Kukuřičný úplněk ovlivňuje naše nohy i žlázu spánku

Kukuřičný, sklizňový, ječmenový. O čem je řeč? Přece o zářijovém úplňku. Je ve znamení Ryb a přináší nám přecitlivělost, rozjitřené emoce a u některých i melancholii a pocit smutku.

Do konce letošního roku, který nezadržitelně spěje do finále, nás čeká ještě několik úplňků. Kdy ho čekat v říjnu, listopadu a prosinci? Podívejte se do kalendáře.

Zářijový úplněk má přízvisko podle doby, kdy k němu dochází, protože právě v tyto dny docházelo ke sklizni kukuřice. Jde o první podzimní úplněk a nastane 10. září v 11.58 hodin. Je ve znamení Ryb a opatrní bychom měli být na dolní končetiny, zejména na prsty u nohou a chodidla. Samozřejmostí však je, že se během úplňku vyhýbáme lékařským zákrokům.

Pohlídejte si šišinku

Nastávající úplněk ovlivňuje také šišinku. Že jste dosud netušili, že něco takového v těle máte? Šišinka je malý orgán v mezimozku. Jde o žlázu, která produkuje mimo jiné hormon melatonin, neboli hormon spánku. Právě spánek nás může ve chvíli úplňku trápit, tak ho podpořte výběrem správného minerálu. Někteří šišinku označují za třetí oko, sídlo ducha!

KOUPIT MINERÁLY VHODNÉ PRO DOBRÝ SPÁNEK ZDE

Přátelské a laskavé Ryby

Každý úplněk je v jiném znamení, pro každé znamení se také hodí jiný minerál. Jak už bylo řečeno zářijový úplněk je ve znamení Ryb.

Ryby mají, stejně jako lidé narození v jiných znameních, své kladné i záporné vlastnosti. Mezi „rybí“ klady patří, že jsou přátelské a láskyplné. Stává se jim však, že snadno podlehnou klamu a mýlí se. A přestože velmi touží po harmonii a mají bohatý duševní život, podléhají také beznaději.

KOUPIT MINERÁLY VHODNÉ PRO RYBY ZDE

Které minerály jsou vhodné pro znamení Ryby

Labradorit, kámen intuice a aury

Kamenem měsíce září je labradorit. Je to kámen intuice, meditace a aury, je vhodný pro ty, které trápí duševní potíže. Příznivě působí proti depresím a stresu, ale  umí mnohem víc. Spolehnout se něj můžete v případě, že se chcete ubránit nachlazení, je spolehlivým pomocníkem proti bolestem páteře, kostí, zubů a věřit by mu měly i ženy, které trápí menstruační bolesti.

Tento kámen ale také umí pomáhat s vyvoláním starých vzpomínek a zklidňuje naši mysl. Že jde opravdu o mocný minerál dokládá, že na něj s oblibou sází šamani, kouzelníci a světci.

KOUPIT LABRADORIT ZDE

Zářijové novoluní

Po zářijovém úplňku můžeme očekávat novoluní, konkrétně k němu dojde 25. září ve 23:54, a to ve znamení Vah. Novoluní nastává ve chvíli, když se Měsíc nachází uprostřed spojnice Slunce – Země a je osvětlena jen jeho odvrácená polokoule.

Plnou energii této fáze měsíce nám pomůže využít například černý kyanit. Dokáže nasměrovat tak, abyste své cíle v průběhu měsíčního cyklu zvládli uskutečnit. Měli bychom ho mít neustále u sebe, umí totiž navodit klid a harmonii, odstraňuje také strach a obavy.

Jeho velkou výhodou je, že jako jeden z mála minerálů nepotřebuje speciální péči. Protože ho není třeba čistit, nenasává do sebe totiž negativní energie. Kromě toho, že má blahodárný vliv na štítnou žlázu či hormonální činnost je také spolehlivým pomocníkem proti nachlazení či alergii.

Použít můžeme i obsidián, který  může být v různých barvách, pro novoluní je vhodný v černé. Vede nás takovým směrem, abychom přesně zaměřili svoji energii. Jde o velmi silný ochranný kámen a spolehnout se na něj mohou lidé citliví. Dodává mimo jiné výru pro vlastní schopnosti, což se hodí velmi často.

Které minerály jsou vhodné pro Váhy

  • Související články

Krystaly vhodné pro výrobu harmonizující vody

Ochraňte své zdraví díky minerálům. Tyhle kameny podpoří krevní oběh i srdce

Vyčistěte své pracoviště od negativních energií

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva