Zajistěte si šťastný život, zkuste metodu 80/20!

Každý z nás touží přirozeně po štěstí. Ovlivňuje přece kompletně vše! Jenže ne vždy je nám dopřáno. Každý vedeme sem tam nějaký boj, někdy úspěšný, jindy nevybojujeme to, co jsme chtěli. Seznamte se s principem 80/20 a dopřejte si spokojený život.

Vsaďte na emoční inteligenci

Princip 80/20 spočívá v tom, že v každém z nás se skrývá 20 % našeho základní přesvědčení, nejhlubších obav a tužeb, které ovlivňují 80 % toho, jak vnímáme sami sebe, jak se chováme k ostatním a i to, jak prožíváme život.

Zjednodušeně řečeno, abyste mohli aplikovat pravidlo 80/20 na váš vnitřní svět, je třeba zaměřit se na své nitro a rozvíjet ho, respektive zkoumáním 20 % svého nitra můžete výrazně zlepšit 80 % svého života.

Ještě podrobněji – je prokázáno, že pouhých 20 % našich emočních reakcí utváří 80 % našeho životního příběhu. Co je z toho patrné? Že zásadní je pro nás emoční inteligence! To je zjednodušeně řečeno schopnost chápat, využívat a řídit své emoce pozitivním způsobem. A mimo jiné je to důležité i proto, abychom ovládali schopnost vcítit se do druhých, překonávat výzvy a řešit konflikty. Kdo má vysokou míru emoční inteligence, ten má lepší mezilidské vztahy, ale daří se mu i v kariéře.

KOUPIT MINERÁLY PODLE PROFESE ZDE 

Abyste princip 80/20 ovládali správně, je třeba sám sobě dobře porozumět. Ptejte se v konkrétních situacích, proč jste zareagovali tak, jak jste zareagovali. Víte třeba, co ve vás vyvolává pocity nejistoty a dalších nepříjemných pocitů? Pokuste se najít jakési vzorce ve svém chování. Když se vám to povede, máte skoro vyhráno, jelikož najdete 20 % své vnitřní dynamiky, která ovlivňuje 80 % vašich každodenních prožitků.

Soucit si zasloužíte

Nešetřete sami k sobě ani soucitem, byť vám to třeba není normálně blízké. Ale zamyslete se nad tím – zakládáte si ve vztahu k ostatním na laskavosti a porozumění? Proč byste si to samé neměli dopřát i vy sami? I soucit je součástí oněch zmiňovaných 20 % úsilí, které může vést ke spokojenějšímu a méně stresujícímu životu.

KOUPIT MINERÁLY PRO ŠŤASTNÝ ŽIVOT ZDE 

  • Související články

Udržujte vztahy s pomocí minerálů. Vyzkoušejte tyto tipy!

Mějte rádi sami sebe. Jedině tak se na sebe budete moci spolehnout

Osobní hodnoty vám pomohou najít cíl. Sestavte si je a usnadněte si život

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva