Pomáhají nám, tak jim to oplaťme. Nezapomeňte krystaly čistit!

Krystaly nám mohou být nápomocné v mnohém. Jejich síla nám bez nadsázky může vylepšit a usnadnit život. Potřebují ale také něco na oplátku. Naši péči!

My lidé kameny neustále vystavujeme přísunu negativní energie, díky tomu nám nekomplikuje život a lépe se nám žije. Jenže jejich účinky mohou neustálým zahlcováním vším negativním slábnout, proto nezapomínejte na jejich pravidelné a pečlivé čištění. Týká se to všem minerálů, ať už zdobí nás coby šperky, anebo naši domácnost jako doplňky do bytu či na zahradu. Každý kámen však vyžaduje jiný způsob čištění.

Někdo vodu nesnese

Nejsnadnějším způsobem, jak kameny vyčistit, je voda, konkrétně i obyčejná tekoucí, která neutralizuje negativní energii uloženou v kameni a vrací ji zpět do země. Zkusit můžete i čištění v kombinaci vody a křišťálu, stačí obojí dát do misky a přidat třeba ještě šalvěj a potom minerál.

Ne všechny minerály však lze čistit stejným způsobem, ba naopak. Je třeba volit vždy tu variantu, která je vhodná pro váš konkrétní kámen. Třeba tekoucí voda není vhodná pro očistu všech minerálů, použít ji můžete na tvrdé kameny, jako je například křemen. Měkké minerály, například selenit, pod tekoucí vodou neomývejte. Tvrdé kameny, opět křemen, anebo ametyst je možné očistit také slanou vodou.

KOUPIT SELENIT ZDE 

Které minerály nemají přijít do kontaktu s vodou

Jak na který minerál?

Abyste zvolili nejlepší variantu čištění, je třeba se zaměřit na to, zda kámen není tvořen směsí dvou nebo více prvků. Aby to bylo ještě o něco složitější, musíte zjistit, který prvek je dominantní. Problém to může být třeba v případě krystalových mřížek, které bývají tvořeny z více minerálů.

Možností, jak se vyhnout vodě, pokud si nejste jistí směsí, která váš kámen tvoří a bojíte se, abyste ho nepoškodili, je několik. Sáhněte třeba po hnědé rýži nebo soli, do nichž je třeba kámen vložit, či je zakopejte do země, postačí klidně i květináč. Směsí minerálů je tvořen pro příklad třeba heliotrop.

KOUPIT HELIOTROP ZDE 

Když minerál čistí minerál…

Další variantou je povolat na pomoc kameny, které mají dar vyčistit ostatní krystaly. To je například karneol nebo křemen. Pokud je ale k čištění použijete, nezapomeňte potom očistit i je!

KOUPIT KARNEOL ZDE 

Které kameny jsou čistící

Stejně tak je třeba kameny i pravidelně nabíjet, a to za úplňku. A využít jde opět i některé kameny, třeba citrín, kyanit a selenit.

  • Související články

Konečně vysvitlo slunce. Očistěte a nabijte své kameny

4 věty, které dokážou zázraky. Řekněte si je každý den a dosáhnete tak svých snů

Spolehněte se na kámen vašeho znamení. Zajistí vám pozitivní energii

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva