3 způsoby, jak udržet minerály čisté

Udržovat své minerály v čistotě tak, aby nám sloužily a mohly naplno projevit svoji moc, je velmi důležité. A není přitom řeč pouze o povrchových nečistotách. Kamenům je třeba pravidelně čistit i jejich energii.

Je to přitom velmi snadné, pomohou tři jednoduché způsoby, které naše přírodní pomocníky zbaví všeho negativního.

Selenit či karneol

Některé minerály mají oproti ostatním výhodu, že je lze využít mimo jiné jako čističe energií. Stačí jeden z nich vzít, položit mezi jiné kameny a nějakou dobu ho tam nechat. To je případ třeba selenitu. Existuje ve formě Pouštní růže, bývá nazýván Andělským kamenem. Navozuje hluboký klid a mír, dodává energii a vhodný je při meditacích. Je však velmi měkký a proto je zapotřebí s ním zacházet opatrně, aby se nepoškrábal.

KOUPIT SELENIT ZDE

Pomůže i karneol, který však podle některých názorů funguje o něco pomaleji než selenit. Karneol je talismanem pro úspěch. Když ho umístíte v blízkosti vchodových dveří, bude zajišťovat ochranu domova, v ložnici nám zase zajistí klidný spánek. Tento kámen je plný životní síly a jeho energetická hodnota podněcuje tvořivost a sebedůvěru.

KOUPIT KARNEOL ZDE 

Které minerály nám zajistí úspěch

Pusťte kamenům hudbu

Další metodou, která vaše minerály zbaví negativní energie, je čištění zvukem. Někdo k tomu využívá ladičky, někdo tibetské zpívající mísy. Možné je také jednoduše umístit minerály poblíž reproduktorů a „pustit jim“ reiki hudbu.

Do země!

Využít lze také očištění pomocí „pohřbívání“. Zakopejte kameny do země a pár dní je tam nechte, nebo je „pohřběte“ do kbelíku naplněného hlínou, případně suchou rýží.

  • Související články

Nedovolte čakrám, aby se vám zablokovaly. Ochráníte se tak před fyzickým i duševním trápením

Koncentrace: Jak se soustředit na činnost, kterou upřímně nesnášíte? Zkuste magické krystaly!

Vyčistěte své pracoviště od negativních energií

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva