Gagát – černý jantar

Dnes si představíme zajímavý mineraloid, který vznikl rozkladem dřevní hmoty za vysokého tlaku. Gagát byl pojmenován podle řeky Gagátes v Malé Asii, kde ho těžili staří Římané. Jde o hořlavý mineraloid, který se svým složením podobá hnědému uhlí.

Z gagátu se často vyrábějí nádherné smuteční šperky, které s oblibou nosila například britská královna Viktorie (zejména poté, co jí zemřel manžel). Běžně se setkáte také s gagátovými soškami, růženci či křížky.

Účel, síla a podpora

Je to především ochranný kámen před vším zlým a negativní energií. Odstraňuje strach, tiší bolest a smutek, mírní deprese a úzkosti. Zvyšuje rovnováhu a vyrovnanost, pomáhá zapomenout. Chrání před černou magií. Zlepšuje kontrolu nad vlastním životem. Ochraňuje finance a podnikání. Doporučuje se ho umístit do rohu místnosti, nebo do firemní pokladny.

KOUPIT GAGÁT ZDE

Gagát a jeho působení na nemoce a zdraví

V oblasti zdraví pomáhá při nemocech nohou, dolní části páteře a migrénách. Tiší bolesti zubů. Působí na epilepsii, je nápomocný při bolestech krku a nachlazení. Potlačuje otoky způsobené činností různých žláz. Je nápomocný při menstruačních potížích, mírní astmatické záchvaty, záněty kloubů, revmatismus, problémy žaludku, močového měchýře a pleti, tlumí horečku, zastavuje krvácení, pomáhá při onemocnění TBC.

Znamení zvěrokruhu

Gagát je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

Tvary a podoby gagátu

Tento velmi silný minerál u nás můžete zakoupit v mnoha tvarech a podobách. Mezi nejoblíbenější patří tromly a placičky, které jsou velmi vhodné ke každodennímu nošení. 

Související články, které by Vás mohly o gagátu také zajímat:

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva