Červnové novoluní je tady. Vše staré hoďte za hlavu a užijte si to nové

Obrázek článku

Měsíc uprostřed spojnice mezi Zemí a Sluncem, nejdéle od Země, jak je jen možné. Měsíc na obloze nejde spatřit. Tenhle magický okamžik se nazývá novoluní. Šesté letošní, červnové, nastane 6. 6. v 14.37 hodin. 

Oproti době úplňku je novoluní jiné v tom, že ovlivňuje naši duchovní stránku. Velmi výrazně se promítá do našeho života, už z názvu novoluní je jasné, že nás čeká nový začátek. Změny, které mohou nastat, jsou dlouhodobé, ovlivní náš život. Je však třeba doplnit, že novoluní nemá tak silné účinky jako úplněk.

citrín náhrdelník

S novými začátky vám mohou velmi pomoci dobře vybrané minerály. Protože i když se těšíte na vše nové, počítejte také s tím, že mohou přijít komplikace a dostavit se nervozita. Změn se ale nebojte, určitě nakonec vše dobře dopadne.

Novoluní je opravdu tím nejlepším okamžikem, kdy začít s něčím novým, zesiluje totiž účinky minerálů, čistí se staré energie a blokády a jde o nejlepší chvíli, kdy si nastavit nové cíle a záměry. Staré návyky naopak hoďte za hlavu. Využijte novoluní k péči o sebe, myslete na svoji duši, dejte prostor meditaci, to, co vás tíží a otravuje, hoďte za hlavu.

achát přívěsek

KOUPIT KAMENY PRO NOVÉ ZAČÁTKY ZDE

Které minerály se hodí pro nový začátek

Pozor na ukvapená rozhodnutí

Koncem předchozího měsíce vstoupil Jupiter do vzdušných Blíženců. To znamená právě spoustu nových příležitostí, ale počítejte s tím, že vás může překvapit zmatek v energiích. Všechno si proto dvakrát promyslete, nedělejte ukvapená rozhodnutí.

Blíženec sám o sobě je velmi aktivní, miluje vzrušení a u všeho chce být. Je ale zároveň plný vnitřního neklidu a bojuje s nerozhodností. Občas také bojuje s tím, že nevěří svému vlastnímu úsudku. Jeden den se pro něco nadchne a další  už má jiný názor.

set náramků blíženci

KOUPIT MINERÁLY PRO BLÍŽENCE ZDE

Kyanit

Kyanit vás dokáže nasměrovat tak, abyste své cíle v průběhu měsíčního cyklu zvládli uskutečnit. Měli bychom ho mít neustále u sebe, umí totiž navodit klid a harmonii, odstraňuje také strach a obavy. Jeho velkou výhodou je, že jako jeden z mála minerálů nepotřebuje speciální péči. Protože ho není třeba čistit, nenasává do sebe totiž negativní energie.

kyanit náramek

KOUPIT KYANIT ZDE

Pro každou fázi měsíce se hodí jiné kameny, každá z nich na člověka působí jinak. V období tmavého a sotva viditelného měsíce si pomozte minerály, které vám umožní využít plnou energii této fáze měsíce.

Labradorit

Labradorit, kámen intuice, meditace a aury, je vhodný pro ty, které trápí duševní potíže. Příznivě působí proti depresím a stresu, ale kozel umí mnohem víc. Tento kámen ale také umí pomáhat s vyvoláním starých vzpomínek a zklidňuje naši mysl. Že jde opravdu o mocný minerál dokládá, že něj s oblibou sází šamani, kouzelníci a světci.

labradorit jumbo

KOUPIT LABRADORIT ZDE

Obsidián

Obsidián může být v různých barvách, pro novoluní je vhodný v černé. Vede nás takovým směrem, abychom přesně zaměřili svoji energii. Jde o velmi silný ochranný kámen a spolehnout se na něj mohou lidé citliví. Dodává mimo jiné výru pro vlastní schopnosti, což se hodí velmi často.

obsidián svícen

KOUPIT OBSIDIÁN ZDE

Související články

Nedovolte čakrám, aby se vám zablokovaly. Ochráníte se tak před fyzickým i duševním trápením

Pojistěte si štěstí: 10 minerálů, které vám přitáhnou do života štěstí

Hnědé minerály přinášejí klid a ochranu

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva