Umělý citrín kontra ametyst

Je možné používat umělý citrín místo ametystu nebo ne? Odpověď na tuto zajímavou otázku naleznete v následujícím článku.

Jak asi víte, umělé citríny se často vyrábějí zahříváním ametystů. Při vysoké teplotě (nad 250 stupňů Celsia) totiž ametysty začnou žloutnout. Avšak co tento proces udělá s jejich esoterickými vlastnostmi?

Ametyst prsten

Ametyst i citrín jsou odrůdy křemene, tudíž mají velmi podobné schopnosti. Je ale nutné si uvědomit, že některé z nich souvisejí právě s jejich barvou.

Ametyst je fialový, díky čemuž povzbuzuje činnost třetího oka a korunní čakry. Fialová je rovněž spjatá s intuicí a různými mentálními/psychickými schopnostmi (intuice, představivost, snění…).

Oproti tomu žlutý citrín má blahodárný vliv na čakru solárního plexu, která má více zemité/uzemňující vibrace. Žlutá souvisí s instinkty, náladou a samozřejmě také energií Slunce.

Citrín přívěsek na kůži

Sečteno a podtrženo, nositel umělého citrínu má sice přístup i k některým „funkcím“ ametystu, ale ne k úplně všem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení