Nervozita a tréma se dá zvládnout lépe pomocí přírodních minerálů

zdroj: pixabay
 
Patříte k tzv. trémistům? Poradíme vám, jak se tímto nepříjemným problémem vypořádat.
Slovo tréma je odvozeno z latinského „tremere“, což v překladu znamená „třást se“. Jde o strach z neúspěchu či ztrapnění se na veřejnosti. Trémisti tak mají potíže s řadou věcí, které jiní lidé zvládají levou zadní – například s absolvováním pracovního pohovoru, řečněním před publikem, schůzkou se šéfem apod. Vezměte na pomoc minerály v podobě náramku, nebo si umístěte kamínek do kapsy, případně, pokud to jde, tak ho mněte v ruce.
 
Tréma se může projevovat nejen výše zmíněným třesem, ale také pocením či poruchami příjmu potravy. Pokud jí chcete zmírnit, určitě vyzkoušejte lapis lazuli – kámen, který vám umožní rozpoznat vlastní hodnotu a předvést své talenty ostatním, aniž byste přitom působili příliš arogantně.
 

lapis lazuli

PROHLÉDNOUT

Špatnou volbou nemusí být ani fluorit (zvláště zelený) – přináší mír a pomůže vám zjistit, kdo vlastně jste a co můžete dělat. Doporučujeme ho především dětem, protože zmírňuje obavy ze školy a usnadňuje učení.

fluorit

PROHLÉDNOUT

Za pozornost stojí také ametyst, který mírní nervozitu. Znáte to, blíží se moment, kdy to začne a nervozita stoupá. Někdy máte pocit, že jste všechno zapomněli. I s tímto pocitem lze dá bojovat.

 
 
 
 
Achát, nejlépe krajkový je skvělý potřebujete-li vystoupit na veřejnosti, ať jde o vystoupení, diskusní panel, přednášku, nebo rozhovor. Zabraňuje totiž pocitu ochromení. 
 
 
Někdy není snadné najít vhodná slova. Ať jste se připravovali sebelépe, občas se stane, že se zadrhnete a nemůžete najít to správné slovo, nebo sestavit smysluplnou větu. V této oblasti jednoznačně pomůže kyanit, který podporuje komunikační schopnosti.
 


PROHLÉDNOUT

 
Na zvládání stresových situacích je skvělý magnezit. Dodává totiž klid, rozvahu a pozitivní myšlení. A to se v zátěžových situacích vždy hodí.
 
magnezit