INFO LINKA
  730 165 818
Napište nám
Odběr novinek

Léčivé krystaly a tréma

Léčivé krystaly a tréma - Svět minerálů    Patříte k tzv. trémistům? Poradíme vám, jak se s tímto nepříjemným problémem vypořádat.

Slovo tréma je odvozeno z latinského „tremere“, což v překladu znamená „třást se“. Jde o strach z neúspěchu či ztrapnění se na veřejnosti. Trémisti tak mají potíže s řadou věcí, které jiní lidé zvládají levou zadní – například s absolvováním pracovního pohovoru, řečněním před publikem apod.

Lapis lazuli 45 cm náhrdelník

Lapis lazuli

Tréma se může projevovat nejen výše zmíněným třesem, ale také pocením či poruchami příjmu potravy. Pokud jí chcete zmírnit, určitě vyzkoušejte lapis lazuli – kámen, který vám umožní rozpoznat vlastní hodnotu a předvést své talenty ostatním, aniž byste přitom působili příliš arogantně.

Špatnou volbou nemusí být ani fluorit (zvláště zelený) – přináší mír a pomůže vám zjistit, kdo vlastně jste a co můžete dělat. Doporučujeme ho především dětem, protože zmírňuje obavy ze školy a usnadňuje učení.

Ametyst srdce

Ametyst

Za pozornost stojí také ametyst (mírní nervozitu), modrý krajkový achát (zabraňuje pocitu ochromení) a zelený kyanit (podporuje komunikační schopnosti).