Novinky

Pracujete na home office? Sáhněte po minerálech, které vám práci z domova ulehčí

 

Pamatujete na tu dobu před více než třemi lety? Propukla pandemie covidu a kromě jiného se celý svět ze dne na den ocitl zavřený doma. Někteří ten pojem dobře znali, pro jiné byl novinkou. Lidé zůstali na home office – pracovali z domova.

I když nás covid neopustil, drtivá většina z nás se vrátila do svých kanceláří. Některým se však doma zalíbilo a kancelář v kuchyni či obýváku mají i nadále. Má to určitě svá negativa, ale i pozitiva. Patříte také k těm, kterým se dobře „dělá“ z domova?

Začněme pozitivy – nemusíme se ráno chystat do práce, úřadovat můžeme v pyžamu, mezi pracovními úkoly zvládneme třeba vyprat nebo vyklidit myčku a když nám to naše profese umožňuje a k tomu jsme dostatečně pilní, můžeme mít rychleji hotovo a odpoledne volné!

Ale jsou tady i negativa práce z domova. Vlastně k nim patří i to, že místo přípravy do kanceláře se jen z postele přesuneme na židli k počítači, i zmiňované pyžamo může být ve finále špatně. Ti, kteří pracují z pohodlí domova, časem ztrácí sociální kontakty, mohou být osamělí a kolikrát v závěru dne zjistí, že za celý den nevystrčili nos z domova.

Ale to není vše – doma je možná občas těžší se koncentrovat, soustředit se, nenechat se rozptýlit, být dostatečně motivován a tak dále. Obklopte se ve své domácí kanceláři minerály, které vám pomohou se vším špatným, co home office přináší, zabojovat.

Tygří oko

 

Tygří oko je silně ochranný minerál. Je to kámen vhodný pro podnikatele, možná patříte k těm, kteří dělají sami na sebe, a navíc z domova! Tak si vyberte tygří oko, které podporuje dovednosti, které jsou klíčové pro úspěch a kariérní postup. A to včetně sebekritiky a zvládání stresu. Už naši předci tygří oko využívali jako talisman proti nepřátelským myšlenkám a kletbám. Kromě toho, že posiluje intuici, odvahu, rozhodnost je také vhodný pro podporu koncentrace, a to se při práci z domova velmi hodí.

KOUPIT TYGŘÍ OKO ZDE 

Křišťál

Křišťál je snad nejsilnější kámen! Velmi ochranný, a navíc energetický čistič. Pokud už několik let sedíte doma a snažíte se odvést co nejlepší práci, ale občas pochybujete sami o sobě, sáhněte po něm. Podporuje a zvyšuje sebevědomí, nabíjí novou energií a zklidňuje. A také, na to nesmíme zapomenout, podporuje trpělivost.

KOUPIT KŘIŠŤÁL ZDE  

Fluorit

Fluorit ,má celou řadu účinků, které se těm, kteří si na živobytí vydělávají na home office, budou velice hodit. Tak třeba – zahání úzkost, zvyšuje koncentraci a zlepšuje paměť. Někteří mu dokonce přiřkli to, že může zvýšit IQ. Pokud jste v práci/doma pod tlakem, je pro vás tím pravým. Potlačuje totiž strach z budoucnosti i ze špatných rozhodnutí. A na co nesmíme zapomenout je to, že fluorit má vliv na rovnováhu těla a mysli.

KOUPIT FLUORIT ZDE 

Achát

Achát, konkrétně v lákavém modrém odstínu, umí ovlivnit naši tělesnou energii. Působí však i na naši sebedůvěru, přiznejte se, nepřipadáte si občas méněcenní proto, že nevyrážíte ráno, co ráno nastrojení do kanceláře, kde s kolegy soupeříte o to, kdo bude mít lepší nápad nebo vyšší pracovní tempo? Achát také posiluje rozhodování a odvahu.

KOUPIT ACHÁT ZDE 

Chryzokol

Chryzokol je vhodný krystal pro ty, kteří pátrají po klidu a pohodě. Umí také posílit vztahy, což se těm, kteří jsou celý den zavření o samotě doma může hodit. I chryzokol umí pomoci naší sebedůvěře. Navíc podněcuje kreativitu, což se v situaci, kdy o svých nápadech nemáte šanci pohovořit s kolegy v kanceláři, může velmi hodit.

KOUPIT CHRYZOKOL ZDE 

Turmalín

 

Turmalín umí pomoci těm, které už práce z domova zmohla a potýkají se s nepříjemnými pocity, jako je hněv, zlost, úzkost. Naopak nám může do života vrátit ztracenou radost! A co je pro ty, kteří celý den tráví doma před obrazovkou počítače důležité je, že turmalín příznivě působí proti elektromagenitckému záření.

KOUPIT TURMALÍN ZDE 

Malachit

S prací na home office umí pomoci i malachit. Je to kámen obdařený velikou ochrannou mocí. Mimo jiné podporuje obchodní úspěch! Malachit také dovede pohltit negativní energii a tím nám vyčistit prostředí, které nám je domovem i kanceláří. Hodí se také v případě, že si alespoň občas chcete dopřát digitální detox, jelikož pohlcuje elektromagnetické záření.

KOUPIT MALACHIT ZDE 

Citrín

 

Citrín je silný energetický čistič. Tomu, kdo ho vlastní, přináší teplo a anergii a velmi výrazně umí pomoci s posílením tvůrčích schopností. I citrín dodává svému majiteli sebedůvěru a pozitivní pohled na svět. Ale umí také posílit individualitu, motivaci a sebevyjádření.

KOUPIT CITRÍN ZDE 

  • Související články

3 kroky k sebelásce, mějte se rádi! Pomozte si s krystaly získat sebelásku

Najděte si spojence pro milostný život. Tyhle kameny jsou na něj specialisté

Uvolněte svoji vnitřní energii. Které kameny vám s tím pomohu?

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva
Když si s kamenem nesednete… Neztrácejte naději a dejte si šanci

Dlouho jste studovali účinky, vybírali opravdu pečlivě, nemohli se dočkat, až si pro svůj vysněný kousek dojdete do obchodu nebo vám dorazí domů poštou. Pořídili jste si konečně minerál, po kterém jste toužili, ale efekt se nedostavil?

Může se jednoduše stát, že jste si navzájem nesedli a s krystalem se v podstatě odpuzujete. Možností je několik ­– možná se vám kámen nakonec vůbec nelíbí, možná je vám nepříjemný dotek, možná vám vadí jeho nošení. Prostě děláte vše proto, abyste se přímému kontaktu s krystalem vyhnuli. Co s tím a jak to změnit?

Nejste kompatibilní

Stát se to může i v partnerství či přátelství, proč by se to tedy nemohlo stát i ve vztahu s kamenem? Nejste společně kompatibilní. Může se to stát z několika důvodů. Kámen může vyzařovat na vás příliš silnou energii.

Zkuste se s kamenem, je-li to možné, seznámit předem. Zajděte si do obchodu klidně víckrát a zkuste se na něj napojit. Pokud jste si vybrala konkrétní minerál kvůli jeho účinkům a nesedl vám, nezapomeňte, že více kamenů má podobné vlastnosti…

Nevíte-li, jaký krystal pro sebe zvolit, můžete sáhnout třeba po tom, který odpovídá vašemu životnímu nebo osudovému číslu. To ovlivňuje jací jste a k čemu máte v životě dispozice.

KOUPIT MINERÁLY PODLE ŽIVOTNÍHO ČÍSLA ZDE 

Ještě není čas

Jak už bylo řečeno, vybraný krystal na vás může být příliš silný, respektive může vyzařovat příliš silnou energii. Ani tak ale není nic ztraceno, možná prostě jen ještě nepřišel ten správný čas. Energie každého z nás se v různých obdobích našich životů mění a co nám jednou nesedí, může nám jindy naprosto dokonale vyhovovat.

Pokud jste mezi milovníky kamenů začátečníky, vsaďte na tromlované kameny. Tromly jsou jemně vyleštěné minerály s hladkým povrchem, nemají žádný specifický tvar, jsou jen vyhlazené. Jsou to velmi účinné energetické zesilovače. Každopádně pokud s kameny začínáte, vsaďte v první řadě na svoji intuici a vnímejte, jak se při seznamování s kamenem cítíte.

KOUPIT TROMLY ZDE 

Chyba je u vás

Vyberete si kámen podle toho, co vás trápí a s čím chcete pomoct. Ale možná ve skutečnosti svůj problém zas až tak moc řešit nechcete…. A minerál to pozná! Patříte k těm, kteří se řešení nepříjemných situací vyhýbají a raději, jak se říká, strkají hlavu do písku? Nějakou dobu to možná fungovat může, ale donekonečna určitě ne.

Krystaly mívají silnou moc a dovedou čistit energii, pokud se ale zároveň bráníte řešení, je problém na světě. V podstatě nedovolíte krystalu, aby vám pomohl. Velmi silným energetickým čističem a silným kamenem je třeba křišťál.

KOUPIT KŘIŠŤÁL ZDE 

  • Související články

Uvolněte svoji vnitřní energii. Které kameny vám s tím pomohu?

Spěte jako miminko! Tyhle kameny vám s odpočinkem pomohou

S minerály to nepřehánějte. Vybírejte je pečlivě, aby správně fungovaly

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva
Uvolněte svoji vnitřní energii. Které kameny vám s tím pomohu?

 

Někteří z nás mají tolik energie, že jim ji můžeme jen závidět. Zvládají vše s přehledem a úsměvem a jako by se jim nikdy nevybíjely baterky. Řada z nás je na tom však přesně naopak a energie se jim nedostává.

Denně na nás útočí jak běžné povinnosti, tak i nečekané překážky, které chtě nechtě musíme překonat. Ale kde pořád brát sílu a k tomu být pozitivní, veselí, přátelští a užívat si život a společnost rodiny a blízkých? Není na čase aktivovat svoji vnitřní sílu?

Díky tomu budete mít šanci zbavit se pocitu, že vás semlel život. Získáte zpět ztracenou sebedůvěru a odvahu čelit všem situacím s přehledem. Vnitřní energii se občas říká i „energie hlavního hrdiny“. I ten ostatně nechává svoji minulost za sebou a pouští se neohroženě do všech možných výzev. Které minerály vás na téhle cestě provedou nejlépe?

Karneol

Karneol je to kámen posílení, který umí podpořit sebevědomí. Je skvělým kamenem pro zvýšení hladiny energie a výrazně vás na vaší cestě podpoří. Také umí asistovat s vylepšením naší vitality, motivace a koncentrace. A koneckonců také slouží jako talisman pro náš úspěch.

KOUPIT KARNEOL ZDE 

Opál

Opál v ohnivé barvě má velkou vibrační energii, kterou umí přenést na svého nositele. Krystal podporuje náš osobní rozvoj a naše skutečné já. Zároveň jde o minerál, který je nám společníkem a dovede dodat životní sílu.

KOUPIT OPÁL ZDE 

Obsidián

Obsidián, ideálně ve zlatavém odstínu, působí dokonce dvojnásobně. Jednak pomáhá přerušit spojení s tím, co neslouží našemu dobru, jednak nám umožňuje vstoupit do své síly a jednat s větší sebedůvěrou. Jde o velmi silně ochranný kámen, který nás brání před zlem a dodává nám výru ve vlastní schopnosti.

KOUPIT OBSIDIÁN ZDE 

Labradorit

Labradorit je kámen velmi užitečný pro orientaci v životních změnách a nových začátcích. Navíc stimuluje všechny čakry a chrání naši auru. Co je jeho velkým plusem je to, že eliminuje emocionální únavu z každodenního života a hledá příčiny nerovnováhy.

KOUPIT LABRADORIT ZDE 

Tygří oko

Tygří oko je kámen jako stvořený pro uvolnění naší skryté energie. Velmi zásadně umí posílit naše sebevědomí a díky němu budeme dostatečně silní na to, postavit se svým vlastním strachům a obavám. Koneckonců byl vždy využíván jako talisman proti nepřátelským myšlenkám a kletbám. I tygří oko nám dodá energii a odvahu, abychom dosáhli svých cílů.

KOUPIT TYGŘÍ OKO ZDE 

Citrín

Citrín svojí barvou je přímo stvořen proto, aby nám rozzářil životy. Podporuje vše pozitivní a fandí našemu úspěchu. Také jde o silný čistič a regenerátor. Tento kámen, který pro zajímavost jako jeden z mála krystalů nepotřebuje čistit, nám také pomáhá lépe snášet kritiku, což není snadné pro nikoho.

KOUPIT CITRÍN ZDE 

Tygří železo

Tygří železo má moc posílit a probudit odhodlání, o kterém ani netušíme, že ho v sobě máme. Pro probuzení naší vnitřní síly je naprosto ideální. Navíc podporuje naši bojovnost, což jistě oceníme. Podporuje navíc vitalitu a pomáhá zvládnout životní změny.

KOUPIT TYGŘÍ ŽELEZO ZDE 

  • Související články

Myslete na své potřeby. Naplnit vám je pomohou pečlivě vybrané krystaly

Chraňte se před negativním zářením elektroniky. Pomohou vám s tím kameny

 

Nedovolte čakrám, aby se vám zablokovaly. Ochráníte se tak před fyzickým i duševním trápením

 

Autor článku: Svět minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva
Chraňte se před negativním zářením elektroniky. Pomohou vám s tím kameny

Denně jsme s nimi v blízkém spojení, život si bez nich už neumíme představit, i když na ně občas „nadáváme“. Usnadňují nám život a leckdy nás udržují ve spojení se světem a blízkými. O kom je řeč? Přece o elektronických zařízeních.

Mobily, tablety, počítače a další moderní vychytávky denní potřeby jsou jednoduše součástí našich životů. Zároveň ale také mají některá negativa. Konkrétně jde o elektromagnetické záření, které vysílají. Zatím není úplně jasné, jaký vliv na nás tyto „paprsky“ mají, každopádně množství může být vysoké, proto je lepší se mu chránit všemi možnými prostředky.

Pomocníkem se nám mohou stát kameny, které mají tu moc záření odpuzovat. Vibrují totiž v různých frekvencích a pohlcují negativní energii. Elektromagnetické znečištění tak dovedou snížit, odpuzovat, pohlcovat, blokovat či dokonce odstranit. Které kameny tohle dovedou?

Mookait

Mookait je zajímavý kámen. Kromě toho, že nám může pomoci prožít nové zážitky a zlepšit nám náladu, zmírňuje totiž stres a pesimismus, také dodává energii a vyrovnává čakry. A co se elektromagnetického pole týče, s tím to opravdu umí. Sáhněte po něm, pokud hledáte pomocníka pro digitální detox.

KOUPIT MOOKAIT ZDE 

Amazonit

Amazonit je správnou volnou pokud toužíte po prosperitě a úspěchu. Koneckonců, kdo by po nich netoužil?  Ideální je i pro ty z nás, kteří jsou tak trochu „nerváci“! Umí nás uklidnit a utišit a odrazit od nás negativní energii. Amazonit ale umí ovlivnit i naše zdraví, například pokud nás trápí svalové křeče nebo osteoporóza či zubní kazy. A nakonec pomáhá i se zmiňovaným elektromagnetickým zářením, jež velmi účinně pohlcuje a svého majitele před ním chrání.

KOUPIT AMAZONIT ZDE 

Lepidolit

Lepidolit možná není notoricky známý krystal, to ale neznamená, že je méně účinný, než jeho známější „kolegové“. Je to kámen, který nám zlepší náladu, protože příznivě ovlivňuje vše negativní kolem nás, zlepšuje náladu, zmírňuje stres a stabilizuje výkyvy nálad. Lepidolit je dobré mít blízko místa, kde spíte, jelikož navozuje hluboký klid. Příznivě tak ovlivňuje kvalitu spánku. Hodí se ale i do práce, protože také umí pohltit záření z elektronických zařízení.

KOUPIT LEPIDOLIT ZDE

Šungit 

Další ne úplně nejznámější, ale neméně účinný kámen, je šungit. Je to navíc kámen velmi výjimečný, protože obsahuje téměř polovinu všech prvků periodické soustavy. I šungit ovlivňuje to, kolik přijímáme elektromagnetického záření, proto by ve vaší sbírce neměl chybět. Ale spolehnout se můžete i na jeho další prospěšné vlastnosti, ke kterým patří jeho schopnost ochránit vše živé, čistit a dobíjet energii a udržet nás v dobré fyzické i psychické kondici.

KOUPIT ŠUNGIT ZDE

Turmalín

Turmalín je pro vás tím pravým minerálem, pokud vás ovládají negativní pocity, jako je hněv, žárlivost, úzkost nebo zlost. S těmi ale přece žít nechcete! Tak se vyzbrojte právě turmalínem, který navíc dovede uvolnit napětí a zajistí vám nerušený spánek. A proti elektromagnetickému záření působí velmi pozitivně.

KOUPIT TURMALÍN ZDE 

Fluorit

Do skupiny krystalů, která nás proti záření elektronických zařízení dovedou spolehlivě ochránit, patří i fluorit. To je ostatně velmi silný kámen, hodí se pro ty, kteří jsou často pod tlakem, protože disponuje silnou ochrannou mocí a mimo jiné potlačuje strach ze špatných rozhodnutí. Jeho velkým plusem je, že posiluje účinky ostatních minerálů.

KOUPIT FLUORIT ZDE

  • Související články

Nenechte se otrávit od negativních lidí. Bojujte s nimi pomocí minerálů

Hluboký a silný význam červené šňůrky

Krystaly vhodné do auta. Chraňte se na cestách!

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva
7 kamenů pro nové začátky. Jděte naproti životním změnám s pečlivě vybranými minerály

Život máme nalinkovaný a jestli po něčem rozhodně netoužíme, je to nějaký velký životní zlom. Jenže sem tam se mu prostě nevyhneme, plány vezmou za své a my jsme zase na začátku.

A i když máme, zejména v určitém věku, z nových začátků strach a obavy, může to být i výzva, možnost začít znovu a lépe! Pokud jste na takové životní křižovatce, sáhněte po pečlivě vybraných minerálech. Budou pro vás parťákem a pomocníkem.

Tak se začněte těšit na to, co vás v nové etapě života čeká, s kým se potkáte, co zažijete, jaké vzpomínky a zážitky nasbíráte. A vybavte se velkou dávkou energie, budete ji potřebovat! Které kameny jsou pro nové začátky nejlepší?

KOUPIT MINERÁLY PRO NOVÉ ZAČÁTKY ZDE

Které kameny jsou vhodné pro nové začátky

1. Měsíční kámen

Měsíční kámen, ideálně v duhovém zbarvení, zasahuje čakru třetího oka. Nejsilnější je během úplňku, najděte mu místo co nejblíž postele, aby mohl působit co nejsilněji. Tento krystal má velký vliv na naši intuici a vnitřní sílu, obojí budeme na začátku nového života velmi potřebovat. Vrátí nás do rovnováhy a klidu a přináší nám silnou energii.

KOUPIT MĚSÍČNÍ KÁMEN ZDE

2. Avanturín

Avanturín patří mezi nejlepší kameny pro nové začátky. Je to kámen, který velmi významně ovlivňuje naše sebevědomí a růst. Skvěle působí v okamžicích, kdy nemáme vše tak úplně pod kontrolou, navíc zahání negativní myšlenky. Avanturín je minerálem optimismu a podporuje chuť do života a v obtížných chvílích života pomáhá s uzemněním.

KOUPIT AVANTURÍN ZDE 

3. Opál

Opál v ohnivé barvě by měl mít místo ve vašem životě tam, kde potřebujete jeho sílu cítit nejvíc, rozhodněte se tedy, zda je to doma nebo třeba v kanceláři. Sáhnout by po něm měli ti z nás, kteří jsou plaší a tiší a změny v životě jsou pro ně proto velmi náročné. Díky opálu budete sebevědomější a otevřenější všemu novému.

KOUPIT OPÁL ZDE

4. Ametyst

Ametyst je krystal ve velmi atraktivní a poutavé barvě. Jde o kámen mimořádně mocný, velmi silně ochranný. Dokáže potlačit negativní emoce, ale i stres a strach i zlobu. Působí na soustředění a přináší nové myšlenky. Bude vám asistentem ve chvílích, kdy potřebujete dojít k pozitivní transformaci.

KOUPIT AMETYST ZDE

5. Amazonit

Amazonit je úplným talismanem našeho úspěchu, navíc rozptyluje negativní energii. Vnímáte-li nový začátek jako velký životní risk, je amazonit tím pravým parťákem. Mějte ho u sebe hlavně pokud očekáváte stresové situace, chystáte se na změnu a necítíte se komfortně.

KOUPIT AMAZONIT ZDE 

6. Citrín

Citrín je velmi silný regenerátor a čistič, jeho velká výhoda plyne z toho, že v sobě uchovává sluneční energii, kterou dovede předat svému majiteli. Špatné myšlenky, strach a smutek budou díky citrínu zažehnány. Také nás učí lépe přijímat kritiku a být pozitivní. Pro nové začátky je jako dělaný!

KOUPIT CITRÍN ZDE 

7. Křemen

Křemen je král mezi kameny! Jde o nejúčinnější krystal a nejsilnější zesilovač energie na planetě! Má neuvěřitelnou schopnost pohltit, uložit a regulovat energii. Svého nositele naplňuje klidem a mírem a podporuje tvorbu hormonů štěstí! Pomáhá také zesílit veškeré pozitivní pocity, které můžete mít.

 KOUPIT KŘEMEN ZDE

  • Související články

Nenechte se otrávit od negativních lidí. Bojujte s nimi pomocí minerálů

3 kroky k sebelásce, mějte se rádi! Pomozte si s krystaly získat sebelásku

Přejte si štěstí a lásku s těmi správnými kameny. Tyto kameny jsou ty nejsilnější

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Svět minerálů
Magický úplněk v srpnu vám ukáže jak s grácií proplout skrz trápení

Úplněk v srpnu se na obloze objeví v úterý 1. srpna 2023 ve 20:31 a vstoupí do znamení Vodnáře, kdy vyvrcholí emocionální problémy v rámci našich skupin přátel a rodiny. Srpnový úplněk vám ukáže, jak s grácií proplout skrz nepříjemné situace v rodině a mezi přáteliIndiáni mu též říkávali jeseteří nebo červený úplněk. 

Ve znamení Vodnáře

V tomto období dosahuje Vodnář své největší síly, kterou je třeba využít k nabití kamenů. Pro Vodnáře je nejvhodnější křišťál a amazonit, který pomůže vyrovnat jejich slabé stránky, jako nepřijímání kritiky.

amazonit dekorace

KOUPIT AMAZONIT ZDE

Dobrá atmosféra

Je velmi pravděpodobné, že se nebudete v tomto období cítit dobře a to hlavně v rodinném kruhu. Je dobré vyčistit atmosféru pomocí ametystu, který dodává klid a silně čistí negativní energie.

ametyst kámen druza

KOUPIT AMETYST ZDE

Čtěte také:
Nabíjení kamenů za úplňku

Ve znamení Štíra

Během srpnového úplňku budou všichni narození ve znamení Štíra cítit hluboce zakořeněného změny v partnerských vztazích. Velmi silně to zasáhne nejen Štíry samotné, ale také všechny lidi kolem nich. Proto si udržte myšlenkový směr pomocí oranžového avanturínu, který pomáhá si uvědomit všechny souvislosti.

KOUPIT AVANTURÍN ZDE

Související články, které by Vás mohly zajímat:

Autor článku: Svět Minerálů
Zdroj hlavního obrázku: Canva