Chryzokol – kámen kliduChryzokol je hydratovaný křemičitan mědi a nejčastěji se vyskytuje všude tam, kde jsou ložiska mědi a to převážně v oblastech jihozápadních Spojených státech, Chile, Austrálie, Francie, Anglie, bývalého SSSR a Zairu. Tento pozoruhodný minerál vytváří mikroskopické jehlicovité krystaly, obvykle modré či zelené barvy.
 

Účel, síla a podpora

 

Chryzokol přestavuje skvělého pomocníka při meditacích. Chrání před negativními energiemi a upevňuje mezilidské vztahy. Kromě toho přináší klid a vyrovnanost. Často ho nosí lidé, kteří trpí různými fobiemi.

KOUPIT CHRYZOKOL ZDE

 Chryzokol a jeho působení na nemoce a zdraví

Chryzokol se používá k podpoře u celé řady nemocí. Skvěle detoxikuje a má blahodárný vliv na štítnou žlázu, plíce či slinivku břišní. Snižuje krevní tlak a posiluje svaly. Ženy jistě zaujme i skutečnost, že tiší menstruační křeče.

Znamení zvěrokruhu

Chryzokol je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

Chryzokol a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čakerale pro chryzokol je přiřazena tyto čakra:

Tvary a podoby chryzokolu

Tento velmi silný minerál u nás můžete zakoupit v mnoha tvarech a podobách. Mezi nejoblíbenější patří surové kameny a náramky, které jsou velmi vhodné pro každodennímu nošení. 

Související články, které by Vás mohly také zajímat:

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva