Novinky

Sněžný úplněk je tady. Pečujte o vztahy a dejte šanci snům

 

Venku to sice vypadá, jako by jaro mělo začít každým okamžikem, ale nenechejme se zmýlit. Zima ještě možná neřekla poslední slovo! Ostatně i úplněk, který nastane 24. února ve 13:30 hodin, má přezdívku sněžný.

Je ve znamení Panny, ovlivní naše srdce, aortu, krevní oběh a krevní tlak. Kdy nás letos čekají další úplňky? To zjistíte v našem kalendáři .

Únorový úplněk je výjimečný v tom, že jde o takzvaný mikroúpněk, kdy bude měsíc vypadat menší, než obvykle, jelikož bude v největší možné vzdálenosti od Země.

A proč sněžný úplněk? Dříve možná mnohem více než v současnosti byl únor velmi mrazivým měsícem, krajina byla zasněžená a zásoby se tenčily. Proto se mu občas říká i hladový…

Vy už hlad mít nebudete, tak využijte všechny výhody, které nám úplněk tento měsíc přináší. Pracujte na sobě, pečujte o vztahy s těmi, na kterých vám záleží, meditujte a čerpejte sílu a energii z úplňku.

Ochrání vás ametyst

Každý měsíc přináší úplněk a každý úplněk přináší jeden kámen – kámen úplňku. V únoru je to ametyst.  Silně ochranný minerál, který nám zajistí klid, odpuzuje z našeho okolí negativní energie a přepere i nespavost, s kterou někteří z nás v době úplňku mohou mít problém. Ametyst vás nejen ochrání, ale také podpoří vaše milostné vztahy, naleje vám do žil pěknou dávku optimismu a nakopne vás, abyste své sny přeměnili ve skutečnost. Ametyst má navíc vliv na harmonizaci krční a korunní čakry.

KOUPIT AMETYST ZDE  

Které minerály vám pomohou se spánkem

Krční čakra se nachází v oblasti hrtanu , má na starost komunikaci a sebevyjádření, pokud máte právě s těmito dovednostmi problém, nejspíš máte čakru zablokovanou. Může vás trápit vada řeči, ztráta niti v rozhovoru, možná i nevýrazný hlas. Pro pátou krční čakru jsou vhodné třeba i akvamarínangelitapatit či celestin.

Korunní čakra, neboli čakra temene se nachází v nejvyšším bodě temene hlavy. Je spojována s depresemi, epilepsií, senilitou a schizofrenií. Vhodnými kameny jsou dále ametystfluoritjadeitkřišťál. 

KOUPIT MINERÁLY PODLE ČAKER ZDE  

Panny vpřed!

Únorový úplněk je ve znamení Panny. Lidé v tomto znamení narození jsou obecně důslední, pečliví, pořádkumilovní a pracovití. Panny se však koncentrují jen a pouze na to, co považují za důležité.

KOUPIT MINERÁLY PRO PANNY ZDE  

Které minerály jsou vhodné pro Pannu

Související články

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva

 

Vzdušná znamení: Po čem touží Blíženci, Váhy a Vodnář?

 

Zábavu, lásku a inteligenci přinášejí ve vztazích vzdušná znamení. Mají rádi ostatní lidi, chtějí zkoušet vše nové a záleží jim zejména na svobodě!

Každé znamení zvěrokruhu spadá pod jeden živlů – oheň, země, vzduch a voda. A pochopitelně přebírá osobnostní rysy. Lidé narození v ohnivých znamení bývají divocí a odvážní, ti, kterým byly dány vlastnosti země jsou stabilní a zakořenění, vodní znamení mají v sobě intuici a vzdušná mají dáno být společenští a svobodní.

Volnost na první místě

Mezi vzdušná znamení patří Blíženci, Váhy a Vodnář. Jsou to povahy veskrze společenské, rády si povídají, jsou to hloubavci a myslitelé, ale také vyznávají svobodnou mysl. A jejich spojení se vzduchem? To se projevuje třeba tím, že milují volnost.

Pokud chcete uspět u Blíženců, Váh a Vodnářů, vsaďte na hru a konverzační dovednosti, opak vzdušná znamení přímo odpuzuje. Musíte být docela trpěliví, protože jak už bylo řečeno, svoboda je pro ně zásadní. Spojovat se mohou vzdušná znamení zejména s těmi ohnivými. Navzájem se doplňují díky společným živelním vlastnostem.

Blíženci (21. května - 20. června)

Blíženci milují vše vzrušující! Chtějí být vždy tam, kde se něco zajímavého děje a v podstatě žijí ve stálém neklidu. Občas mají Blíženci problém věřit svému vlastnímu úsudku.

Pro někoho možná může být trochu otravné, že se Blíženci pořád na něco vyptávají, mějte ale na mysli, že je nové informace a odpovědi opravdu upřímně zajímají. Je to znamení zábavné a temperamentní.

KOUPIT MINERÁLY PRO BLÍŽENCE ZDE   

Které minerály jsou vhodné pro Blížence

Váhy (23. září - 22. října)

Váhy na své cestě životem hledají společnost, lásku a harmonii. Nemají rády nepříjemnosti a konflikty, proto vyčkávají do posledního momentu a rozhodují se až v momentě, kdy nemohou jinak.

Váhy jsou duše romantické, přitahuje je vše krásné. Zároveň se ale chlubí intelektem a schopností diplomacie. Jsou velmi silně partnersky založené, ale zároveň si rády dopřejí flirt! Obecně jsou Váhy vnímány jako vůdci vzdušných znamení.

KOUPIT MINERÁLY PRO VÁHY ZDE  

Které minerály jsou vhodné pro Váhy

Vodnář (20. ledna - 18. února)

Vodnář  je znamení přátelské a společenské, rád vše vyzkouší na vlastní kůži. Hodně sází na svoji vlastní intuici a neobejde se bez volnosti, nesnáší rutinu.

Toto znamení, respektive lidé v něm narození, umí být výstřední, koneckonců záleží jim na nezávislosti a svobodě. Rozhodně pozitivně je třeba ohodnotit to, že Vodnářům velmi záleží na spravedlnosti, hájí zájmy ostatních do roztrhání těla! Vodnáře vystihuje nositel vody, světu chce dát životodárné vlastnosti a poznání. Možná ale i trochu negativního – Vodnáři dovedou být nepředvídatelní a tvrdohlaví.

KOUPIT MINERÁLY PRO VODNÁŘE ZDE   

Které minerály jsou vhodné pro Vodnáře

 Související články

Najděte svému krystalu doma to nejlepší místo

Blíží se svátek všech zamilovaných! Oživte lásku, nebo podpořte sebevědomí!

Poklad schovaný v nenápadném obleku. Seznamte se s geodami

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva

 

Spokojený spánek: Díky těmto minerálům se vám nevyspání vyhne obloukem

 

Tak schválně, s čím jste vstoupili do nového roku? Máte seznam přání a snů, které byste si letos rádi splnili? A věříte si nebo to berete tak, že představy sice máte, ale jejich splnění neočekáváte.

Myslete pozitivně

Věřte si trošku! Pokud jsou vaše sny alespoň trochu reálné, nic není nemožné. Přesně to, co od života chcete, vám mohou pomoci získat správně vybrané krystaly. Musíte však také pozitivně myslet, věřit si, spoléhat na zdravé sebevědomí a naslouchat svému já!

Tygří oko

 

Tygří oko je velmi silně ochranný kámen, už naši předci ho využívali jako talisman proti nepřátelským myšlenkám a kletbám. A také podporuje naši osobní sílu a povzbuzuje naši odvahu jít si za svým. Díky tygřímu oku nasměrujeme pozitivní energii tím správným směrem, zbavíme se negativních myšlenek, toxického myšlení, ale i sebeomezování, která nám možná brání plni si to, co chceme.

 KOUPIT TYGŘÍ OKO ZDE

Topaz

Topaz pomáhá při hledání nových cest a dává nám sílu opustit staré návyky. Také nás inspiruje a dodává odvahu převzít kontrolu nad svým životem. Je dobré se na něj spolehnout, pokud potřebujete vytyčit své hranice, být slyšet a žít život podle svých představ. Topaz v modrém odstínu navíc pomáhá v komunikaci tak, aby byla efektivní a smysluplná. 

KOUPIT TOPAZ ZDE

Granát

Granát je kámen, který dovede navodit klid a dodat energii. Kromě toho je spolehlivým partnerem ve chvílích, kdy si v životě nevíme rady a netušíme, kudy dál. Je to kámen, který umí podpořit naši sebedůvěru a odvahu. Granát nás dokáže nasměrovat na cestu, na nichž máme šanci získat přesně to, co hledáme a po čem toužíme. 

KOUPIT GRANÁT ZDE

Pyrit

Pyrit přináší do našich životů vitalitu a chuť do života a pomáhá nám uskutečnit všechny úkoly a plány. Je to kámen, který opravdu má moc podpořit nás v naplnění našich představ, věřit v sama sebe, otevírá nám cestu k přijímání prosperity a růstu.

KOUPIT PYRIT ZDE

Hematit

Hematit je také velmi silný ochranná minerál, který zabraňuje všemu negativnímu vstoupit do naší aury. Je to kámen uzemňující, ochranní nás v okamžicích, kdy se pustíme do něčeho velkého a neznámého. Navíc dodává velmi silný pocit sebedůvěry a jakoby nás nakopává a zajišťuje dostatek odvahy.

KOUPIT HEMATIT ZDE

Ametyst

Ametyst je jako stvořený pro naši duši, je totiž uklidňující, zahání negativní emoce, stres, nespavost a noční můry. Pokud jste se rozhodli plnit si své sny, ale ovládají vás obavy a strach, ametyst vás zbaví pochybností a úzkostných myšlenek. A protože posiluje intuici, věřte tomu, že vás po vaší cestě spolehlivě povede.

KOUPIT AMETYST ZDE

Citrín

Citrín je obdařen štěstím a je kamenem jako dělaným pro zajištění hojnosti. Uchovává v sobě sluneční energii a svému majiteli tak předává teplo, energii a zvyšuje tvůrčí schopnosti. A co je velmi důležité, citrín pohlcuje, proměňuje a rozptyluje negativní energii. Rozptyluje pochybnosti, které o sobě každý z nás čas od času má. Probouzí osobní sílu a vyzývá nás, abychom naplno využili svůj potenciál.

KOUPIT CITRÍN ZDE

  • Související články

Důvěřujte kyvadlu. Pomůže vám s rozhodováním

3 silné kameny pro úspěch

Motivace: Zvyšte ji a dosáhněte svých snů!

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva
Připravte se na změny únorového novoluní!
 

Novoluní nastane v pátek 9. února 2024 ve 23:58 hodin a ve vzdušném znamení Vodnáře. Únorové novoluní přinese mnoho emocí a nasměruje vás na novou životní cestu. Pokud se nezaleknete velkých změn a upřímně se otevřete novým cílům, splní vám velká přání. 

Jak se nezaleknout vlny plné silných změn?

Na vlně Měsíce

Asi nejdůležitější je být na stejné vlně jako je Měsíc. Jeho pozice není na obloze tak viditelná jako známe u úplňku, ale energie jsou opravdu silné. Měsíční kámen je nejsilnějším kamenem pro novoluní, proto by vám během tohoto období neměl doma chybět. Je velmi dobré s ním často pracovat a co nejčastěji ho mít při sobě.

Životní změny a deprese

Může se také stát, že s vlnou nových změn a očekávání se mohou myšlenky natolik zamotat, že se dostaneme do nepříjemných depresí a úzkostí. Nenechte se a potlačte tento stav silným lapisem lazuli, který je kamenem klidu, meditace a uvolnění mysli. Vložte si kámen do dlaní a prsty pomal přejíždějte přes hrany. Tento pohyb vám přinese uvolnění a energie z lapisu dokonale odstraní veškerou depresi ve vás i kolem vás.

Síla Vodnáře

Vodnáři jsou velmi tolerantní, ale jejich slabou stránkou je roztěkanost a vytváření velké množství plánů, do kterých zamotají všechny kolem sebe. Máte-li kolem sebe nějakého Vodnáře, pořiďte si obranný štít pomocí amazonitu, který zvyšuje intuici a umí vyrovnávat energie.

Jste v tom s partnerem spolu

Novoluní je období nových začátků, a proto je důležité mít dostatek odvahy a sebevědomí pro dosáhnutí svým vysněných cílů, na které jsme tak dlouho čekali. Bronzit dodává odvahu, rozhodnout a jistou. Pořiďte ho sobě i svému partnerovi a udělejte velké rozhodnutí v životě společně.

náramky z minerálů, ona a on náramky pro páry, onyx matný, hematit, magnezit

 

Mohlo by vás také zajímat:

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva

 

Tip pro Ježíška! Získejte dárek svých snů!

Jak získat dárek snů? Vyplňte formulář a nechte nás komunikovat za Vás!

V dnešní uspěchané době je někdy těžké najít čas na to, abychom si sami koupili to, po čem toužíme, nebo dokonce vysvětlili našim blízkým, co by nám udělalo opravdovou radost. Nyní už nemusíte trávit hodiny procházením obchodů nebo online stránek a nemusíte ani ztrácet čas vysvětlováním, co přesně byste si přáli. Představujeme vám novou službu, která vám to všechno ulehčí!

Proč využít naší službu? 

  • Šetří váš čas: Nemusíte trávit hodiny vybíráním a vysvětlováním. 
  • Diskrétnost: Vaše přání bude předáno vkusně a nenápadně. 
  • Jistota: Můžete si být jistí, že dárek bude přesně podle vašich představ. 
  • Překvapení: I když víte, co dostanete, předání dárku si můžete užít jako plnohodnotné překvapení.


Jak to funguje?

1. Vyplnění Formuláře: Stačí, když si najdete chvilku a vyplníte náš jednoduchý online formulář. Do formuláře zadáte informace o dárku, který si přejete – název, kód produktu nebo odkaz

2. Zadání kontaktních údajů: Dále uvedete emailovou adresu osoby, od které byste dárek rádi obdrželi. Nemusíte se bát, zacházíme s osobními údaji s maximální opatrností a diskrétností.

3. My komunikujeme za Vás: Náš tým se postará o zbytek. Odešleme diskrétní zprávu na uvedenou emailovou adresu s jasnými instrukcemi a odkazy, kde a jak může vámi vybraný dárek zakoupit.

Nechte nás, abychom vám pomohli získat dárek, který si opravdu zasloužíte, aniž byste museli vynaložit zbytečné úsilí. Vyplňte náš formulář ještě dnes a těšte se na radost, která na vás čeká!

 

Najděte své lepší já. Pomohou vám s tím tyhle minerály

 

Mít své lepší já, které by naplňovalo všechny představy nás o sobě, ale i ty našeho okolí, no nebylo by to dokonalé? Řada z nás se o to jistě i snaží, ne vždy se ale tohle hledání povede. 

Přitom pochopit a využít lepší stránky své osobnosti je v podstatě to nejlepší, co můžeme udělat. Jak ale na to? Pomoci mohou minerály vašeho ascendentního znamení. Každé znamení má své vlastní kameny.

Čas a místo narození

Ke zjištění svého ascendentního znamení potřebujete přesný čas a místo svého narození. Potom se přesně dozvíte, jaké krystaly nejlépe zvýrazní vaše konkrétní silné stránky.

Ještě konkrétněji – ascendent označuje zcela přesný stupeň toho znamení, které v okamžiku narození právě vychází nad východním horizontem. Charakteristika vycházejícího znamení určuje náš vztah k sobě samým i ke světu.

Beran

Akční, přímí a rozhodní jsou ti z nás, kteří jsou narozeni v ascendentu Berana. Do vínku dostávají vůdcovské schopnosti, vtip i netrpělivost. Sáhněte po kamenech, které přinášejí emocionální rovnováhu a podporují harmonii.

Býk

Ascendent Býka vyzařuje vřelost a vstřícnost, proto ti, kteří se jím mohou pyšnit, působí na své okolí často přátelsky a ohleduplně. Vyzařují uklidňující energii, ale paradoxně vnitřně bojují s nervozitou.

Blíženci

Ti s ascendentem v Blížencích bývají hvězdou společnosti, jsou zábavní a společenští, někdy však působí možná až příliš přátelsky a jednají impulzivně.

Rak

Raci na první pohled mohou působit zdrženlivě, hodně sází na intuici a záleží jim na svém okolí. Zároveň se jim však stává, že zapomínají sami na sebe a na své potřeby.

Lev

Říká se, že Lvi mají v sobě cosi královského a charismatu mají na rozdávání. Zároveň, pokud máte takzvaný vzestupný bod právě ve Lvu, můžete působit na své okolí až zastrašujícím dojmem, podobně jako skutečný lev! Proto myslete na to, že je třeba být i laskavý!

Panna

Pannám vládne Merkur, tomu se říká planeta intelektu! A jak je známo, Panny jsou cílevědomé a zaměřené na růst, mají v sobě potřebu vše analyzovat a rozpoznávat problémy. Jejich sklon k perfekcionismu může být občas otravný.

Váhy

Váhy milují pozornost, ujímají se role řešitele konfliktů a obecně je zajímají mezilidské vztahy. Potřebují v životě rovnováhu a energii. A právě to mohou získat díky minerálům.

Štír

Štíři občas trpí pocitem, že jsou nepochopeni a z toho může plynout jejich nespokojenost. Jenže zároveň ze sebe rádi dělají záhadné a neradi se otevírají okolí. Aby si někoho pustili do svého světa, to chce trpělivost.

Střelec

Střelci mají ve své DNA dobrodružství a svobodu, bez toho nemohou žít. Velkým plusem je, že se snaží za každou cenu vtipkovat a rozesmát své okolí. Tím ale občas působí lehkomyslně.

Kozoroh

Kozorozi o sobě občas zbytečně pochybují, přitom ale navenek působí ambiciózně a sebejistě. Záleží jím na stabilitě a jistotě, jsou pracovití a chtějí něčeho dosáhnout.

Vodnář

Vodnáři jsou nepředvídatelní a nekonvenční i nezávislí. Jenže to jim může i škodit, a to zejména ve vztazích všeho druhu, protože mohou být vnímání jako nespolehliví.

 Ryby

Ryby jsou mírné, citlivé a někdy až moc pokorné. V ostatních vidí jen to dobré, někdy se spálí a pak pocítí, že byly zneužity. Na škodu jim občas je jejich zasněná povaha.

Překonejte obavy, strach a úzkost díky správně vybraným minerálům

Chraňte si svoji energii. Potřebujete ji každý den

5 fází truchlení: Jak se vyrovnat se ztrátou blízké osoby? Poradíme, které minerály jsou pro jednotlivé fáze vhodné

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva
Těchto 7 minerálů pomůže se zármutkem a uzdravením po ztrátě

Život je krásný, ale umí být také krutý, bolavý a smutný. Každého z nás v jeho průběhu potká ztráta blízkého a přepadne nás nekonečný zármutek. Pomoci tuhle bolest překonat můžeme i díky správně vybraným krystalům.

Proces hojení po ztrátě probíhá u každého jinak. Někdo dokáže zmobilizovat všechny vnitřní síly, vybrečet se a být oporou pro své okolí, jiného zármutek tak srazí na kolena, že nemůže trápení překonat. Kameny vám mohou být pomocníkem na vaší cestě k uzdravení bolavé duše.

1. Zaměřte se na srdce

A ještě jedna rada, energie pramenící ze smutku se obvykle hromadí v oblasti srdeční čakry. Ta se nachází ve středu hrudi a je napojena na mezilidské vztahy včetně lásky. Je-li v harmonii, jste otevření, ochotní a soucitní, v opačném případě máme utlumenu schopnost lásku přijímat i dávat.

Zkuste samoléčení srdeční čakry, vyberte si jeden z doporučených krystalů a zhruba na patnáct minut si ho položte na srdeční čakru. Zavřete oči, uvolněte se a klidně dýchejte.

KOUPIT MINERÁLY PRO ČAKRU SRDCE ZDE 

Které minerály jsou vhodné pro srdeční čakru

2. Černý obsidián

Černý obsidián je označován jako jeden z nejlepších krystalů, které pomáhají se zármutkem. Příznivě působí na naše emoce rozjitřené ztrátou toho, na kom nám tak strašně moc záleželo. Kámen má tu moc odvést negativní energii z naší aury, navíc je vhodný pro všechny fáze, kterými během truchlení procházíme.

KOUPIT OBSIDIÁN ZDE

3. Růženín

Růženín je od prvního pohledu kámen, který ve vás vyvolá klid, je jemný a příjemný. Umí působit na vaše smutkem pošramocené srdce, aby se uzdravilo a ztráta blízkého tolik intenzivně nebolela. Podporuje navíc péči o sebe samého, díky tomu bude cesta k uzdravení pro prožitém smutku o něco jednodušší.

KOUPIT KŘEMEN ZDE

4. Amazonit

Modrozelený amazonit je kámen velmi vhodný pro vyrovnání srdeční čakry, pomáhá také s uvolněním emocí, s čímž někteří z nás mohou mít po prožitém smutku problém. Pokud patříte k těm, kteří chtějí procesem zármutku a uzdravení se projít a najít rovnováhu, sáhněte po něm.

KOUPIT AMAZONIT ZDE

5. Kunzit

Kunzit je kámen, po kterém by měli sáhnout ti z nás, kteří ztratili svého životního partnera. To může být situace natolik traumatizující, že je třeba se věnovat sám sobě opravdu intenzivně. Kunzit čistí energii a vhodný je zejména hned na začátku truchlení, protože má velký vliv na zmírnění počátečního šoku.

KOUPIT KUNZIT ZDE

6. Sluneční kámen

Sluneční kámen je se svojí příjemně broskvovou barvou dalším z pomocníků proti smutku a zármutku. Jde o vyložený zlepšovač nálady! Umí vyčistit čakry a zajistit pozitivnější rozpoložení. Ovlivňuje všechny naše čakry a zahání skleslost.

KOUPIT SLUNEČNÍ KÁMEN ZDE

7. Angelit

Angelit je kamen, který nás propojí s anděli. Umí poskytnout to, co v době zármutku často marně hledáme, a to duchovní oporu. Spolehněte se na angelit proto, abyste našli klid a pozitivní energii.

KOUPIT ANGELIT ZDE

  • Související články

5 fází truchlení: Jak se vyrovnat se ztrátou blízké osoby? Poradíme, které minerály jsou pro jednotlivé fáze vhodné

Připravte svůj imunitní systém pomocí drahých kamenů na sychravý podzim

5 nejlepších minerálů pro meditaci

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva
5 nejlepších minerálů pro meditaci

Uvolnění, obnova těla i mysli, znovuzrození. To, a ještě mnohem více, nám může přinést správně provedená meditace. Dostane nás do stavu, kdy je naše energie mnohem víc otevřená vůči vibracím.

Přínosy meditací jsou navíc prokázány i klinickými studiemi, podle kterých jsou ti z nás, kteří je pravidelně provádějí, mnohem odolnější proti stresu, tím pádem jsou i v lepší kondici. Po meditaci se cítíme jako znovuzrození, jsme zrelaxováni, máme čistší mysl a méně negativních myšlenek v hlavě.

Které jsou ty nejlepší

Vylepšit meditaci lze pomocí správně vybraných krystalů. Nelze s určitostí říct, které jsou nejlepší, protože použít lze v podstatě jakýkoliv kámen, který je vám blízký, některé mají ale přímo předpoklady pro to být spolehlivým a silným partnerem.

Minerály jsou jednoduše pro meditaci skvělé, protože v uvolněném stavu, který nám přináší, je snazší dostat se do ideálního sladění našich energetických vibrací s vibracemi krystalů. Kámen přitom stačí umístit do našeho energetického pole.

Soustřeďte se na záměr

Vybraný minerál pomáhá soustředit se na záměr, pro který meditujeme. Máme díky němu šanci snadněji dosáhnout výsledku. Aby kameny fungovaly, je třeba dbát na to, aby byly dokonale vyčištěné a nabité. Vložte je do pravé dlaně a levou potom kámen zakryjte. Dále už se jen soustřeďte na to, čeho chcete meditací dosáhnout.

Křemen

Křemen je prostě král všech minerálů! A to i pro meditaci. Má totiž obrovskou výhodu, protože je možné ho „naprogramovat“ a nabít naším meditačním záměrem. Křemen navíc umí projasnit mysl a usnadnit nám soustředění, což může být při meditaci pro někoho z nás složitější. A aby těch plusů meditace spojené s křemenem nebylo málo, jmenujme ještě jednu. Tento krystal se totiž dovede napojit na jakoukoliv vibraci, a tak lze využít pro kteroukoliv čakru.

KOUPIT KŘEMEN ZDE

Selenit

Selenit je silný tělesný čistič, který je známý jako andělský kámen. Podporuje naši harmonii, navozuje klid a harmonii v těle i mysli. Můžete se spolehnout, že selenit ochrání naši energii a ohlídá, že při meditaci nehrozí příliš silná stimulace. Umí také uvolnit negativní energii.

KOUPIT SELENIT ZDE

Ametyst

Ametyst bývá označován jako kámen cestovatelů, chrání nás totiž na cestách. Jde o kámen velmi silný, který nás zbavuje stresu, úzkosti, pomáhá s nespavostí a hlídá naši mysl. Ovlivňuje obě vyšší duchovní čakry – čakru korunní a čakru třetího oka.

KOUPIT AMETYST ZDE

Avanturín

Avanturínu se přezdívá kámen štěstí a ovlivňuje naši srdeční čakru. Zvyšuje sebevědomí a nabíjí nás štěstím. Kromě toho také působí na naše srdce, které je zmítané emocionálními problémy. Také ale dodává energii a přitahuje vibrace spojené s pravou láskou, celoživotním přátelstvím a trvalými vztahy.

KOUPIT AVANTURÍN ZDE 

Turmalín

Černý turmalín je jedním z nejlepších, silně ochranných minerálů, vhodných pro meditaci. Chrání opravdu spolehlivě, a to před jakoukoli potenciálně škodlivou energií. A pozor, chrání dokonce i před elektromagnetickým zářením. Kromě toho také ovlivňuje odstranění všeho negativního, co nám brání dosáhnout cílů, které jsme si vytyčili.

KOUPIT TURMALÍN ZDE

Přečtěte si také:

 Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva
Chraňte si svoji energii. Potřebujete ji každý den

 

Každý z nás denně vydá tolik energie, daří se nám ji ale správně chránit, aby nám nedošla? Co pro to můžeme udělat a na jaké krystaly se spolehnout?

Abyste mohli svoji energii ochránit, je třeba přijít na to, co vám ji ubírá. Mohou to být starosti v práci, povinnosti v domácnosti, péče o děti a blízké, neustálý tok špatných zpráv z domova i ze světa prostřednictvím médií a k tomu dennodenní setkávání s lidmi, kteří bývají označování jako energetičtí upíři. Jednoduše jsou natolik toxičtí, že z nás energii vyčerpávají.

Každý z nás má své energetické pole, díky kterému se k nám nedostane veškerá negativní energie, která kolem nás je. Ale není nepropustné a sem tam k nám prostě něco špatného proklouzne. Proto je dobré na sobě neustále pracovat a dělat vše proto, aby k nám negativní energie nemohla. Jak na to?

Buďte neutrální

Držte se pravidla, že se k ostatním chováte tak, jak chcete, aby se oni chovali k vám. Udržujte své vlastní energetické pole v neutrální rovině, nesměřujte svojí vlastní negativní energii na někoho jiného, ani se neúčastněte toho, když to dělá někdo ve vašem okolí.

Energetickému poli říkáme aura, jde v podstatě o štít, který nás den, co den chrání proti špatnému. Proto je nutné, aby naše aura byla v kondici. Že máme auru zdravou značí, že má světlou, respektive bílou či zlatou barvu. Normálním zrakem je aura neviditelná, někteří však říkají, že mají dar ji vidět a poznat tak, zda je v pořádku.

Aura má sedm energetických vrstev – je to éterické tělo, emocionální tělo, mentální tělo, astrální tělo, karmické tělo a andělské tělo. Každá vrstva naší aury se vztahuje k jedné z čaker, těch máme podle čínské medicíny na těle až bezmála devadesát tisíc. Hlavních energetických center je sedm.

KOUPIT MINERÁLY PODLE ČAKER ZDE 

Nastavte si hranice

O energetických upírech už jsme se zmínili, jsou to ti, kteří z vás nějakým způsobem vycucávají energii, která vám potom chybí a posílají směrem k vám svoji špatnou. Vymezte si hranice, za nimiž se necítíte komfortně a dejte jasně najevo, kde je máte. Poslední roky, zejména od počátku pandemie covidu, je veřejnost rozdělená a názory vyhrocené. Vyhněte se tomu a dejte jasně najevo, o čem mluvit nechcete.

Pokud se s někým takovým dostanete do osobního kontaktu, s největší pravděpodobností rychle začnete cítit nevysvětlitelnou únavu, malátnost a nebude se cítit dobře. Spolehněte se třeba na černý turmalín, selenit či černý obsidián, ale také energii posilujte, s tím vám pomůže třeba hematit nebo červený jaspis.

Odstranit negativní energii ze svého okolí je velmi důležité, proto využívejte minerály, které podporují zdravý proud energie v celém těle a ve vašem prostoru, který je pro vaše zdraví a blahobyt zásadní.

KOUPIT OCHRANNÉ MINERÁLY ZDE  

Které kameny chrání před negativní energií

Související články

Očekáváte životní změny? S transformací vám pomohou dobře vybrané minerály

Myslete na své potřeby. Naplnit vám je pomohou pečlivě vybrané krystaly

Nenechte se otrávit od negativních lidí. Bojujte s nimi pomocí minerálů

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva
Pracujete na home office? Sáhněte po minerálech, které vám práci z domova ulehčí

 

Pamatujete na tu dobu před více než třemi lety? Propukla pandemie covidu a kromě jiného se celý svět ze dne na den ocitl zavřený doma. Někteří ten pojem dobře znali, pro jiné byl novinkou. Lidé zůstali na home office – pracovali z domova.

I když nás covid neopustil, drtivá většina z nás se vrátila do svých kanceláří. Některým se však doma zalíbilo a kancelář v kuchyni či obýváku mají i nadále. Má to určitě svá negativa, ale i pozitiva. Patříte také k těm, kterým se dobře „dělá“ z domova?

Začněme pozitivy – nemusíme se ráno chystat do práce, úřadovat můžeme v pyžamu, mezi pracovními úkoly zvládneme třeba vyprat nebo vyklidit myčku a když nám to naše profese umožňuje a k tomu jsme dostatečně pilní, můžeme mít rychleji hotovo a odpoledne volné!

Ale jsou tady i negativa práce z domova. Vlastně k nim patří i to, že místo přípravy do kanceláře se jen z postele přesuneme na židli k počítači, i zmiňované pyžamo může být ve finále špatně. Ti, kteří pracují z pohodlí domova, časem ztrácí sociální kontakty, mohou být osamělí a kolikrát v závěru dne zjistí, že za celý den nevystrčili nos z domova.

Ale to není vše – doma je možná občas těžší se koncentrovat, soustředit se, nenechat se rozptýlit, být dostatečně motivován a tak dále. Obklopte se ve své domácí kanceláři minerály, které vám pomohou se vším špatným, co home office přináší, zabojovat.

Tygří oko

 

Tygří oko je silně ochranný minerál. Je to kámen vhodný pro podnikatele, možná patříte k těm, kteří dělají sami na sebe, a navíc z domova! Tak si vyberte tygří oko, které podporuje dovednosti, které jsou klíčové pro úspěch a kariérní postup. A to včetně sebekritiky a zvládání stresu. Už naši předci tygří oko využívali jako talisman proti nepřátelským myšlenkám a kletbám. Kromě toho, že posiluje intuici, odvahu, rozhodnost je také vhodný pro podporu koncentrace, a to se při práci z domova velmi hodí.

KOUPIT TYGŘÍ OKO ZDE 

Křišťál

Křišťál je snad nejsilnější kámen! Velmi ochranný, a navíc energetický čistič. Pokud už několik let sedíte doma a snažíte se odvést co nejlepší práci, ale občas pochybujete sami o sobě, sáhněte po něm. Podporuje a zvyšuje sebevědomí, nabíjí novou energií a zklidňuje. A také, na to nesmíme zapomenout, podporuje trpělivost.

KOUPIT KŘIŠŤÁL ZDE  

Fluorit

Fluorit ,má celou řadu účinků, které se těm, kteří si na živobytí vydělávají na home office, budou velice hodit. Tak třeba – zahání úzkost, zvyšuje koncentraci a zlepšuje paměť. Někteří mu dokonce přiřkli to, že může zvýšit IQ. Pokud jste v práci/doma pod tlakem, je pro vás tím pravým. Potlačuje totiž strach z budoucnosti i ze špatných rozhodnutí. A na co nesmíme zapomenout je to, že fluorit má vliv na rovnováhu těla a mysli.

KOUPIT FLUORIT ZDE 

Achát

Achát, konkrétně v lákavém modrém odstínu, umí ovlivnit naši tělesnou energii. Působí však i na naši sebedůvěru, přiznejte se, nepřipadáte si občas méněcenní proto, že nevyrážíte ráno, co ráno nastrojení do kanceláře, kde s kolegy soupeříte o to, kdo bude mít lepší nápad nebo vyšší pracovní tempo? Achát také posiluje rozhodování a odvahu.

KOUPIT ACHÁT ZDE 

Chryzokol

Chryzokol je vhodný krystal pro ty, kteří pátrají po klidu a pohodě. Umí také posílit vztahy, což se těm, kteří jsou celý den zavření o samotě doma může hodit. I chryzokol umí pomoci naší sebedůvěře. Navíc podněcuje kreativitu, což se v situaci, kdy o svých nápadech nemáte šanci pohovořit s kolegy v kanceláři, může velmi hodit.

KOUPIT CHRYZOKOL ZDE 

Turmalín

 

Turmalín umí pomoci těm, které už práce z domova zmohla a potýkají se s nepříjemnými pocity, jako je hněv, zlost, úzkost. Naopak nám může do života vrátit ztracenou radost! A co je pro ty, kteří celý den tráví doma před obrazovkou počítače důležité je, že turmalín příznivě působí proti elektromagenitckému záření.

KOUPIT TURMALÍN ZDE 

Malachit

S prací na home office umí pomoci i malachit. Je to kámen obdařený velikou ochrannou mocí. Mimo jiné podporuje obchodní úspěch! Malachit také dovede pohltit negativní energii a tím nám vyčistit prostředí, které nám je domovem i kanceláří. Hodí se také v případě, že si alespoň občas chcete dopřát digitální detox, jelikož pohlcuje elektromagnetické záření.

KOUPIT MALACHIT ZDE 

Citrín

 

Citrín je silný energetický čistič. Tomu, kdo ho vlastní, přináší teplo a anergii a velmi výrazně umí pomoci s posílením tvůrčích schopností. I citrín dodává svému majiteli sebedůvěru a pozitivní pohled na svět. Ale umí také posílit individualitu, motivaci a sebevyjádření.

KOUPIT CITRÍN ZDE 

  • Související články

3 kroky k sebelásce, mějte se rádi! Pomozte si s krystaly získat sebelásku

Najděte si spojence pro milostný život. Tyhle kameny jsou na něj specialisté

Uvolněte svoji vnitřní energii. Které kameny vám s tím pomohu?

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva