Matkou všech kamenů je jaspis. Starejte se o něj, aby pomáhal, tak jak umí

 

Znáte jaspis? Je to kámen s obrovskou magickou mocí, dokonce se o něm mluví jako o matce všech kamenů. Je to mimo jiné minerál, který nám přináší útěchu v náročných dobách.

Jaspis toho však umí mnohem víc, dokáže nás chránit před zlými mocnostmi, podporuje soustředění, přináší stabilitu a vyrovnanost. Co se zdravotních potíží týče, tento kámen příznivě ovlivňuje imunitní systém, působí na kožní problémy a spolehnout se na něj mohou ti z nás, kteří se chtějí zbavit kouření. Jaspis dále posiluje zažívací ústrojí a krevní oběh.

Které další kameny podporují krevní oběh

Kámen mnoha barev

Jaspis, polodrahokam z rodiny křemenů, je výjimečný tím, že ho můžeme obdivovat v mnoha barvách. Aby nám však přinášel všechny výhody, které může, musíme mu my oplácet správnou péčí. Tedy ho pravidelně čistit a nabíjet.

Pořiďte si například šperk s jaspisem, vybírat můžete náušnice, přívěsky, náramky nebo prstýnky. Kámen a jeho prospěšné účinky díky tomu budete mít neustále u sebe.

KOUPIT JASPIS ZDE

Energie ze slunce i z vody

Všechny minerály je třeba nabíjet, aby nám mohly nadále pomáhat. Nejlépe pochopitelně za úplňku. Jaspis tedy získá potřebnou energie ze slunce, denního i měsíčního. Stačí ho na míst zanechat delší dobu. Posílí ho to a bude opět stoprocentně připraven „do práce“.

Energetickou hladinu jaspisu lze zvýšit i tím, že ho umístíme poblíž vody nebo ho zakopeme do země. Jeho energii lze posílit i tím, že k němu přidáte třeba citrín nebo růženín, protože oba v sobě mají silné zesilující vlastnosti.

Nejlepší frekvencí nabíjení je jednou za měsíc. Díky tomu vám dlouho vydrží a bude poctivě sloužit.

Ale trochu konkrétněji… Jaspis položte na přímé sluneční nebo měsíční světlo alespoň na půl hodinky. Slunce pomáhá s rychlým dobitím energie, měsíční svit zajistí uklidňující a relaxační účinek. Kámen takové nabíjení zbaví negativní energie, kterou v sobě má.

Jaspis si můžete pořídit třeba i coby minerál do ruky. Snadno ho ukryjete, je pořád s vámi a čerpáte z něj energii neustále. Na výběr jsou placičky a tromly.

KOUPIT MINERÁL DO RUKY ZDE

Jako ze škatulky

Nabíjení není to jediné, co musíte pro svůj jaspis dělat. Je třeba ho také čistit. Jen díky tomu ho zbavíte negativní energie, kterou na sebe místo vás přebírá. Postupně se v něm totiž hromadí a časem by kámen nemusel správně fungovat.

Čistit lze minerály hned několika způsoby, nejjednodušší je čistá voda, kámen můžete také ponořit do misky se slanou vodou, použijte mořskou či kamennou sůl. Další možností je měsíční světlo nebo pálení šalvěje s tím, že kouř směřuje na jaspis.

Věděli jste, že některé minerály mají oproti ostatním výhodu? Jsou samočistící. Jde třeba o křišťál, karneol nebo hematit.

  • Související články

Krystaly vhodné do auta. Chraňte se na cestách!

I samočistící minerály potřebují péči. Tak jim ji dopřejte

Pomozte svému soustředění a koncentraci. Povolejte minerály!

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Svět minerálů