Minerály mají svá tajemství. Odhalte je a využijte jejich moc a sílu

Stále více lidí se spoléhá na obrovskou moc kamenů. Nejde přitom o nic nového, na jejich sílu sázeli už naši předci. Ostatně minerály byly součástí nejrůznějších rituálů a obřadů.

Kameny se obklopovali Egypťané, evropská šlechta a duchovní je volili pro jejich čistotu, proto jsou nedílnou součástí šperků. Zjednodušeně řečeno byly drahé kameny vždy důležitou součástí lidského bytí. Zatímco nyní po nich ale saháme zejména kvůli jejich vlastnostem, dříve sloužily také coby vyjádření společenského postavení. Věděli jste však, že kameny mají svoji tajnou symboliku?

Fyzicky i duševně v pohodě

Občas se každý z nás necítí být v pohodě, a je jedno, zda fyzicky nebo po stránce psychické. A přesně s tím nám mohou drahé kameny pomoci. Z minerálů totiž vycházejí vibrace a frekvence, které mají moc ovlivňovat naše energetická centra. Proto je doporučováno minerál, na který dobře reagujete, mít neustále při sobě. Je to možné třeba díky šperku s kamenem nebo prostřednictvím minerálu do ruky. Díky tomu na vás budou účinky krystalu působit nonstop!

KOUPIT MINERÁLY DO RUKY 

Pokud se cítíte nedobře na duši, máte náladu pod psa, prostě necítíte v životě žádnou radost, obraťte se s „prosbou o pomoc“ třeba na chalcedon, obsidián, citrín, ametrín, záhněda, achát, opál, avanturín, labradorit nebo bronzit.

 

 

KOUPIT MINERÁLY PODLE ÚČELU

Které minerály pomáhají s duševním vyčerpáním

Načerpejte energii!

A pozor! Drahé kameny ovlivňují příznivě i čakry, což je sedm energetických center v těle. Krystaly rovnováhu a harmonii v čakrách podporují. Například vyvážená krční čakra vám zajistí kvalitní komunikaci a sebejisté vystupování, naopak zablokovaná má za následek nervozitu.

KOUPIT MINERÁLY PODLE ČAKER

Lapis lazuli

Tento kámen pomáhá při meditacích, dovede totiž navodit potřebný klid a mír. Proto na něj naši předci spoléhali při ochraně svých dětí. Egypťané potom lapis lazuli velmi často používali při výrobě šperků, jelikož věřili nejen v jeho tajemné léčivé účinky, ale také v silnou ochrannou sílu před vším zlým. Ve špercích ho nosili i staří Řekové a Římané, ti zase nepochybovali o tom, že lapis lazuli dovede odvracet škody.

KOUPIT LAPIS LAZULI

Rubín

I rubín má svůj symbolický význam, a to vášeň a touhu. Tento drahý kámen je považován za mocný nástroj, který nám může pomoci na naší životní cestě. Je spojován s energií a odvahou, a umí nás nasměrovat správným směrem. Rubín také slouží jako ochranný kámen, který nás zbavuje strachu a obav.

 

KOUPIT RUBÍN ZDE

  • Související články

 

 

Autor článku: Svět Minerálů

Zdroj hlavního obrázku: Canva