Fluorit – kámen mysli a síly

Dnes si představíme krásný fluorit, který je v našich končinách znám i pod jménem kazivec. Fluorit těžili a zpracovávali už staří Římané. Ti z něj mj. vyráběli úchvatné nádoby – takzvané „murrhinské vázy“.

Účel, síla a podpora

Pohlcuje a neutralizuje negativní energii a stres. Fluorit je skvělá učební pomůcka, zvyšuje naši schopnost soustředění, sebevědomí a pomáhá nám při rozhodování. Posiluje naši mysl, myšlenky a zahání úzkost. Zvyšuje koncentraci a zlepšuje paměť. Je vhodný pro studenty. Dokonce se říká, že může zvýšit IQ. Odhaluje pravdu a zvyšuje sebedůvěru a náš potenciál. Skvěle působí proti elektromagnetickému záření z počítače a mobilu. Pomáhá obnovit sexuální rozkoš. Fluorit také posiluje účinky ostatních minerálů.

KOUPIT FLUORIT ZDE

Fluorit a jeho působení na nemoce a zdraví

Fluorit udržuje naše zdraví v ideální kondici. Čistí a odstraňuje v těle vše špatné, likviduje viry a pomáhá při infekcích, rýmě a nachlazení. Regeneruje kůži, odstraňuje vrásky, sliznici a dýchací cesty. Pomáhá při zánětu dutin, průdušek, suchém kašli, zápalu plic. Výborně působí na zuby, kosti, klouby i bolesti zad. Fluority jsou vhodné při léčbě infekčních chorob a doporučují se pro ty, kteří pracují s infikovanými pacienty.

Druhy a barvy fluoritu

Jedním z hlavních důvodů velké popularity fluoritu je skutečnost, že tento krásný kámen se vyskytuje v mnoha barevných odstínech. Mezi nejrozšířenější patří zelený fluorit, žlutý fluorit, fialový fluorit, modrý fluorit a čirý fluorit:

Znamení zvěrokruhu

Fluorit je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

Fluorit a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čakerale pro fluorit je přiřazena tato čakra:

Nezapomeňte kameny očistit a nabít za úplňku nebo na slunci, aby vám mohly předat silnou energii ve všech směrech. 

KOUPIT FLUORIT ZDE

Související články, které by Vás mohly o kalcitu také zajímat:

Nevíte si rady s výběrem? Poradíme Vám:

Autor článku: Svět Minerálů