí v každém případě. Růžová barva potom zajistí relaxační energii, vibruje totiž pocitem pohodlí a klidu. Uložte ho ideálně ke každému z roštů postele.

KOUPIT KŘEMEN ZDE  

Koupelna

Křemen, tentokrát však čirý, je vhodný i do dalšího části našeho obydlí, a to do koupelny. Přinese vám uklidňující energii a pocit uvolnění. V koupeně mu najděte místo na okraji vany či umyvadla. Jeho samoléčivé vlastnosti jistě oceníte.

KOUPIT KŘEMEN ZDE  

Obývák

Obývací pokoj je další místností v bytě, kde trávíme asi nejvíc času. Schází se tady rodina, společně sledujeme televizi nebo si povídáme. Pořiďte si do obýváku selenit. Je to krystal, který má v povaze dodávat energii, ale také chránit atmosféru domova. Selenit je ideálním parťákem na relaxaci a odpočinek, protože poskytuje uklidňující vibrace. Selenitu najděte místo nejlépe ve středu místnosti, třeba konferenčním stolku, díky čemuž se jeho energie rozproudí celým prostorem.

KOUPIT SELENIT ZDE 

Kancelář

Někteří z nás mají tu výhodu, že součástí jejich obydlí je i pracovna. Tam patří fluorit. Je to krystal, který udrží soustředění, posiluje mysl, myšlenky, zvyšuje koncentraci a zlepšuje paměť. Dokonce se říká, že může zvýšit IQ. A to všechno je v místnosti, kde máme podávat pracovní výkony, žádoucí. Fluorit se vyskytuje v různých barvách, nejčastěji v zelené a fialové. Umístěte ho na pracovní stůl.

KOUPIT FLUORIT ZDE  

Chodba

Tohle místo v bytě sice není úplně často využívané, ale je to spojnice mezi všemi místnostmi a také si zaslouží svůj krystal. A to černý turmalín. Je to ochranný minerál a umožní vám nechat vše špatné za dveřmi domova a netahat si to dovnitř. Také vás po příchodu domů, kde je třeba být v bezpečí, zbaví negativních emocí. Být by měl tam, odkud je vidět na vstupní dveře.

KOUPIT TURMALÍN ZDE  

  • Související články

5 klíčových kamenů pro děti!

Tyto dárky milovníky kamenů vážně potěší. Udělejte díky nim Vánoce nezapomenutelné!

Vyzbrojte se na zimu vhodnými kameny. Tyto 4 minerály vám pomohou překonat chladné měsíce

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva