Krystaly v zahradě

Obrázek článku
 
Krystaly lze použít nejen k léčení těla a duše, ale i k „hojení“ země.

 

Máte zahradu? Malý záhonek před domem? Truhlíky na balkóně? Bez ohledu na to, kde žijete a jak malá/velká vaše zahrada je, krystaly mohou podpořit zdraví a růst rostlin, stromů, keřů… a to následně pozitivně ovlivní vás samotné. Které kameny se k tomuto účelu hodí nejvíc?

Jako první musíme zmínit mechový achát. Ne nadarmo se mu říká „talisman zahradníku“ – je spojen s duchem přírody. Zavěste ho na větve ovocných stromů, umístěte do květináčů atd. Pokud ho při vykonávání zahradnických pracích budete mít u sebe (třeba v kapse), dodá vám energii a uleví ztuhlému krku.

Achát mechový

Achát mechový surový - 1

Malachit byl ve starém Egyptě považován za symbol plodnosti. Toužíte-li po bohaté úrodě, rozhodně ho vyzkoušejte. Navíc má silné ochranné účinky.

Malachit troml

Malachit troml

 

Samostatnou zmínku si zaslouží také zelený kalcit (říká se o něm, že je spojený s říši duchů lesů a luk), měsíční kámen (oblíbený zejména mezi americkými indiány) a akvamarín (tento minerál nepochybně ocení všichni, kteří mají na zahradě jezírko/rybníček  různými vodními živočichy a rostlinami – prostě do něj jeden malý kousek hoďte a výsledky se dostaví).

 

Kalcit žlutý

 

Kalcit žlutý surový - 1