I samočistící minerály potřebují péči. Tak jim ji dopřejte

Pokud se spoléháte na sílu minerálů, jistě dobře víte, jak důležité je se o ně dobře starat. Pravidelně je za úplňku nabíjet a správně je čistit. Věděli jste ale, že si práci s péčí o své oblíbené kameny můžete usnadnit?

Některé minerály mají totiž vedle svých vlastností ještě něco navíc. Oním bonusem je, že jsou samočistící. Některé minerály pohlcují méně negativity, jiné více. A některé jsou dokonce hluboce očišťující s vysokými vibracemi.

Navíc mají tu moc, že dovedou čistit i ostatní kameny. Pokud si takový kámen pořídíte a budete jeho prostřednictvím čistit ostatní krystaly, nezapomeňte nakonec očistit i tohoto pomocníka. Faktem totiž je, že čistící minerály nabírají spousty negativního a očistu jednoduše potřebují. Které to například jsou?

Křišťál

Křišťál je velmi silný minerál - posilovač, čistič, harmonizující kámen. Kromě toho, že má velmi pozitivní vliv na naši auru také svého majitele doslova nabíjí energií. Křišťál je kámen univerzální a dovede zesílit pozitivní energii, tu potom uvolňovat a regulovat a zajistit tak harmonii. Co se vlivu na svého nositele týče, zvyšuje sebevědomí a zklidňuje, má ovšem vliv také na sebezdokonalování a vytrvalost. Uvádí naše tělo do rovnováhy.

KOUPIT KŘIŠŤÁL ZDE

Karneol

Karneol - nápadně barevný krystal, má velmi příznivé účinky na naše zdraví, například stimuluje metabolismus a zásobuje orgány krví. Naši předci ho využívali v případech, potřebovali zajistit ochranu svým zemřelým na jejich cestě k posmrtnému životu.

Karneol podporuje tvořivost a sebedůvěru, obnovení vitality, motivace a koncentrace. Spolehněte se na něj v situacích, které jsou složité, dodává totiž odvahu v životních volbách. A nezapomeňte na něj jako na talisman úspěchu!

KOUPIT KARNEOL ZDE

Hematit

Hematit je kamenem silné ochrany, má moc zabránit negativní energii, aby vstoupila do naší aury. Dovede tělo uvést do rovnováhy a zlepšit soustředění a sebevědomí. Někde je využíván i jako amulet na ochranu zdraví. Sáhněte po něm, bojujete-li se zlozvyky.

KOUPIT HEMATIT ZDE

Selenit

Pouštní růže či Andělský kámen, to jsou další přízviska pro selenit - okouzlující kámen v bílé barvě. Je to krystal klidu a míru, který však zároveň umí dodat energii. Spoléhají se na něj ti z nás, kteří meditují, je skvělým ochráncem našich domovů. Jeho velkou devizou je, že pomáhá proniknout do jádra věci.

KOUPIT SELENIT ZDE

  • Související články

Spolehněte se na kámen vašeho znamení. Zajistí vám pozitivní energii

Konečně vysvitlo slunce. Očistěte a nabijte své kameny

Jak se starat o minerály? Nezapomeňte je správně čistit!

Autor článku: Svět minerálů
Autor hlavního obrázku: Canva