Jak pečovat o kameny, drúzy a dekoraci z drahých kamenů?

drahé kameny minerály péče o minerály

Různé kameny mají různé specifické potřeby, které se odvíjí od jejich fyzikálních a chemických vlastností. 

Základní rady, jak pečovat o kameny, drúzy a dekoraci z drahých kamenů

1. Pozor na chemikálie

V žádném případě nepoužívejte na čištění chemikálie nebo jiné přípravky, které by mohly narušit povrchovou úpravu kamene. Minerály mohou také reagovat na některé druhy laků na vlasy, krémů nebo parfémů, proto si před meditací a rituály s kameny, kdy držíte kameny v rukou, pečlivě si umyjte ruce od krémů a tělových olejů.

 

2. Vyvarujte se nárazům

Buďte velmi opatrní s krystaly ve tvaru drúzy, kterým nesvědčí žádné nárazy a krystaly by se mohly polámat. Vyvarujte se třením o různé povrchy, které by mohlo způsobit nenávratné poškození všem tromlům, svícnům a ostatní dekoraci. 

3. Opatrně s vodou

Ne každý kámen z minerálu si rozumí s vodou, proto není doporučeno je čistit v chlorované vodě. Kameny očistěte v přírodní nebo v čisté filtrované vodě. Kámen opláchněte a jemně osušte pomocí měkkého hadříku, který nepouští vlákna.

Které kameny by neměly příjít do styku s vodou?

Nevyznáte se v tom, které kameny mohou přijít do kontaktu s vodou a které nikoli? Mohla by vám pomoci jednoduchá pomůcka. Nejčastěji se jedná o minerály, které končí na -it. Některé z těchto minerálu kontakt s vodou vydrží, pokud není dlouhodobý, ale doporučujeme se u těchto minerálu vodě zcela vyvarovat. Mohlo by docházet k rozpadnutí, rozpuštění, nebo rezavění kamene a celkově by se narušila jeho tvrdost. 

4. Nezapomínejte na dobíjení

Nezapomínejte kameny a dekoraci dobíjet. Pozor na ostré slunce, může způsobit vyblednutí barvy minerálu.

Sledujte nás a buďte součástí krásného světa plného minerálů

Na našich sociálních sítích najdete silné kombinace kamenů a jejich společné energie podle účelu, znamení zvěrokruhu nebo nemoci. Neuteče vám ani žádná plánovaná akce nebo novinky na e-shopu, které mohou být úžasný tip na dárek. 

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj obrázku: Svět Minerálů.