Lovecký úplněk bude ve znamení Berana

Máme před sebou další úplněk, nastane 9. října ve 22.54 hodin. Výjimečný bude tím, že poblíž je planeta Jupiter, která dosáhla opozice se Sluncem koncem září. Noční obloha nabídne velkou podívanou.

Lovecký anebo rudý?

Říjnovému úplňku se říká lovecký, občas i krvavý nebo rudý. Ptáte se proč? Jméno vychází z anglosaské tradice a označení Hunter’s Moon. Říjen je ve znamení lovecké sezóny, ale také zbarvující se přírody a padajícího listí, které mnohdy okolí mění právě do červena. Kdy nás do konce roku ještě čekají úplňky? Podívejte se do kalendáře.

Jaký je Beran?

Jak už bylo řečeno, úplněk v říjnu je ve znamení Berana. Jakýže Beran je? Organizovaný a vzruch milující, ale také toužící po pozornosti. V povaze má vůdcovství a vítězství. Mezi jeho kladné vlastnosti patří pracovitost, efektivnost a nezávislost. Každý má ale i slabší stránky osobnosti, u Berana to je občas egoismus a impulzivnost.

KOUPIT MINERÁLY PODLE ZNAMENÍ ZDE

Které minerály jsou vhodné pro Berana

Lékařský zákrok odložte

Za Úplňku se rozhodně nedoporučuje žádný lékařský zákrok, raději ho proto odložte. Při každém úplňku je třeba se zaměřit na jinou část našeho těla. Říjnový je ve znamení hlavy, zubů, jazyka, ale i žlučníku, tepen a krve. Na tyto orgány si proto dejte pozor.

Vydejte se pracovat na zahradu, sbírejte kořeny bylin, které mají největší sílu, naopak nesušte nadzemní části bylinek, nestříhejte živý plot, neřezejte stromy a keře a na později nechte i zaštipování rostlin.

KOUPIT MINERÁLY VHODNÉ PRO KREVNÍ OBĚH ZDE

Které minerály jsou vhodné proti bolavé hlavě

Kamenem měsíce je turmalín

Říjen nemá jen svůj úplněk, ale také svůj kámen měsíce. Je to turmalín. Na výběr je dokonce šest barev turmalínu – černý, zelený, červený, růžový, modrý a melounový.

Tento kámen dovede pomoci s emocemi, kterých bychom se rádi zbavili, jako je zlost, strach, hněv, žárlivost, úzkost. Když ho budeme mít u sebe, budeme oplývat větší sebedůvěrou a nezávislostí. Pomůže nám i se spánkem, což se v době úplňku může hodit.

Co se zdraví týče, turmalín má velmi pozitivní vliv na náš imunitní systém, srdce, míchu, nervy, krevní oběh. Spolehněte se na něj také ve chvílích, kdy vás trápí dýchací potíže, jako je onemocnění plic či bronchitida. 

KOUPIT TURMALÍN ZDE

  • Související články

Koncentrace: Jak se soustředit na činnost, kterou upřímně nesnášíte? Zkuste magické krystaly!

Neduste v sobě emoce a otevřete se celému světu

Nedovolte čakrám, aby se vám zablokovaly. Ochráníte se tak před fyzickým i duševním trápením

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva