Minerály zahradu nemusí jen zdobit, mohou i pomáhat!

 
 

Máte zahradu? Malý záhonek před domem? Truhlíky na balkóně? Bez ohledu na to, kde žijete a jak malá/velká vaše zahrada je, krystaly mohou podpořit zdraví a růst rostlin, stromů, keřů… a to následně pozitivně ovlivní vás samotné.

Které kameny se k tomuto účelu hodí nejvíc?

Achát mechový

Jako první musíme zmínit mechový achát. Ne nadarmo se mu říká „talisman zahradníků“ – je spojen s duchem přírody. Zavěste ho na větve ovocných stromů, umístěte do květináčů atd.
Pokud ho při vykonávání zahradnických pracích budete mít u sebe (třeba v kapse), dodá vám energii a uleví ztuhlému krku.

achát mechový

KOUPIT ACHÁT ZDE  

Malachit

Má  schopnost čistit a detoxikovat půdu a vodu v zahradě, což může napomoci zdravému růstu rostlin a zvýšit celkovou kvalitu prostředí v zahradě. Ve starém Egyptě byl považován za symbol plodnosti. Toužíte-li po bohaté úrodě, rozhodně ho vyzkoušejte. Navíc má silné ochranné účinky.

malachit troml

KOUPIT MALACHIT ZDE  

 
Kalcit 

Kalcit je vhodný do zahrady díky svým vlastnostem, které pomáhají zlepšit kvalitu půdy. Tento minerál dokáže neutralizovat přebytečné kyseliny v půdě a tím snižuje kyselost, což napomáhá růstu rostlin. Kalcit také obsahuje minerální živiny, jako je vápník a hořčík, které jsou důležité pro zdravý růst rostlin.
kalcit oranžový

KOUPIT KALCIT ZDE   

Akvamarín

Tento modrý minerál ocení všichni majitelé zahradních jezírek a rybníčků s různými vodními živočichy a rostlinami - stačí do vody jednoduše hodit jeden malý kousek akvamarínu a výsledky se dostaví. Akvamarín je vhodný do zahrady zejména díky svému odstínu. Jeho barva připomíná moře a přináší do zahrady pocit klidu a relaxace. Akvamarínová barva také působí velmi osvěžujícím dojmem, což je ideální pro venkovní prostředí, kde chceme vytvořit příjemnou atmosféru pro odpočinek.

akvamarín troml

KOUPIT AKVAMARÍN ZDE  

 

Mohlo by vás také zajímat:

 

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Svět minerálů