Minerály pro každý den Svatého velikonočního týdne


 Kdy jsou letos Velikonoce?

V roce 2020 připadá Velikonoční neděle na 12. dubna. Školáci mají proto velikonoční prázdniny ve čtvrtek 9. dubna a na Velký pátek 10. dubna. Velikonoční pondělí oslavíme 13. dubna 2020, takže do školy se děti vrátí až v úterý 14. dubna 2020.

Více na https://prozeny.blesk.cz/barevne-dny-velikonoce?utm_source=prozeny.blesk.cz&utm_medium=copy

Blíží se období jara a s ním největší křesťanské svátky - Velikonoce, které letos vychází na pondělí 7. dubna. Pro mnohé z nás znamenají Velikonoce čas odpočinku a rodinných setkání. Víte, že i minerály mohou být nedílnou součástí vašich Velikonoc? Správně zvolené minerály vám mohou pomoci prožít tyto svátky plnými pocity radosti, klidu a harmonie. Velikonočnímu pondělí předchází Svatý týden. Jaké minerály zvolit pro jednotlivé dny tohoto týdne?

Květná neděle

Tímto dnem začíná Svatý nebo-li Pašijový týden. V lidové tradici ženy obcházely vesnici se stromečkem zdobeným pentlemi a vítaly tak symbolicky budoucí bohatý rok. Vše se zdobí do pestrých barev. Zvolili jsme tedy nádherné kameny, které dokonale vyladí celé vaše tělo:

velikonoce

 

Modré pondělí

Podle tradice je to den, kdy se nepracuje a začínají přípravy na velký úklid a symbolizuje blížící se Velikonoce. S modrými kameny dosáhnete pocit vnitřního klidu, radosti a pohody. Mezi kameny, které se pyšní modrou barvou patří:

 

Šedivé úterý

V tento den se ze všech koutů vymetají pavučiny. Pro tento den je velmi vhodné zvolit šedé minerály. Mezi šedé minerály patří:

šedivé úterý achát

 

Škaredá středa

V tento den se vymetají komíny, a proto se škaredá středa označuje také jako černá středa. Podpořte tento den černými minerály. Černé krystaly jsou velmi ochranné kameny, lidem nabízejí díky svým vlastnostem útočiště starostí a stresu, odpuzují také nepřátelství. Mezi černé minerály patří:

 

 

Zelený čtvrtek

Podle tradice by se v tento den mělo sníst nebo vypít něco zeleného a napéct tradiční velikonoční pečivo "jidáše". Zelené kameny jsou symbolem štěstí, lásky a prosperity. Mezi jedinečné kousky zelených kamenů patří:

     

 

Velký pátek

Říká se, že se tento den nesmí prát prádlo, ani hýbat se zemí. Pro toto období je nejhodnější růžové minerály, mezi které patří:

KOUPT RŮŽOVÉ MÍNERÁLY

Bílá sobota

Podle tradice se v tento den bílily domácnosti a hospodyně pekly mazance a beránka. Nejvhodnější pro tento den jsou šperky z bílých minerálů, které jsou symbolem harmonie a pozitivního myšlení. Mezi bílé minerály patří:

  • magnezit
  • selenit
  • perla

     

 

Hod Boží velikonoční

V tuto dobu vstal Ježíš zázračně z mrtvých. Končí doba přísného půstu a nastává doba veselí a radosti. Vše kolem nás je barevné a veselé. Na tento den jsou ideální volbou šperky z různých druhů minerálu nebo mixovaní náramky, abychom zajistili barevnost. 

 

 

Velikonoční pondělí

Tento den se nese ve znamení krásných velikonočních tradic. Chodí se s pomlázkou na koledu a v každé domácnosti jsou v míse připravená barvená vajíčka. Vyšlehání proutkem mělo dívkám zajistit svěžest, mládí a plodnost. 

 

 

Přečtěte si také:

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva