Trápí vás výčitky svědomí? Zbavíte se jich díky drahým kamenů.

Výčitky svědomí, ano to je hrozná věc, cítíte se dokonce hůře než, když někdo oře s vámi a vy máte tendence svého tyrana stále omlouvat. Každý z nás je minimálně jednou zažil. Předejte jim s pomocí drahých kamenů.

Zelený jaspis, jehož temně zelená barva vnáší do našich dnů klid a rovnováhu. Díky němu si uvědomíme, jak je důležité naše souznění s přírodou a sladění našeho života a pocitů s jejími pravidly. Pomáhá při překyselenosti žaludku. Dále aktivuje naše chuťové pohárky a zjemňuje chuť. Hojí záněty a zbavuje náš organismus jedovatých látek. Pro posílení účinku se doporučuje pít jaspisová voda, kterou získáte vložením několika kamenů do nádoby s vodou. Nechejte den působit a následně kameny vyjměte. Jaspisový elixír můžete vypít. Opakujte každé ráno na lačný žaludek a nezapomínejte vždy kameny omýt pod studenou, tekoucí vodou a znovu nabít na přímém slunci.

Bílý opál vnáší do našeho života jas a světlo. Při výčitkách svědomí vám bude oporou pro své umění vnést do života citovou a duševní úlevu. Opál jako jeden z mála kamenů nenabíjíme na prudkém slunci, necháme působit sluneční paprsky spíše v ranních hodinách nebo za jasné noci při úplňku. Kromě močových cest hojí opál funkci mléčných žláz.

Křišťál je pro své zbarvení již předurčen k hojení a mírnění našich výčitek svědomí. Jeho čiré zbarvení připomíná čistotu a dokonalost, proto je považován za účinný kámen v mnoha oblastech. V dávných dobách byl křišťál uctíván všemi kulturami, není tomu jinak ani dnes. Působí jako katalyzátor, který nám odebírá negativní energii. Vyrovná naši rovnováhu a promění veškeré negace v pozitivní. Velmi důležitá je prevence, nenechávejte vše na poslední chvíli a kámen si pořiďte.