Na Dušičky se otvírají brány vzpomínek a citů. Které minerály pomáhají při vzpomínkách na všechny věrné zesnulé?

dušičky

Dušičky. Tento lidový název byl odvozen od oficiálního českého svátku Památka všech zesnulých či Svátek zesnulých. Připomínat si ty, kteří nám byli blízcí, ale bohužel už nejsou mezi námi, budeme ve čtvrtek 2. listopadu. 

Předpokládá se, že na naše území svátek podobný Dušičkám přinesli Keltové, kteří střední Evropu osídlili. Právě oni totiž slavili na přelomu října a listopadu svátek Samhain, kdy se duše zesnulých vracely domů a příbuzní jim svítilnami z vydlabaných řep pomáhali na cestě do podsvětí.

Otevřete duši a vzpomínejte

Během dušičkového víkendu lidé navštěvují hřbitovy a přináší dušičkové věnce, dekorace a hřbitovní svíčky. Zapálená svíčka je milý vzpomínkový symbol, který vytvoří kouzelnou atmosféru.

V této náboženské, lehce duchovní atmosféře se podvědomě spojujeme se zesnulými a otvíráme duši, která ukrývá mnoho krásných vzpomínek. V takovém období zveme do svých vzpomínek všechny naše příbuzné, kamarády a lidi, které nás již opustili. Jak se vyrovnat se ztrátou blízké osoby?

Přijít o někoho, na kom nám velmi záleželo, je bolestivé. Můžeme propadnout do hlubokého smutku, můžeme pociťovat vztek, napadají nás otázky, na které nemáme odpovědi. Vezměte si na pomoc minerály a jejich kouzelnou moc.

KOUPIT MINERÁLY NA CITOVÉ TRÁPENÍ ZDE 

Které kameny jsou spojené s Dušičkami?

Kámen, který pomáhá projevit city

Růženín, je velmi mocným kamenem vycházející ze srdeční čakry. Pomáhá projevovat city, vnímavost a odbourává strach a pocit viny. A právě ten můžeme v souvislosti s úmrtím blízkého občas pociťovat.

Růženín je velmi mocným kamenem a kromě toho, že nám může dopřát klidný spánek, také uklidňuje při smutku, traumatech a krizích a dodává životní energii. Pokud se potřebujete spolehnout na účinky růženínu, uložte ho ideálně na noční stolek.

KOUPIT RŮŽENÍN ZDE

Které minerály pomáhají se spánkem

Kámen pro zatoulané duše

Duše je schopna existovat i bez fyzického těla, ale umí se také lehce zatoulat. Akvamarín skrývá vibrace, které pomáhají probudit a najít všechny zatoulané duše. Účinně pomáhá odblokovat komunikaci a uklidňuje mysl.

Z akvamarínu můžeme čerpat opravdu silnou dávku energie a budí v nás spokojenost. Už v dávných dobách se věřilo, že akvamarín dokáže čelit mocnostem temnot.

KOUPIT AKVAMARÍN ZDE

Které minerály pomohou s rovnováhou

Uzemnění duší

Duše jsou plné energie, které během dušičkového víkendu absorbujeme, a proto je dobré tuto silnou energii uzemnit, abychom se udrželi v rovnováze mezi životem a smrtí. Obsidián je spojený se základní a kořenovou čakrou, pomáhá silné energie uzemnit a pročistit. Chrání naši auru před depresí a negativitou.

KOUPIT OBSIDIÁN ZDE

Které minerály jsou vhodné pro první čakru základu

Halloween

Tato magická noc se slaví téměř po celém světě. Svátek na oslavu zemřelých duší, známe také pod pojmem Halloween, který se slaví převážně v anglicky mluvících zemí. Díky svému strašidelnému tématu a vydlabaným dýním se svíčkou uvnitř, začíná být oblíbený i u nás.

Někdy však máme pocit, že se naopak potřebujeme ochránit před duší zemřelého. Zbloudilé duše čerpají a zároveň přinášejí silnou energii. Prohlédnout vhodné krystaly k zahánění démonů a dalších temných mocností. Prožijte svátek zesnulých v oslavném vzpomínání společně s lidmi, které milujete.

Přečtěte si také:

 

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva