Granát – kámen lásky

 
 
V tomto článku si představíme granát, který je považovaný za mineralogický symbol Čech
 

Málokdo ví, že granátů existuje několik druhů. Tím jednoznačně nejoblíbenějším je pyrop, který se u nás hojně těžil a zpracovával v 16. století. Granáty však nosili jako symbol už staří Skytové (6 – 4. století n. l.).

Kromě Čech se granát hojně vyskytuje také v Jihoafrické republice (Kapsko), v Rusku, USA a mnoha dalších zemích. Nejrozšířenější jsou almandiny (v době Plinia st. označované jako „carbuncul alabandicus“).

Účel a síla granátu

Náramek z granátu je symbol, který přitahuje energii a pomáhá v krizových situacích. Granátu je vždy připisována velká magická moc. Je považován za kámen lásky, které dokáže podporovat fantazii a zvyšovat vitalitu.

Granát a jeho působení na nemoci a zdraví

Granát se používá k celé řadě zdravotních problémů. Stimuluje tvorbu červených krvinek i metabolismus, blahodárně ovlivňuje plíce a srdce. Nosí ho i lidé, kteří trpí nedostatkem sexuální energie.

Znamení zvěrokruhu

Granát je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

Granát a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čakerale pro granát jsou přiřazeny tyto čakry:

Zůstat pozitivní

Samostatnou zmínku si zaslouží také jeho pozitivní účinky na psychiku – pokud momentálně procházíte nějakou vážnou životní krizí nebo prostě jen potřebujete dodat odvahu, určitě ho vyzkoušejte.

Nezapomeňte granát očistit a nabít za úplňku nebo na slunci, aby vám mohl předat silnou energii ve všech směrech. 

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva