Minerály pro každý den Svatého velikonočního týdne


Velikonoce stejně jako Vánoce patří k nejvýznamnějším svátkům nejen u nás, ale i ve světě. Celý svatý týden v období Velikonoc je označen barevnými dny a je v duchu úklidu, příprav a půstu.

Kdy jsou letos Velikonoce?

V roce 2020 připadá Velikonoční neděle na 12. dubna. Školáci mají proto velikonoční prázdniny ve čtvrtek 9. dubna a na Velký pátek 10. dubna. Velikonoční pondělí oslavíme 13. dubna 2020, takže do školy se děti vrátí až v úterý 14. dubna 2020.

Více na https://prozeny.blesk.cz/barevne-dny-velikonoce?utm_source=prozeny.blesk.cz&utm_medium=copy

Letos připadá Velikonoční pátek na 2. dubna 2021. Dlouho očekáváné Velikonoční pondělí oslavíme 5. dubna 2021. V roce 2020 poznamenala Velikonoce pandemie nového koronaviru. Lidé se museli obejít bez koledování a návštěv příbuzných. Jak to bude letos je stále v rukou vlády. Je však důležité, že udělat si hezké Velikonoce je jen a jen na nás. Kupte si krásnou energii z kamenů na každý velikonoční den.

Květná neděle

Tímto dnem začíná Svatý nebo-li Pašijový týden. V lidové tradici ženy obcházely vesnici se stromečkem zdobeným pentlemi a vítaly tak symbolicky budoucí bohatý rok. Vše se zdobí do pestrých barev. Zvolili jsme tedy nádherné kameny, které dokonale vyladí celé vaše tělo:

velikonoce

 

Modré pondělí

Podle tradice je to den, kdy se nepracuje a začínají přípravy na velký úklid a symbolizuje blížící se Velikoce. S modrými kameny dosáhnete pocit vnitřního klidu, radosti a pohody. Mezi kameny, které se pyšní modrou barvou patří:

     

 

Šedivé úterý

V tento den se ze všech koutů vymetají pavučiny. Pro tento den je velmi vhodný achát šedý, který dodává energii a vyrovnává city.

šedivé úterý achát

 

Škaredá středa

V tento den se vymetají komíny, a proto se škaredá středa označuje také jako černá středa. Podpořte tento den černým onyxem, který pomáhá při fyzickém vypětí a dodává potřebnou sílu.

 

Zelený čtvrtek

Podle tradice by se v tento den mělo sníst nebo vypít něco zeleného a napéct tradiční velikonoční pečivo "jidáše". Zelené kameny jsou symbolem štěstí, lásky a prosperity. Mezi jedinečné kousky zelených kamenů patří:

     

 

Velký pátek

Říká se, že se tento den nesmí prát prádlo, ani hýbat se zemí. Pro toto období je nejhodnější Manganokalcit, který pomáhá najít novou naději a otevírá naši duši pro dlouho očekávaná odpouštění.

KOUPT MANGANOKALCIT ZDE

Bílá sobota

V sobotní podvečer se rozezněly zvony z Říma, které zvěstovaly novinu Kristova vzkříšení. Podle tradice se bílily domácnosti a hospodyně pekly mazance a beránka. Nejvhodnější pro tento den jsou šperky z perel a magnezit, které jsou symbolem harmonie a pozitivního myšlení.

     

 

Hod Boží velikonoční

V tuto dobu vstal Ježíš zázračně z mrtvých. Končí doba přísného půstu a nastává doba veselí a radosti. Vše kolem nás je barevné a veselé jako ty nejkrásnější barevné náramky z mixovaných minerálů, které dodržují dokonalou souhru.

velikonoce

 

Velikonoční pondělí

Tento den se nese ve znamení krásných velikonočních tradic. Chodí se s pomlázkou na koledu a v každé domácnosti jsou v míse připravená barvená vajíčka. Vyšlehání proutkem mělo dívkám zajistit svěžest, mládí a plodnost.

Nové kameny ve tvaru vejce:

 

Nepřehlédněte související články:

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Pixabay

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení