Granát – kámen lásky

 
 
V tomto článku si představíme granát, který je považovaný za mineralogický symbol Čech
 

Málokdo ví, že granátů existuje několik druhů. Tím jednoznačně nejoblíbenějším je pyrop, který se u nás hojně těžil a zpracovával v 16. století. Granáty však nosili jako symbol už staří Skytové (6 – 4. století n. l.).

Kromě Čech se granát hojně vyskytuje také v Jihoafrické republice (Kapsko), v Rusku, USA a mnoha dalších zemích. Nejrozšířenější jsou almandiny (v době Plinia st. označované jako „carbuncul alabandicus“).

Účel a síla granátu

Náramek z granátu je symbol, který přitahuje energii a pomáhá v krizových situacích. Granátu je vždy připisována velká magická moc. Je považován za kámen lásky, které dokáže podporovat fantazii a zvyšovat vitalitu.

Granát a jeho působení na nemoce a zdraví

Granát se používá k celé řadě zdravotních problémů. Stimuluje tvorbu červených krvinek i metabolismus, blahodárně ovlivňuje plíce a srdce. Nosí ho i lidé, kteří trpí nedostatkem sexuální energie.

Znamení zvěrokruhu

Granát je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

Granát a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čakerale pro granát jsou přiřazeny tyto čakry:

Zůstat pozitivní

Samostatnou zmínku si zaslouží také jeho pozitivní účinky na psychiku – pokud momentálně procházíte nějakou vážnou životní krizí nebo prostě jen potřebujete dodat odvahu, určitě ho vyzkoušejte.

Nezapomeňte granát očistit a nabít za úplňku nebo na slunci, aby vám mohl předat silnou energii ve všech směrech. 

Autor článku: Svět Minerálů

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení