Nechte si pomoct s kreativitou! Tyhle minerály to dovedou

Pracujete v oboru, kde je třeba jistá dávka kreativity, ale někdy je tak těžké ji ze sebe „vydolovat“? Jste unavení, bez energie a nápadu a napadá vás, jestli by nebylo jednodušší sedět někde za stolem, kde by vás sice práce nudila, ale kreativita by byla to poslední, co se od vás chce?

Potom jste jasní adepti na pomoc? Od koho? No přece od přírody, respektive minerálů, které přesně tuhle stránku osobnosti podpoří. A je jedno, zda píšete, něco vytváříte, jste umělec nebo se věnujete jiné profesi, kde to bez nápadu prostě nejde.

Tvoření jako terapie

A pozor, nemusíte se vlastně některému ze zmíněných oborů ani věnovat na profesionální úrovni. Řada z nás si ve volném čase něco ráda vytvoří. Tvůrčí vyjádření je jednoduše dobré, koneckonců je to i forma terapie a prospívá našemu duševnímu zdraví.

Tak sáhněte po kamenech, které vaši kreativitu podpoří a ulehčí vám vaši práci nebo koníček. Potom už je na vás, jak s vybraným krystalem naložíte. Můžete ho mít neustále při sobě, pokud sáhnete po kamenech do ruky, nebo se přírodou obklopte v prostředí, kde se tvůrčí činnosti nejvíce věnujete. Například formou dekorací z minerálů. Pak už jen popusťte uzdu fantazii a nápady se jen pohrnou.

Karneol

Karneol toho s námi zmůže hodně – podporuje tvořivost a sebedůvěru, ale i vitalitu, motivaci a koncentraci. A koneckonců i odvahu, a ta se v tvůrčí oblasti také může hodit. Karneol je také vnímán jako talisman pro úspěch. Jednoduše se tento kámen může stát vaším průvodcem na cestě k cíli, a také vás k němu může přiblížit.

KOUPIT KARNEOL ZDE  

Které minerály podporují tvořitvost

Selenit

Selenit je označován také jako Pouštní růže či Andělský kámen a má velkou moc navodit klid a mír, ale také dodat energii. Co je však pro všechny tvůrčí osoby velmi důležité je to, že tento minerál zmírňuje tvůrčí bloky. Vhodný je zejména selenit broskvový, známý i jako oranžový. Selenit v tomto odstínu je totiž silným čističem sakrální čakry. Sáhněte po ně, pokud jste se ve svém tvůrčím procesu zasekli, dostali se do slepé uličky.

KOUPIT SELENIT ZDE 

Pyrit

Pyrit je pro tvůrce jako stvořený! Vliv má zejména na praktickou stránku věci či plánování. Podobá se zlatu a je symbolem pro peníze, prosperitu a štěstí. Velmi prospěšně působí na naši vůli a motivaci, ale i úspěchsebedůvěru. Opomenout nelze ani to, že funguje jako energetický štít, který blokuje negativní energii.

KOUPIT PYRIT ZDE  

Které minerály podporují sebedůvěru

Labradorit

Intuice, meditace a aura – na ty má vliv labradorit. Stimuluje navíc čakry a chrání naši auru. Tvůrci bývají citlivé duše, a právě s tím, aby emocionální únava z každodenního života byla co nejmenší, je labradorit vhodný. Také stimuluje tvůrčí vize a může přinést více nápaditých myšlenek.

KOUPIT LABRADORIT ZDE 

Sodalit

Sodalit spojuje logiku s intuicí a podněcuje vnímavost a představivost, umí nám ale také dodat odvahu.koncentrace, ta se také hodí! V případě potřeby navíc tento krystal přináší průlomy a tvůrčí řešení. Sáhněte po něm ve chvíli, kdy jste úspěšně jeden projekt ukončili a chystáte se pustit do dalšího.

KOUPIT SODALIT ZDE 

  • Související články

Minerály pro každý den v týdnu: Zázračné kameny vám pomohou nalézt potřebnou harmonii v životě!

Proč se můj krystal změnil? Co znamená jiná barva, tvar či prasklina?

Propojte svou planetu s minerály a dosáhněte více štěstí, peněz a naděje

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva