Malachit - tajemný kámen trpělivosti a klidu

Malachit, dříve známý jako „skalní zeleň“ nebo jako "kámen transformace", je jedním z nejzajímavějších minerálů. Malachit byl ceněn jako drahokam starými Egypťany, kteří začali s těžbou zeleného kamene již v roce 4000 př. n.l., kdy ho jako rozdrcený na prášek používali pro barvy a makeup (oční stíny).

Účel, síla a podpora

Kámen obdařený velikou ochrannou mocí, který v nás probouzí v nás láskucit, rozum, intuici a porozumění. Podporuje obchodní úspěch a vyrovnanost. Doporučuje se brát si ho na cesty, jelikož pohlcuje negativní energie a silně chrání.

Malachit a jeho působení na nemoce a zdraví

V oblastí zdraví zklidňuje nervovou soustavu a podporuje klidný spánek. Potlačuje svalové křeče i menstruační bolesti. Podporuje buněčnou strukturu a DNA. Čistí játra, snižuje okyselení organismu. Vhodný je i na cukrovku. Mírní dyslexii. 

Znamení zvěrokruhu

Malachit je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

Malachit a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čakerale pro malachit je přiřazena tato čakra:

Digitální detox

Malachit absorbuje negativní energie, znečišťující látky, chrání před zářením a odstraňuje  a pohlcuje elektromagnetické znečištění.

Nezapomeňte malachit očistit a nabít za úplňku nebo na slunci, aby vám mohl předat silnou energii ve všech směrech. 

Autor článku: Svět Minerálů