Spěte jako miminko! Tyhle kameny vám s odpočinkem pomohou

Pořádně se vypsat, po tom určitě touží každý z nás. Někdo večer usne „jako zabitý“ a ráno se cítí příjemně odpočinutý a plný energie na další dlouhý den. Ne každý ale má takové štěstí. Někteří z nás trpí nespavostí, anebo sice v pohodě usnou, ale ráno mají pocit, jako by nezavřeli oko ani na minutu.

Jenže bez pořádného odpočinku to prostě nejde. Pokud dlouhodobě špatně spíme, začne to na nás být vidět nejen na první pohled, ale začne se to časem podepisovat i na našem zdraví a hlavně náladě. Jsme bez života, nic nás nebaví, nemáme energii vůbec na nic a jedeme, jak se říká, na autopilota. Tak to změňme! Povolejme na pomoc krystaly, které nám s dobrým spánkem pomohou.

Se spánkem pomáhá celá řada krystalů, spolehnout se můžete třeba na  měsíční kámen, obsidián, olivín, růženín nebo citrín.

KOUPIT MINERÁLY PRO DOBRÝ SPÁNEK ZDE 

Které další minerály pomáhají se spánkem

Pomocníci v nemoci

Ostatně s řadou nemocí vám mohou krystaly, pokud je správně vyberete, pomoci. Pokud vás trápí nějaká nemoc nebo zdravotní problém, můžete povolat minerály na pomoc. Stačí vybrat kámen podle toho, s čím potřebujete ulevit.

KOUPIT MINERÁLY PODLE NEMOCI ZDE 

Lapis lazuli

Tento kámen nespavost zásadně zmírňuje. Lapis lazuli má však i další příznivé vlivy na naše tělo i mysl. Pomůže nám zbavit se stresu a deprese a posiluje naši imunitu. Dokáže navodit vnitřní klid a mír, do postele tak můžeme jít v dobré kondici a skutečně si odpočinout.

KOUPIT LAPIS LAZULI ZDE 

Čaroit

Čaroit je také velmi vhodným kamenem pro ty, které trápí nespavost a místo odpočinku bloumají po bytě a přes den potom sotva stojí na nohou. Kámen zahání nespavost a třeba dětem pomáhá klidně usínat. Zároveň ale dodává energii a obavy a stres odhání pryč. Naopak vše negativní převádí do harmonie a uvolnění.

KOUPIT ČAROIT ZDE  

Topaz

Topaz je kámen v několika odstínech. Kromě toho, že se o něm říká, že ženám dodává krásu a mužům rozum, je také prý poslem slunce. Má schopnost uvést naše tělo i mysl do rovnováhy a ovlivňuje příznivě pocity smutku a deprese. Spolehnout se na něj můžeme na podzim a v zimě, kromě vlivu na spánek totiž také mírní kašel, který k chladnému počasí patří.

KOUPIT TOPAZ ZDE 

Křišťál

Křišťál – to je naprosto klasický a základní kámen, navíc velmi mocný. Kromě toho, že ovlivňuje funkci štítné žlázy, srdce, krevní oběh, plíce, zažívací ústrojí a třeba také a migrénu, je velmi prospěšný právě pro klidný spánek. Jde o velmi silný krystal, který má schopnost harmonizovat, posilovat energii a chránit naši auru. Ještě k energii… Křišťál ji nejen zesílí, ale následně uvolní a reguluje.

KOUPIT KŘIŠŤÁL ZDE

Hematit

Hematit je kámen velmi účinný a silný. Jednak dokáže mobilizovat naše skryté síly, což se po probdělé noci velmi hodí, jednak zabraňuje negativní energii, aby ovládla naši auru. Ovlivňuje i naše soustředění a pomáhá bojovat se zlozvyky, které koneckonců také mohou mít vliv na to, jak dobře nebo špatně spíme.

KOUPIT HEMATIT ZDE 

Přečtěte si také:

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva