Poklad schovaný v nenápadném obleku. Seznamte se s geodami

 

Možná se vám někdy stalo, že jste našli obyčejný kámen, ten se rozpadl a uvnitř byl… Poklad! Konkrétně jeskyně s krystaly. Věřte tomu nebo ne, ale našli jste geodu.

Geody jsou duté vulkanické kameny, díky nim nám matka příroda zas a znovu ukazuje svoji krásu a moc. Žádné dvě geody na světě nejsou stejné. Mohou být jednobarevné i pruhované. Jejich sílu oceníte při léčebných sezeních, protože jsou především o vnitřní práci.

Jak ale geoda vůbec vzniká? Jde v podstatě zjednodušeně o bublinu uvnitř tvořící se horniny. O důvodech, proč jsou geody vlastně duté, se spekuluje, jeden z názorů je takový, že bublina možná vzniká proto, že se uvnitř sopečné horniny zachytí vzduch a když hornina vychladne, ztvrdne kolem bubliny. Ve vrstvách bubliny se pak tvoří krystaly a přiléhají ke stěnám horniny jako jeskyně. Proces trvá podle okolních podmínek stovky až miliony let.

 KOUPIT GEODY ZDE  

Kam s nimi?

Aby geody fungovaly tak, jak mají, najděte jim místo nejlépe směrem ke vchodovým dveřím, abyste přilákali pouze zvané hosty. Používejte svoji geodu i při meditaci.

Geody se ale hodí umístit také do všech rohů místnosti, díky tomu si vytvoříte domácí křišťálovou jeskyni. Geoda může dále pečovat o vaše menší minerály, pomůže je očistit a nabít. Přímo magickým místem bude vaše zahrada, pokud na ni rozmístíte geody.

Například křišťálová geoda vám pomůže vyčistit své okolí od negativních energií. Křišťál navozuje harmonii a ostatním kamenům dovede zvýšit energii. Volit můžete třeba i ametystovou geodu. Ametyst je mimořádně mocný kámen s obrovskou ochrannou silou. Rozvíjí intuici a podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Ametyst svého nositele ochraňuje a dodává mu optimismus do života.

KOUPIT KŘIŠŤÁL ZDE  

  •  Související články

Kvíz: Vyznáte se v minerálech?

Najděte svému krystalu doma to nejlepší místo

Tip pro Ježíška! Získejte dárek svých snů!

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva