Kyanit – kámen vyrovnanosti

 
kyanit
Trápí vás bolesti? Máte pocit, že potřebujete trochu zhubnout? Vyzkoušejte kyanit.

Název tohoto zajímavého trojklonného minerálu je odvozen z řeckého slova „kýanos“, což v překladu znamená „modrý“. Běžně se však setkáte i s černými, šedými, zelenými kyanity.

Kyanit (křemičitan hlinitý) se mj. používá k výrobě různých ohnivzdorných a kyselinovzdorných materiálů. V přírodě se vyskytuje poměrně hojně. U nás ho můžete nalézt například u Bečova nad Teplou, Kutné Hory či Tábora.

Účel, síla a podpora kyanitu

Kyanit představuje vynikajícího pomocníka při meditacích. Svému majiteli přináší klid a vyrovnanost. Podporuje komunikační schopnosti a logické myšlení.

kyanit

KOUPIT KYANIT ZDE

Kyanit a jeho působení na zdraví a nemoce

Kyanit je všeobecně považován za přírodní analgetikum. Má blahodárný vliv na brzlík, mozek, nadledvinky a další orgány. Je mu připisována také schopnost snižovat horečku i tělesnou hmotnost. Modré kyanity (které byly v minulosti zaměňovány se safíry) lze doporučit všem jedincům, kteří mají potíže s hlasivkami.

  • čistí tělo od škodlivin
  • působí na štítnou žlázu
  • aktivně pomáhá při hubnutí

kyanit přívěsek

Znamení zvěrokruhu

Kyanit je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

  • Váhám pomůže při nerozhodnosti

 kyanit kámen

Kyanit a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čakerale pro kyanit je přiřazena tato čakry:

kyanit náramek

KOUPIT KYANIT ZDE

Související články, které by Vás mohly také zajímat:

Upozornění: Mějte prosím na paměti, že my ze Světa minerálů nejsme lékaři a neposkytujeme lékařskou pomoc. Účinky minerálů nenahrazují pokyny lékaře. Pokud máte zdravotní potíže, navštivte odborníka. Naším cílem je být vám nápomocni především na spirituální rovině a rozvíjet vnitřní sílu a energii, kterou máme každý v nás.
Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva