Využijte sílu úplňku v září ve svůj prospěch!

Kukuřičný, sklizňový, ječmenový. O čem je řeč? Přece o zářijovém úplňku. Je ve znamení Berana a přináší nám bojácnost, odvahu, statečnost nebo pocit nezávislosti.

Do konce letošního roku, který nezadržitelně spěje do finále, nás čeká ještě několik úplňků. Kdy ho čekat v říjnu, listopadu a prosinci? Podívejte se do kalendáře.

Zářijový úplněk má přízvisko podle doby, kdy k němu dochází, protože právě v tyto dny docházelo ke sklizni kukuřice. Jde o první podzimní úplněk a nastane 29. září v 11.57 hodin. Opatrní bychom měli být na dolní končetiny, zejména na prsty u nohou a chodidla. Samozřejmostí však je, že se během úplňku vyhýbáme lékařským zákrokům.

Pohlídejte si šišinku

Nastávající úplněk ovlivňuje také šišinku. Že jste dosud netušili, že něco takového v těle máte? Šišinka je malý orgán v mezimozku. Jde o žlázu, která produkuje mimo jiné hormon melatonin, neboli hormon spánku. Právě spánek nás může ve chvíli úplňku trápit, tak ho podpořte výběrem správného minerálu. Někteří šišinku označují za třetí oko, sídlo ducha!

KOUPIT MINERÁLY VHODNÉ PRO DOBRÝ SPÁNEK ZDE

Odvážní a energetičtí Berani

Jako každý úplněk, i ten v znamení Berana přináší svou vlastní jedinečnou energii. Beran je ohnivé znamení zvěrokruhu, což znamená, že má své vlastní kladné a záporné vlastnosti.

Za klady Berana můžeme uvést jeho odvahu, odhodlání a vášnivost. Berani jsou energičtí a často se pouštějí do nových výzev s nadšením. Jsou také vůdčí a nebojácní. Na druhé straně se však mohou stát impulzivními a netrpělivými, a někdy mohou potřebovat pracovat na své trpělivosti.

Pokud jde o minerály, které by mohly ladit s energií Berana, můžete zvážit krystaly, které podporují odvahu, energii a sebedůvěru. Například karneol může být skvělým minerálem pro Berany, protože podporuje jejich vášnivou a odvážnou povahu.

KOUPIT MINERÁLY VHODNÉ PRO BERANY ZDE

Které minerály jsou vhodné pro znamení Berany

Labradorit, kámen intuice a aury

Kamenem měsíce září je labradorit. Je to kámen intuice, meditace a aury, je vhodný pro ty, které trápí duševní potíže. Příznivě působí proti depresím a stresu, ale  umí mnohem víc. Spolehnout se něj můžete v případě, že se chcete ubránit nachlazení, je spolehlivým pomocníkem proti bolestem páteře, kostí, zubů a věřit by mu měly i ženy, které trápí menstruační bolesti.

Tento kámen ale také umí pomáhat s vyvoláním starých vzpomínek a zklidňuje naši mysl. Že jde opravdu o mocný minerál dokládá, že na něj s oblibou sází šamani, kouzelníci a světci.

KOUPIT LABRADORIT ZDE

Zářijové novoluní

Po zářijovém úplňku můžeme očekávat novoluní, konkrétně k němu dojde 15. září ve 3:40, a to ve znamení Panny. Novoluní nastává ve chvíli, když se Měsíc nachází uprostřed spojnice Slunce – Země a je osvětlena jen jeho odvrácená polokoule.

Plnou energii této fáze měsíce nám pomůže využít například černý kyanit. Dokáže nasměrovat tak, abyste své cíle v průběhu měsíčního cyklu zvládli uskutečnit. Měli bychom ho mít neustále u sebe, umí totiž navodit klid a harmonii, odstraňuje také strach a obavy.

Jeho velkou výhodou je, že jako jeden z mála minerálů nepotřebuje speciální péči. Protože ho není třeba čistit, nenasává do sebe totiž negativní energie. Kromě toho, že má blahodárný vliv na štítnou žlázu či hormonální činnost je také spolehlivým pomocníkem proti nachlazení či alergii.

Použít můžeme i obsidián, který  může být v různých barvách, pro novoluní je vhodný v černé. Vede nás takovým směrem, abychom přesně zaměřili svoji energii. Jde o velmi silný ochranný kámen a spolehnout se na něj mohou lidé citliví. Dodává mimo jiné výru pro vlastní schopnosti, což se hodí velmi často.

Které minerály jsou vhodné pro Panny

 

Přečtěte si také:

Váhy a jejich vášeň pro růžové a pastelové minerály

Ochraňte své zdraví díky minerálům. Tyhle kameny podpoří krevní oběh i srdce

Vyčistěte své pracoviště od negativních energií

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva