Pomozte svému soustředění a koncentraci. Povolejte minerály!

 

Soustředit se, to je občas velmi náročné. Přemáhá nás únava, nervozita, máme hlavu plnou starostí a koncentrovat se v danou chvíli může být problém. Přitom občas potřebujeme mít opravdu čistou hlavu a splnit to, co je zrovna před námi, na jedničku.

Ať už vás čeká zkouška ve škole, důležitá porada v práci nebo jen všední náplň dne, soustředit se je třeba, aby výsledky byly takové, jaké být mají. Co si však budeme nalhávat, občas se v duchu vidíme úplně jinde a řešíme něco úplně jiného. Které minerály nám pomohou?

Křemen

Křemen je tím pravím kamenem, který přinese jasnost a pomáhá nám zůstat soustředění. Je to dokonce nejúčinnější krystal a nejsilnější zesilovač energie na této planetě. Není přitom nutné, aby byl dokonale čirý, stačí, aby byla jeho větší část průhledná.

Křemen má velkou moc, pohlcuje, ukládá a reguluje totiž energii. Proto se hodí například pro meditace. Očišťuje tělo i duši a má pozitivní vliv na naši paměť.

KOUPIT KŘEMEN ZDE

Sodalit

Sodalit je tmavě modrý až indigový kámen, a i on má velmi příznivý vliv na duševní jasnost. Kromě toho působí na čakru třetího oka, zvyšuje vaše chápání a pomáhá vám získat potřebné vhledy.

Čelní čakra se nachází v dolní části čela a je spojována s duchovními silami. Je-li zablokovaná či narušená, může se to projevit bolestí hlavy, poruchami vidění, nebo zánětem horních cest dýchacích. Další vhodné kameny pro stimulaci této čakry jsou ametyst, azurit, fluorit, křišťál, lapis lazuli.

Sodalit umí spojit logiku s intuicí a podnítit vnímavost a představivost. A co je důležité, vedle lepší koncentrace nám přinese i odvahu, sebedůvěru a ochranu před konflikty.

KOUPIT SODALIT ZDE

Kalcit

Kalcit dovede vyčistit auru a čakry, ale také přináší duševní jasnost. Dokonce se o něm říká, že zvládne „proříznout“ mozkovou mlhu. Podporuje také intuici a rychlé rozhodování, posiluje sebevědomí a pevnou vůli.

KOUPIT KALCIT ZDE

Tyrkys

Tyrkys okouzluje svojí nebesky modrou barvou. Je pro mysl velmi prospěšný, omezuje stres a přináší pocit klidu a míru. Díky tomu bude rozhodování jednodušší. Tyrkys navíc umožňuje vidět širší souvislosti. Je to také silný ochranný a očistný kámen, který přitahuje úspěch a štěstí.

 KOUPIT TYRKYS ZDE

Apatit

Také apatit ovlivňuje a čistí čakru třetího oka a velmi příznivě ovlivňuje soustředění. Podporuje také sebevědomí a zmírňuje emoce jako je hněv, podrážděnost, smutek i citovou vyčerpanost. V zaměstnání i ve škole se vám bude hodit, že umí povzbudit tvůrčí schopnosti a intelekt.

KOUPIT APATIT ZDE

  • Související články

Spolehněte se na kámen vašeho znamení. Zajistí vám pozitivní energii

Měsíční kámen – kámen mateřství a osudu

Pojistěte si štěstí: 10 minerálů, které vám přitáhnou do života štěstí

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva