Gagát – černý jantar

Dnes si představíme zajímavý mineraloid, který vznikl rozkladem dřevní hmoty za vysokého tlaku. Gagát byl pojmenován podle řeky Gagátes v Malé Asii, kde ho těžili staří Římané. Jde o hořlavý mineraloid, který se svým složením podobá hnědému uhlí.

Z gagátu se často vyrábějí nádherné smuteční šperky, které s oblibou nosila například britská královna Viktorie (zejména poté, co jí zemřel manžel). Běžně se setkáte také s gagátovými soškami, růženci či křížky.

Účel, síla a podpora

Je to především ochranný kámen před vším zlým a negativní energií. Odstraňuje strach, tiší bolest a smutek, mírní deprese a úzkosti. Zvyšuje rovnováhu a vyrovnanost, pomáhá zapomenout. Chrání před černou magií. Zlepšuje kontrolu nad vlastním životem. Ochraňuje finance a podnikání. Doporučuje se ho umístit do rohu místnosti, nebo do firemní pokladny.

KOUPIT GAGÁT ZDE

Gagát a jeho působení na nemoce a zdraví

V oblasti zdraví pomáhá při nemocech nohou, dolní části páteře a migrénách. Tiší bolesti zubů. Působí na epilepsii, je nápomocný při bolestech krku a nachlazení. Potlačuje otoky způsobené činností různých žláz. Je nápomocný při menstruačních potížích, mírní astmatické záchvaty, záněty kloubů, revmatismus, problémy žaludku, močového měchýře a pleti, tlumí horečku, zastavuje krvácení, pomáhá při onemocnění TBC.

Znamení zvěrokruhu

Gagát je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

Tvary a podoby gagátu

Tento velmi silný minerál u nás můžete zakoupit v mnoha tvarech a podobách. Mezi nejoblíbenější patří tromly a placičky, které jsou velmi vhodné ke každodennímu nošení. 

Související články, které by Vás mohly o gagátu také zajímat:

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení