Zdědili jste nějaký šperk s kameny? Jak se o něj postarat, aby vám správně sloužil?


Zdroj: Pixabay

V kamenech, které jste zdědili, nalezli, byly vám darovány nebo jste si je koupili v nějakém antiku, může být uschováno mnoho z jejich předchozích majitelů. Jejich energie, jejich pocity, traumata a mnohem víc. Proto je důležité takový předmět před nošením očistit a nabít. Tím se kámen zbaví svého minulého majitele a bude sloužit jen Vám.

Pokud neznáte druh kamene, je prvním krokem jeho identifikace. Můžete jej zanést k nám do prodejny nebo poslat fotografii kamene a my Vám pomůžeme kámen identifikovat.

Ve chvíli, kdy znáte druh kamene, přichází na řadu jeho očištění.

Očištění kamene

Základní očistou je omývání kamene 3 minuty pod proudící teplou vodou. Jen pozor na druh materiálu, ve kterém je kámen zasazen, aby nebyl poškozen. Působení vody také špatně snáší malachit a tyrkys.

Kameny lze také přes noc umístit do sklenice s rozpuštěnou mořskou solí, případně je samotné zahrabat do hromádky mořské soli. Pozor, některé kameny například karneol, labradorit, opál, malachit a tyrkys, jsou citlivé na vodní roztoky soli. Po vyjmutí je třeba omýt teplou vodou a vysušit bavlněným hadříkem. Tím kámen zbavíme negativních energií a nečistot.

Vybití kamene

Následně je vhodné kámen vybít. Toho můžeme docílit, pokud jej přes noc položíme na hematitové valounky (které jsou předem nabité na slunci). Případně můžeme kameny zabalit do bavlněného hadříku a na jeden den je zakopat do země.

Nabití kamene

Nejpřirozenější technikou je položení kamenů po dobu jednoho dne na krystalové drúzy nebo geody ametystu, či křišťálu
Případně můžeme nabíjený kámen položit na lůžko z menších křišťálových trmolů. Je možné je i jimi zahrnout.     

Nabití slunečním záření je snadnější. Stačí položit kameny na bílý podklad a vystavit je slunečnímu záření. Tento typ nabíjení vyžadují achát, avanturin, diamant, křišťál, chalcedon, citrín, sokolí oko, heliotrop, hematit, jadeit, jaspis, karneol, mléčný křemen, onyx, obsidián, rubín, safír, spinel, tygří oko, turmalín.

U kamenů citlivějších na sluneční světlo přistoupíme k nabíjení měsíčním svitem a to ideálně v době úplňku. Za svitu měsíce nabíjíme amazonit, ametyst, akvamarín, azurit, fluorit, chryzokol, chryzopras, jantar, labradorit, lazurit, malachit, měsíční kámen, obsidián duhový, opál, perly, rodochrozit, růženín, smaragd, sodalit, topaz, tyrkys, zirkon, zoisit.

Čtěte: Kalendář Úplňků pro rok 2020

Po těchto procedurách je kámen připraven pro pravidelné nošení a bude vám sloužit a působit takovými schopnostmi, které má.

Autor článku: Svět Minerálů