Apatit – kámen tvořivosti a intelektu

 

Apatit dostal svůj název podle řeckého slova „apatao“, což znamená „klamat“. V minulosti byl totiž často zaměňován za jiné drahé kameny. Patří do skupiny fosfátových minerálů. Je to kámen projevu a je naladěn na budoucnost, ale navazuje také na minulé životy.

Účel, síla a podpora

Apatit podporuje sebevědomíotevřenost a kontakt s ostatními lidmi. Potlačuje lhostejnostnepřátelství a odstraňuje negativní postoje.. Pomáhá při hyperaktivitě a autismu u dětí. Apatit zvyšuje kreativitu a intelekt. Odstraňuje zmatek a frustraci, snižuje podrážděnost a probouzí vnitřní já. Apatit rozšiřuje znalosti a pravdu a zmírňuje zármutek, apatii a hněv.

KOUPIT APATIT ZDE

Apatit a jeho působení na nemoce a zdraví

V oblastí zdraví je prospěšný při problémech s kostí, kloubů a křivici. Napomáhá pohlcování vápníku a prospívá chrupavkách, kostem, zubům a pohybovému ústrojí. Podporuje tvorbu nových buněk. Podněcuje ke zdravému stravování, potlačuje pocit hladu a zvyšuje účinnost metabolismu. Je vhodný pro lidi, kteří bojují s vysokým tlakem.

Znamení zvěrokruhu

Apatit je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a pomůže potlačit ty slabé:

Apatit a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čaker, ale pro apatit je přiřazena tato čakra:

KOUPIT APATIT ZDE

Nezapomeňte kameny očistit a nabít za úplňku nebo na slunci, aby vám mohly předat silnou energii ve všech směrech. 

Upozornění: Mějte prosím na paměti, že my ze Světa minerálů nejsme lékaři a neposkytujeme lékařskou pomoc. Účinky minerálů nenahrazují pokyny lékaře. Pokud máte zdravotní potíže, navštivte odborníka. Naším cílem je být vám nápomocni především na spirituální rovině a rozvíjet vnitřní sílu a energii, kterou máme každý v nás.
Autor článku: Svět Minerálů