Nervozita a tréma se dá zvládnout lépe pomocí přírodních minerálů

 trema nervozita
 
Jak se zbavit trémy?
 
Slovo tréma je odvozeno z latinského „tremere“, což v překladu znamená „třást se“. Jde o strach z neúspěchu či ztrapnění se na veřejnosti. Trémisti tak mají potíže s řadou věcí, které jiní lidé zvládají levou zadní – například s absolvováním pracovního pohovoru, řečněním před publikem, schůzkou se šéfem apod. Vezměte na pomoc minerály v podobě náramku, nebo si umístěte kamínek do kapsy, případně, pokud to jde, tak ho mněte v ruce.

Jak se uvolnit?

Tréma se může projevovat nejen výše zmíněným třesem, ale také pocením či poruchami příjmu potravy. Pokud jí chcete zmírnit, určitě vyzkoušejte lapis lazuli – kámen, který vám umožní rozpoznat vlastní hodnotu a předvést své talenty ostatním, aniž byste přitom působili příliš arogantně.
 

lapis lazuli

KOUPIT LAPIS LAZULI ZDE

Zůstat sám/a sebou

Výbornou volbou je fluorit (zvláště zelený) – přináší mír a pomůže zjistit, kdo vlastně jste a co můžete dělat. Doporučujeme ho především dětem, protože zmírňuje obavy ze školy a usnadňuje učení.

KOUPIT FLUORIT ZDE

Zmírněte stres i nervozitu

S tím pomůže ametyst, který mírní nervozitu a dodává klid. Někdy máte pocit, že jste všechno zapomněli, nestíháte a najednou nervozita stoupá. I s tímto pocitem lze bojovat. Sedněte si a vložte si do ruky kámen z ametystu, který má speciální povrch určený k hlazení a hnětení v rukou.

ametyst meditace kámen

 

Podpořte komunikaci

Achát, nejlépe krajkový je skvělý potřebujete-li vystoupit na veřejnosti, ať jde o vystoupení, diskusní panel, přednášku, nebo rozhovor. Zabraňuje totiž pocitu ochromení. 
 
Náramek z achatu
 
 

Myslete pozitivně

Na zvládání stresových situacích je skvělý magnezit. Dodává totiž klid, rozvahu, pozitivní myšlení a pomáhá s komunikací. A to se v zátěžových situacích vždy hodí.
 
 
KOUPIT MAGNEZIT ZDE

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení