Nervozita a tréma se dá zvládnout lépe pomocí přírodních minerálů

 trema nervozita
 
Jak se zbavit trémy?
 
Slovo tréma je odvozeno z latinského „tremene“, což v překladu znamená „třást se“. Jde o strach z neúspěchu či ztrapnění se na veřejnosti. Trémisti tak mají potíže s řadou věcí, které jiní lidé zvládají levou zadní – například s absolvováním pracovního pohovoru, řečněním před publikem, schůzkou se šéfem apod. Vezměte na pomoc minerály v podobě náramku, nebo si umístěte kamínek do kapsy, případně, pokud to jde, tak ho mněte v ruce.

Jak se uvolnit?

Tréma se může projevovat nejen výše zmíněným třesem, ale také pocením či poruchami příjmu potravy. Pokud jí chcete zmírnit, určitě vyzkoušejte lapis lazuli – kámen, který vám umožní rozpoznat vlastní hodnotu a předvést své talenty ostatním, aniž byste přitom působili příliš arogantně.
 

lapis lazuli

KOUPIT LAPIS LAZULI ZDE

Zůstat sám/a sebou

Výbornou volbou je fluorit (zvláště zelený) – přináší mír a pomůže zjistit, kdo vlastně jste a co můžete dělat. Doporučujeme ho především dětem, protože zmírňuje obavy ze školy a usnadňuje učení.

KOUPIT FLUORIT ZDE

Zmírněte stres i nervozitu

S tím pomůže ametyst, který mírní nervozitu a dodává klid. Někdy máte pocit, že jste všechno zapomněli, nestíháte a najednou nervozita stoupá. I s tímto pocitem lze bojovat. Sedněte si a vložte si do ruky kámen z ametystu, který má speciální povrch určený k hlazení a hnětení v rukou.

ametyst meditace kámen

 

Podpořte komunikaci

Achát, nejlépe krajkový je skvělý potřebujete-li vystoupit na veřejnosti, ať jde o vystoupení, diskusní panel, přednášku, nebo rozhovor. Zabraňuje totiž pocitu ochromení. 
 
Náramek z achatu
 
 

Myslete pozitivně

Na zvládání stresových situacích je skvělý magnezit. Dodává totiž klid, rozvahu, pozitivní myšlení a pomáhá s komunikací. A to se v zátěžových situacích vždy hodí.
 
 
KOUPIT MAGNEZIT ZDE

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva