Minerály pro každý den Svatého velikonočního týdne


Velikonoce stejně jako Vánoce patří k nejvýznamnějším svátkům nejen u nás, ale i ve světě. Celý svatý týden v období Velikonoc je označen barevnými dny a je v duchu úklidu, příprav a půstu.

Kdy jsou letos Velikonoce?

V roce 2020 připadá Velikonoční neděle na 12. dubna. Školáci mají proto velikonoční prázdniny ve čtvrtek 9. dubna a na Velký pátek 10. dubna. Velikonoční pondělí oslavíme 13. dubna 2020, takže do školy se děti vrátí až v úterý 14. dubna 2020.

Více na https://prozeny.blesk.cz/barevne-dny-velikonoce?utm_source=prozeny.blesk.cz&utm_medium=copy

Letos připadá Velikonoční pátek na 2. dubna 2021. Dlouho očekáváné Velikonoční pondělí oslavíme 5. dubna 2021. V roce 2020 poznamenala Velikonoce pandemie nového koronaviru. Lidé se museli obejít bez koledování a návštěv příbuzných. Jak to bude letos je stále v rukou vlády. Je však důležité, že udělat si hezké Velikonoce je jen a jen na nás. Kupte si krásnou energii z kamenů na každý velikonoční den.

Květná neděle

Tímto dnem začíná Svatý nebo-li Pašijový týden. V lidové tradici ženy obcházely vesnici se stromečkem zdobeným pentlemi a vítaly tak symbolicky budoucí bohatý rok. Vše se zdobí do pestrých barev. Zvolili jsme tedy nádherné kameny, které dokonale vyladí celé vaše tělo:

velikonoce

 

Modré pondělí

Podle tradice je to den, kdy se nepracuje a začínají přípravy na velký úklid a symbolizuje blížící se Velikoce. S modrými kameny dosáhnete pocit vnitřního klidu, radosti a pohody. Mezi kameny, které se pyšní modrou barvou patří:

     

 

Šedivé úterý

V tento den se ze všech koutů vymetají pavučiny. Pro tento den je velmi vhodný achát šedý, který dodává energii a vyrovnává city.

šedivé úterý achát

 

Škaredá středa

V tento den se vymetají komíny, a proto se škaredá středa označuje také jako černá středa. Podpořte tento den černým onyxem, který pomáhá při fyzickém vypětí a dodává potřebnou sílu.

 

Zelený čtvrtek

Podle tradice by se v tento den mělo sníst nebo vypít něco zeleného a napéct tradiční velikonoční pečivo "jidáše". Zelené kameny jsou symbolem štěstí, lásky a prosperity. Mezi jedinečné kousky zelených kamenů patří:

     

 

Velký pátek

Říká se, že se tento den nesmí prát prádlo, ani hýbat se zemí. Pro toto období je nejhodnější Manganokalcit, který pomáhá najít novou naději a otevírá naši duši pro dlouho očekávaná odpouštění.

KOUPT MANGANOKALCIT ZDE

Bílá sobota

V sobotní podvečer se rozezněly zvony z Říma, které zvěstovaly novinu Kristova vzkříšení. Podle tradice se bílily domácnosti a hospodyně pekly mazance a beránka. Nejvhodnější pro tento den jsou šperky z perel a magnezit, které jsou symbolem harmonie a pozitivního myšlení.

     

 

Hod Boží velikonoční

V tuto dobu vstal Ježíš zázračně z mrtvých. Končí doba přísného půstu a nastává doba veselí a radosti. Vše kolem nás je barevné a veselé jako ty nejkrásnější barevné náramky z mixovaných minerálů, které dodržují dokonalou souhru.

velikonoce

 

Velikonoční pondělí

Tento den se nese ve znamení krásných velikonočních tradic. Chodí se s pomlázkou na koledu a v každé domácnosti jsou v míse připravená barvená vajíčka. Vyšlehání proutkem mělo dívkám zajistit svěžest, mládí a plodnost.

Nové kameny ve tvaru vejce:

 

Nepřehlédněte související články:

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Pixabay