S minerály to nepřehánějte. Vybírejte je pečlivě, aby správně fungovaly

Možná jste propadli moci minerálů a nejraději byste se obklopili úplně všemi a využili jejich schopnosti. Jenže jak se říká, čeho je moc, toho je příliš. Buďte při kombinování opatrní, abyste to s množstvím kamenů nepřehnali a neoslabili jejich účinky.

V podstatě se to nabízí. Každý z nás potřebuje s něčím pomoct, někdo hledá kámen jako podporu v nemoci, někdo kvůli důležité události, jiný potřebuje posílit sebevědomí nebo zlepšit spánek. No upřímně, nehodilo by se vám mít při sobě minerál na vše, co vás trápí?

Kdy je energie kompatibilní?

Jenže efekt může být přesně opačný, energie kamenů se mohou střetávat a zeslabovat. Některé kameny se totiž navzájem „nemusejí“. Obecná rada zní, že kameny, které mají podobné vlastnosti nebo prvky, spolu budou přirozeně dobře fungovat. Jejich energie jsou totiž kompatibilní.

Energii nebo klid?

A ještě jedna rada: při kombinování krystalů používejte zdravý rozum. Například když potřebujete „nakopnout“ a hledáte kámen, který vám dodá energii, sáhněte po granátu. Umí dodat energii, pomáhá v situacích, kdy nevíme, co si počít, koneckonců byl už našimi předky používán coby amulet proti nebezpečí. Také dodává sebedůvěru.

Jestli ale toužíte po klidu, hodí se vám třeba variscit – kámen odvahy. Je relativně vzácný, dodává kuráž a odvahu a zároveň zahání nervozitu a má blahodárný vliv na nervovou soustavu.

Jenže kombinovat podporu energie a zároveň chtít být v klidu, to sice zní jako kombinace ideální, ale je jasné, že účinky kamenů si prostě a jednoduše musejí odporovat.

KOUPIT GRANÁT ZDE

Kámen podle znamení

Při kombinování krystalů tak vždy přemýšlejte, čeho jejich prostřednictvím chcete dosáhnout, respektive vyberte to, co je pro vás nejdůležitější. Někteří odborníci doporučují nepřekračovat počet sedmi kamenů. Pokud potřebujete podpořit v boji s nějakou nemocí, volte ty krystaly, které tohle dovedou, skvělou volbou je vybírat ty kameny, které náleží k vašemu znamení zvěrokruhu.

KOUPIT MINERÁLY PODLE ZNAMENÍ ZDE 

Přečtěte si také:

 

 

Autor článku: Svět Minerálů

Zdroj hlavního obrázku: Svět minerálů