Karneol - kámen odvahy a sexuality

 
Karneol je barevná odrůda chalcedonu. Svůj název získal podle zabarvení způsobené chemickým složením kamene. Barva se může lišit od bledě oranžové až po intenzivní téměř černé zabarvení. Nejčastěji se vyskytuje v Indonésii, Brazílii, Indii, Rusku (Sibiři) a Německu.  

Účel, síla a podpora karneolu

Karneol je plný životní síly a jeho energetická hodnota podněcuje tvořivost a sebedůvěru. Podporuje obnovení vitality, motivace a koncentrace. Povzbuzuje sexualitu. Zmírňuje žárlivost, závist a dodává odvahu v životních volbách a těžkých životních situacích. Je skvělý na pracoviště. Přináší štěstí, prosperitu, podporuje analytické myšlení a zmírňuje tlak, který na Vás vytváří kolegové či šéf. Je talismanem pro úspěch. Když ho umístíte v blízkosti vchodových dveří, bude zajišťovat ochranu domova. Na nočním stolku pomůže navodit klidný spánek a zahnat noční můry.

KOUPIT KARNEOL ZDE

Karneol a jeho působení na zdraví a nemoce

V oblasti zdraví stimuluje metabolismus a pomáhá při poruše příjmu potravy. Zásobuje orgány krví, zlepšuje krevní oběh a srážlivost krve. Má také vliv na reprodukční orgány obou pohlaví a zvyšuje plodnost, překonává frigiditu a impotenci. Pomáhá při menstruačních a menopauzálních problémech. Eliminuje křečové žíly, hemoroidy a podrážděnou kůži. Karneol je také vhodný při krvácení z nosu, revmatismu. Jeho energie dodává úlevu při depresích.

Znamení zvěrokruhu

Karneol je velmi vhodný pro tato znamení zvěrokruhu, kterým podpoří silné stránky a úžasně pomůže potlačit ty slabé:

Karneol a čakra

Ke každé čakře, které jsou umístěny podél dráhy mozkového kmene a míchy, je přiřazena jedna odpovídající barva. Existuje sedm hlavních čakerale pro karneol je přiřazena tyto čakra:

KOUPIT JANTAR ZDE

Tvary a podoby karneolu

Tento nádherný minerál u nás můžete zakoupit v mnoha tvarech a podobách. Mezi nejoblíbenější patří tromlované kameny, náramky a tvary, které jsou velmi vhodné pro každodenní nošení. 

Související články, které by Vás mohly také zajímat:

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva