Rašící úplněk je tady. Přivítejte s ním jarní dny

Začátek dubna je letos plný důležitých okamžiků. Nejen že nás čekají nejdůležitější křesťanské svátky v roce, a to už tento týden, na kdy připadá Velký pátek, o víkendu následovaný Bílou sobotou, Božím hodem velikonočním a Velikonočním pondělkem v začátku příštího týdne, také je tady dubnový úplněk.

Jaro už nejde zastavit

Říká se mu také Rašící úplněk nebo Úplněk rašící trávy. Logicky odkazuje název na to, že jaro je tady, ačkoliv se zima snaží ze všech sil udržet si nadvládu. Rostliny se snaží prodrat se na povrch, čekají nás týdny plné květů a růstu. Úplně nastane ve čtvrtek v 6:34 hodin. Kdy nastanou další letošní úplňky? Podívejte se do našeho kalendáře.

Pozor na ledviny!

Úplněk může být pro leckoho náročným obdobím. Můžeme být citlivější, mohou nás přemoci emoce, špatně spíme. Každý úplněk navíc ovlivňuje jinou část našeho tělo, ostatně během této doby je důrazně nedoporučováno procházet lékařskými zákroky. Dubnový úplněk má velký vliv na ledviny, močovod a pohlavní orgány. Se vším výše vyjmenovaným nám mohou velmi významně pomoci minerály. Kromě toho, že umí ovlivnit, respektive zklidnit, naše emoce, také můžeme působit právě na zmíněné orgány.

Minerálů, které pomohou s ledvinami, močovodem a pohlavními orgány je celá řada. Vliv má třeba septárie. Kombinuje hned tři minerály a jejich vlastnosti - kalcit, aragonit a chalcedon. Z logiky věci jde proto o pomocníka velmi silného. Kromě toho, že chrání a uklidňuje, což se ve chvílích, kdy máme emoce jako na houpačce, také pomáhá s regenerací organismu a podporou ledvin.

Morganit, růžový beryl, je kamenem radosti, klidu a vnitřní síly. Zvyšuje sebedůvěru a stabilizuje emoce a zahání stres. Vedle toho, že příznivě působí na nervový systém a látkovou výměnu je také vhodným pomocníkem při nemocech močového měchýře, ledvin a pohlavních orgánů.

Jantar ve skutečnosti není minerál, ale ztuhlá a zkamenělá pryskyřice stromů. I tak jde však o mocného pomocníka, který má silné spojení se zemí a je vodičem vyšších energií. Disponuje silnou přírodní a očistnou moc, která z těla vyhání nerovnováhu a posiluje zdraví. Co se zdraví týče, jantar je využíván pro posílení funkce ledvin a močového měchýře.

Zmínku si zaslouží také citrín, který umí podpořit v boji proti ledvinovým infekcím, jadeit, protože skvěle čistí celé močové ústrojí a růženín. Na ten se lze spolehnout při potížích ledvin i nadledvinek.

KOUPIT MORGANIT ZDE 

Váhy jsou v kurzu

Dubnový úplněk je ve znamení Vah. Jaké jsou? Mají sklony k tomu být manipulativní, labilní, náladové a nestálé, záleží jim na potěšení z peněz. Zároveň však touží po harmonii a proto se někdy vyhýbají nepříjemnostem a konfliktům a bojují s nerozhodností.

KOUPIT MINERÁLY PODLE ZNAMENÍ 

Které minerály jsou vhodné pro znamení Vah

Duben patří křišťálu

Kamenem měsíce dubna je křišťál. Je to energetický posilovač, čistič, harmonizující a silný kámen. Chrání auru proti negativním vlivům z okolí. Projasňuje mysl, zvyšuje sebevědomí, nabíjí novou energií, zklidňuje. A co jistě v době úplňku oceníte je to, že zajišťuje klidný spánek.

KOUPIT KŘIŠŤÁL ZDE

Přečtěte si také:

Nervozita a tréma se dá zvládnout lépe pomocí přírodních minerálů

5 minerálů, které zaručeně pomohou s jarní depresí

Jak zvládnout jarní únavu? Vsaďte na minerály, dokáží zázraky

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva