Malachit - tajemný kámen trpělivosti a klidu

Malachit, dříve známý jako „skalní zeleň“ nebo jako "kámen transformace", je jedním z nejzajímavějších minerálů. Malachit byl ceněn jako drahokam starými Egypťany, kteří začali s těžbou zeleného kamene již v roce 4000 př. n.l., kdy ho jako rozdrcený na prášek používali pro barvy a makeup (oční stíny).

Účel, síla a podpora

Kámen obdařený velikou ochrannou mocí, který v nás probouzí v nás láskucit, rozum, intuici a porozumění. Podporuje obchodní úspěch a vyrovnanost. Doporučuje se brát si ho na cesty, jelikož pohlcuje negativní energie a silně chrání.

Malachit a jeho působení na nemoce a zdraví

V oblastí zdraví zklidňuje nervovou soustavu a podporuje klidný spánek. Potlačuje svalové křeče i menstruační bolesti. Podporuje buněčnou strukturu a DNA. Čistí játra, snižuje okyselení organismu. Vhodný je i na cukrovku. Mírní dyslexii. 

Znamení zvěrokruhu

Malachit je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

Malachit a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čakerale pro malachit je přiřazena tato čakra:

Digitální detox

Malachit absorbuje negativní energie, znečišťující látky, chrání před zářením a odstraňuje  a pohlcuje elektromagnetické znečištění.

Nezapomeňte malachit očistit a nabít za úplňku nebo na slunci, aby vám mohl předat silnou energii ve všech směrech. 

Autor článku: Svět Minerálů

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení