Hnědé minerály přinášejí klid a ochranu

V nekonečné škále barev můžete vybírat účinné a mocné minerály. Každý odstín přitom přináší něco jiného. Třeba modré jsou uklidňující, červené ohnivé a hnědé mají ochranné vlastnosti.

Ostatně hnědá barva je barvou solidnosti, vážnosti, zdrženlivosti. Hnědé kameny tak svému nositeli přinášejí vedle ochrany i uzemnění a hluboké spojení s přírodou. Jde o minerály s uklidňujícími účinky, které nám dodávají pocit bezpečí.

Mají přímo zemskou energii, vyzařují teplo a klid. Možná jim do karet hraje to, v jak na první pohled nenápadné barvě jsou. I v hnědé však narazíme na kameny v různých odstínech od čokoládové a karamelové, až po béžovou či načervenalou.

Achát

Achát je velmi silný kámen, který je dobrý pro rovnováhu v emocích a vztazích. Pomáhá také zbavit se negativních pocitů a posiluje sebevědomí. Achát v hnědé barvě chrání před stresem, má vliv na emocionální uzdravení a přináší stabilitu a uzemnění. Díky němu máte šanci i v době, která je plná starostí a potíží, touhle životní fází proplout bez následků. Přináší také stabilitu.

KOUPIT ACHÁT ZDE   

Opál

Boulder opál je zemitý kámen, neuvěřitelně silný a účinný. Zesiluje naše city a posiluje věrnost. Také působí na sakrální čakru a udržuje nás v klidu. Spolehněte se také na jeho schopnost vrátit nám do života emocionální rovnováhu.

KOUPIT OPÁL ZDE  

Tygří oko

tygří oko kyvadlo

Jedním z nejznámějších hnědých minerálů je oblíbené tygří oko. Jde opět o velmi silný a mocný kámen, na který bychom se měli spolehnout v případě, že potřebujeme ochranu před vším negativním. Jde navíc o minerál, který díky svému vzhledu, kdy kombinuje pruhy tmavě hnědé, černé a zlaté barvy, vypadá velmi příjemně.

KOUPIT TYGŘÍ OKO ZDE  

Křemen

Kouřový křemen je šedo hnědý a je velmi účinný kámen, protože má schopnost vyčistit mysl a zbavit nás strachu. Navede nás také na cestu, na které se dovedeme zbavit všeho, co negativně ovlivňuje naši duši. Opál v čokoládovém odstínu je potom silně podpůrný, prohlubuje naši intuici a srovnává energetická pole.

KOUPIT KŘEMEN ZDE  

  • Související články

Darujte moc a sílu minerálů těm, na kterých vám nejvíc záleží

Nedovolte čakrám, aby se vám zablokovaly. Ochráníte se tak před fyzickým i duševním trápením

Žluto-oranžové minerály: Rozzáří vám život a nakopnou vás energií

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva