Čaroit – kámen proměny

 
Charoit/čaroit byl objeven teprve nedávno - první zmínky o něm pocházejí ze čtyřicátých let minulého století. Jde o jeden z nejvzácnějších kamenů světa. Dostal své jméno podle řeky Chara na Sibiři (Rusko), která protéká nedaleko jediné známé lokality, kde se tento minerál vyskytuje.

Charoit se vyznačuje krásným fialovým zbarvením, které je způsobeno vysokým obsahem manganu. Na první pohled byste si ho mohli splést se sugilitem, nicméně charoity jsou zpravidla světlejší.

Účel, síla a podpora

Dodává energii a potlačuje stres a obavy. Přetváří negativní emoce do harmonie a uvolnění. Pomáhá nám vyrovnat se s našimi negativními vlastnostmi a probouzí v nás lásku k sobě. 

KOUPIT ČAROIT ZDE

Čaroit a jeho působení na nemoce a zdraví

Čaroit má blahodárný vliv na slinivku břišní, srdce, játra a oči. Tiší bolesti i křeče a dodává svému nositeli energii. Lze ho také používat při nespavosti  autismu.

Znamení zvěrokruhu

Čaroit je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

Čaroit a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čakerale pro čaroit jsou přiřazeny tyto čakry:

KOUPIT ČAROIT ZDE

Tvary a podoby čaroitu

Tento velmi silný minerál u nás můžete zakoupit v mnoha tvarech a podobách. Mezi nejoblíbenější patří náramky a přívěsky, které jsou velmi vhodné ke každodennímu nošení. 

Související články, které by Vás mohly o čaroitu také zajímat:

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva